Voetbalsters Oranje in WK-kwalificatie tegen IJsland en Tsjechië
NYON (ANP) - De Nederlandse voetbalsters nemen het in de kwalificatie voor het wereldkampioenschap van 2023 op tegen IJsland, Tsjechië, Wit-Rusland en Cyprus. Dat is vrijdag bepaald door loting in Nyon.
Nederland, dat bij het vorige WK in 2019 de finale verloor van de Verenigde Staten, is in het Europese kwalificatietraject groepshoofd in poule C. In totaal zijn er negen groepen: zes met zes landen en drie met vijf landen. De negen groepswinnaars kwalificeren zich rechtstreeks voor het WK, dat over twee jaar in Australië en Nieuw-Zeeland wordt gespeeld. De nummers 2 strijden in play-offs voor de overige tickets.
"We zijn zeker aan onze stand verplicht om ons rechtstreeks voor het WK te plaatsen", reageerde aanvoerster Sari van Veenendaal. "IJsland is de ploeg die het meest bij me opvalt. Dat is een ploeg met veel fysiek sterke speelsters. Die ploeg mogen we zeker niet onderschatten, al zaten er misschien ook sterkere ploegen in pot 2."
Engeland
"Tsjechië ontwikkelt zich ook goed", zei Van Veenendaal die de groepsapp van Oranje na de loting niet zag ontploffen. "Dat was wel anders dan na de loting voor de Olympische Spelen, maar die komen ook dichtbij nu. We kijken wel erg uit naar het WK, op toffe locaties. We zullen weerstand krijgen in het kwalificatietoernooi maar gaan er alles aan doen om naar het WK te gaan."
De kwalificatiewedstrijden zijn tussen september 2021 en september 2022. Oranje gaat de WK-kwalificatie in met een nieuwe bondscoach. Sarina Wiegman vertrekt na de Olympische Spelen en wordt bondscoach van Engeland. Wiegman en Engeland werden vrijdag ingedeeld in groep D, met onder meer Oostenrijk en Noord-Ierland als tegenstanders.
Nederland is zelf de nummer 3 van de wereld. IJsland neemt de 17e plek in, Tsjechië de 27e, Wit-Rusland de 54e en Cyprus de 125e.
Meer uit Voetbal
MARSEILLE (ANP) - Olympique Marseille is er in de Franse voetbalcompetitie niet in geslaagd de eerste plaats over te nemen van Paris Saint-Germain. Het elftal van trainer Roberto De Zerbi kwam voor eigen publiek niet langs Toulouse: 2-2.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft met een minimale thuiszege op Lazio de koppositie veroverd in de Serie A. Rafael Leão maakte in de 51e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd: 1-0.
8 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC is in de Eredivisie in punten op gelijke hoogte gekomen met nummer 3 AZ. De Nijmegenaren waren met 3-1 te sterk voor Sparta Rotterdam, na zondag Feyenoord in De Kuip al met 4-2 te hebben verslagen. Met 36 doelpunten in dertien duels is NEC na koploper PSV de meest scorende ploeg op het hoogste niveau in Nederland.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax kunnen de rest van dit jaar niet meer beschikken over Sherida Spitse. De aanvoerster, die onlangs afscheid nam als international, heeft een buikwandblessure.
10 uur geledenSITTARD (ANP) - Hendrie Krüzen heeft in zijn laatste duel als interim-trainer van Heracles Almelo zijn eerste puntenverlies geleden. Met een punt bij Fortuna Sittard kwam zijn ploeg echter goed weg: 1-1.
11 uur geledenMONACO (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor de tweede keer dit seizoen een wedstrijd in de Franse voetbalcompetitie verloren. Na Olympique Marseille in september was nu AS Monaco met 1-0 te sterk voor de regerend landskampioen.
11 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft na een vroege achterstand en een spannende slotfase het thuisduel met Deportivo Alavés gewonnen (3-1). Alavés-middenvelder Pablo Ibáñez scoorde al in de eerste minuut in het gedeeltelijk gevulde Camp Nou, maar treffers van Lamine Yamal en Dani Olmo (twee) zorgden ervoor dat de thuisploeg de competitiewedstrijd alsnog won en de koppositie veroverde.
13 uur geleden