Voetbalsters Oranje oefenen op 27 november tegen Verenigde Staten
ZEIST (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal spelen op 27 november een oefenwedstrijd tegen de Verenigde Staten. Oranje treft de wereldkampioen in het Rat Verlegh Stadion in Breda.
Het is de eerste keer dat beide landen tegen elkaar spelen na de finale van het WK 2019 in Lyon, waarin 'Team USA' met 2-0 te sterk was. De aftrap in Breda is om 18.35 uur.
De Amerikaanse voetbalvrouwen staan eerste op de FIFA-ranking en zijn het meest succesvolle team in de historie van het vrouwenvoetbal. Zij waren bij alle edities van het WK aanwezig en pakten elke keer een medaille: vier keer goud, één keer zilver en drie keer brons. De 'Oranje Leeuwinnen', momenteel vierde op de FIFA-ranglijst, zijn sinds de verloren WK-finale met negen gewonnen interlands en drie gelijke spelen al twaalf wedstrijden op rij ongeslagen.
Meetmoment
"Nu de EK-kwalificatie binnen is, kan onze focus volledig op de Olympische Spelen van volgend jaar", zegt bondscoach Sarina Wiegman. "We kunnen ons met zo'n toptegenstander geen betere start van die voorbereiding wensen; het is echt een meetmoment om te kijken waar we staan. Natuurlijk is het ook nog eens extra speciaal omdat het de herhaling is van de WK-finale van vorig jaar."
Wiegman is blij dat de wedstrijd ondanks de coronamaatregelen kan plaatsvinden. "Het is ontzettend jammer dat de fans er ook nu niet bij kunnen zijn, maar we prijzen ons heel gelukkig dat we, ondanks de coronapandemie, gewoon mogen voetballen. We gaan er daarom alles aan doen om de mensen thuis voor de buis een mooie wedstrijd en een leuke voetbalavond te bezorgen."
Aanvankelijk zou de selectie van Wiegman de komende interlandperiode beide interlands - op 1 december wacht nog het EK-kwalificatieduel met Kosovo - bij PEC Zwolle spelen. De grasmat in Zwolle kan twee extra wedstrijden in korte tijd niet hebben en dus wordt uitgeweken naar Breda.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - Jasper Cillessen keert donderdag bij NEC terug onder de lat voor het bekerduel met Rijnsburgse Boys. Dat is bijna zeven maanden nadat hij, nog als doelman van het Spaanse Las Palmas, bij een botsing met een tegenstander een geperforeerde long had opgelopen. Tijdens de herstelperiode keerde hij transfervrij terug bij de club uit Nijmegen, waar hij een contract voor een jaar ondertekende.
18 minuten geledenARNHEM (ANP) - Vitesse is "teleurgesteld en onaangenaam verrast" door het besluit van de KNVB om in cassatie te gaan tegen de uitspraak van het gerechtshof, die bepaalde dat de club uit Arnhem de proflicentie moest terugkrijgen. Dat meldt de club in een korte reactie op de website. Ook de Arnhemse burgemeester Ahmed Marcouch reageert teleurgesteld.
1 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB legt zich niet neer bij de uitspraak van het gerechtshof, die bepaalde dat Vitesse de proflicentie moest terugkrijgen. De voetbalbond meldt dat het in cassatie gaat bij de Hoge Raad.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De burgemeester van Den Bosch, Jack Mikkers. besloot dinsdagavond dat de bekerwedstrijd tussen FC Den Bosch en ADO Den Haag pas hervat mocht worden als de ADO-fans het stadion hadden verlaten. "Doorspelen was géén veilige optie meer aangezien het hekwerk bij het uitvak door ADO-supporters volledig was ontwricht", laat een woordvoerder van de gemeente woensdag weten.
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Voetbalster Vivianne Miedema wil in ieder geval nog twee jaar voor het Nederlands elftal uitkomen. Dat schrijft ze in haar column op de site van het Algemeen Dagblad. De topscorer aller tijden van Oranje heeft wel even moeten nadenken over haar besluit.
3 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid eist compensatie van de UEFA nu een rechtbank in de Spaanse hoofdstad een beroep van de Europese voetbalunie, de Spaanse voetbalbond en La Liga heeft afgewezen. Dat gebeurde in een zaak die draait om de oprichting van de Super League, een nieuwe Europese voetbalcompetitie waarvoor onder andere Real Madrid en FC Barcelona grote voorstanders zijn.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Aanvaller Vinícius Júnior van Real Madrid heeft zijn excuses aangeboden voor zijn gedrag bij zijn wissel tijdens de gewonnen wedstrijd tegen FC Barcelona (2-1) afgelopen zondag. De 25-jarige Braziliaan werd in de 72e minuut door trainer Xabi Alonso naar de kant gehaald en liet duidelijk blijken het hier niet mee eens te zijn.
4 uur geleden