Voetbalsters Oranje na 1-0-zege op Finland koploper in groep
ROTTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben de EK-kwalificatiewedstrijd tegen Finland met 1-0 gewonnen. Lineth Beerensteyn maakte na ruim een uur spelen het doelpunt. Het duel op Spangen stond ook in het teken van het afscheid van Lieke Martens van het thuispubliek.
Door de zege bezet Oranje met 6 punten uit vier duels de koppositie in de groep. Eerder op vrijdag speelden groepsgenoten Noorwegen en Italië gelijk (0-0). Die landen hebben nu 4 punten, Finland 3. De eerste twee in de groep plaatsen zich rechtstreeks voor het EK van volgend jaar.
De ploeg van bondscoach Andries Jonker kende in Rotterdam een sterke openingsfase, waarin Esmee Brugts al na twee minuten dicht bij de openingstreffer was. De speelster van FC Barcelona zag haar inzet in de korte hoek gekeerd worden door de ervaren keepster Tinja-Riikka Korpela.
Overhand
Oranje kon het hoge niveau niet vasthouden en wist de Finse vrouwen in het vervolg van de eerste helft nauwelijks in verlegenheid te brengen. Alleen Daniëlle van de Donk was een keer dicht bij de 1-0. Aan de andere kant moest debutante Daniëlle de Jong redding brengen op een inzet van Oona Siren. Een minuut later schoot Linda Sällström over.
Ook in het begin van de tweede helft had Oranje duidelijk de overhand. Van de Donk verraste Korpela bijna van ver, maar de gewenste goal bleef vooralsnog uit. Jonker had halverwege al een wijziging doorgevoerd door Chasity Grant in het veld te brengen voor de licht aangeslagen Damaris Egurrola. Finland bleef overeind, al had het geluk dat Martens na een uur uit een individuele actie de lat trof.
Corner
Niet veel later was het dan toch raak. Na een corner kreeg Beerensteyn met enig fortuin de bal voor haar voeten en met links rondde ze af. De verdiende voorsprong werd daarna niet meer weggegeven. Martens kreeg in blessuretijd een publiekswissel.
Dinsdag speelt Oranje opnieuw een EK-kwalificatiewedstrijd tegen Finland. Dan wordt er gespeeld in Tampere en besluit Martens definitief haar interlandloopbaan.
Meer uit Voetbal
SEVILLA (ANP) - Aanvoerder Raphinha heeft koploper FC Barcelona aan een 3-1-zege bij Sevilla geholpen. De Braziliaanse international tekende voor de complete productie van de Catalanen.
8 uur geledenTILBURG (ANP) - Fortuna Sittard is naar de zesde plaats op de ranglijst geklommen na een nipte zege bij Willem II. De formatie van trainer Danny Buijs won met 1-0 in Tilburg.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft voor de derde keer dit seizoen puntenverlies geleden. De formatie van trainer Míchel Sánchez kwam voor eigen publiek ondanks een groot aantal kansen niet verder dan een 2-2-gelijkspel tegen Excelsior.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft zijn tweede overwinning van het seizoen geboekt. De formatie uit Friesland won op Het Kasteel met 4-0 van Sparta Rotterdam.
10 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Borussia Dortmund heeft de uitwedstrijd bij VfB Stuttgart met 1-0 gewonnen. Met de zege neemt de ploeg van Joey Veerman de koppositie weer over.
11 uur geledenROME (ANP) - De topper in de Serie A tussen AS Roma en Internazionale is in 2-2 geëindigd. De ploeg van Oranje-international Donyell Malen maakte in de eerste helft twee goals, maar de titelverdediger uit Milaan kwam na rust langszij.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag is na zeven wedstrijden in de Eredivisie nog altijd zonder zege. Het elftal van de Duitse coach Robin Peter speelde zaterdag in eigen huis met 1-1 gelijk tegen SC Cambuur. Dat betekende het tweede punt voor de club uit Den Haag dit seizoen. Cambuur heeft 5 punten uit zeven duels.
12 uur geleden