Voetbalsters Oranje oefenen op 27 november tegen Verenigde Staten
ZEIST (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal spelen op 27 november een oefenwedstrijd tegen de Verenigde Staten. Oranje treft de wereldkampioen in het Rat Verlegh Stadion in Breda.
Het is de eerste keer dat beide landen tegen elkaar spelen na de finale van het WK 2019 in Lyon, waarin 'Team USA' met 2-0 te sterk was. De aftrap in Breda is om 18.35 uur.
De Amerikaanse voetbalvrouwen staan eerste op de FIFA-ranking en zijn het meest succesvolle team in de historie van het vrouwenvoetbal. Zij waren bij alle edities van het WK aanwezig en pakten elke keer een medaille: vier keer goud, één keer zilver en drie keer brons. De 'Oranje Leeuwinnen', momenteel vierde op de FIFA-ranglijst, zijn sinds de verloren WK-finale met negen gewonnen interlands en drie gelijke spelen al twaalf wedstrijden op rij ongeslagen.
Meetmoment
"Nu de EK-kwalificatie binnen is, kan onze focus volledig op de Olympische Spelen van volgend jaar", zegt bondscoach Sarina Wiegman. "We kunnen ons met zo'n toptegenstander geen betere start van die voorbereiding wensen; het is echt een meetmoment om te kijken waar we staan. Natuurlijk is het ook nog eens extra speciaal omdat het de herhaling is van de WK-finale van vorig jaar."
Wiegman is blij dat de wedstrijd ondanks de coronamaatregelen kan plaatsvinden. "Het is ontzettend jammer dat de fans er ook nu niet bij kunnen zijn, maar we prijzen ons heel gelukkig dat we, ondanks de coronapandemie, gewoon mogen voetballen. We gaan er daarom alles aan doen om de mensen thuis voor de buis een mooie wedstrijd en een leuke voetbalavond te bezorgen."
Aanvankelijk zou de selectie van Wiegman de komende interlandperiode beide interlands - op 1 december wacht nog het EK-kwalificatieduel met Kosovo - bij PEC Zwolle spelen. De grasmat in Zwolle kan twee extra wedstrijden in korte tijd niet hebben en dus wordt uitgeweken naar Breda.
Meer uit Voetbal
PRAAG (ANP) - Engeland heeft zijn eerste zege in de Nations League binnen. De ploeg van bondscoach Thomas Tuchel won in Praag met 2-0 van Tsjechië, dat lang met tien man speelde.
5 uur geledenKOŠICE (ANP) - Bondscoach John van 't Schip heeft ook zijn tweede wedstrijd als bondscoach van Kazachstan niet kunnen winnen. Bij Slowakije verloor de ploeg met 2-1. Van 't Schip debuteerde eerder met een 1-1-gelijkspel tegen Faeröer.
5 uur geledenSEVILLA (ANP) - Spanje heeft ook de tweede wedstrijd in de Nations League gewonnen. De regerend wereld- en Europees kampioen versloeg in Sevilla met een hoofdrol van Lamine Yamal Kroatië met 4-1.
5 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Zakaria Labyad heeft een nieuw contract getekend bij Corinthians uit Brazilië. De in Utrecht geboren middenvelder blijft tot eind december 2027 bij de ploeg van Oranje-international Memphis Depay. De topscorer aller tijden van het Nederlands elftal tekende vorige maand eveneens een nieuwe verbintenis bij de club uit São Paulo. Hij blijft tot medio 2028.
7 uur geledenPTUJ (ANP) - Het is voor Jong Oranje nog lastiger geworden om het EK van 2027 in Albanië en Servië te bereiken. Jong Israël won met 3-2 bij Jong Slovenië en staat steviger op de tweede plaats in de kwalificatiegroep achter koploper Jong Noorwegen.
8 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink kan bij de play-offs in de WK-kwalificatie tegen Hongarije geen beroep doen op Vivianne Miedema, Renee van Asten en keepster Daphne van Domselaar. Veurink heeft Isa Kardinaal en Sophie Proost voor het eerst opgeroepen.
10 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Manchester City is officieel schuldig bevonden aan alle aanklachten wegens ernstige overtredingen van de financiële regels van de Premier League in de seizoenen 2009/10 tot en met 2017/18. Dat maakte de Premier League dinsdag bekend.
10 uur geleden