Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalsters Oranje in WK-kwalificatie tegen IJsland en Tsjechië

Voetbalsters Oranje in WK-kwalificatie tegen IJsland en Tsjechië

NYON (ANP) - De Nederlandse voetbalsters nemen het in de kwalificatie voor het wereldkampioenschap van 2023 op tegen IJsland, Tsjechië, Wit-Rusland en Cyprus. Dat is vrijdag bepaald door loting in Nyon.

Nederland, dat bij het vorige WK in 2019 de finale verloor van de Verenigde Staten, is in het Europese kwalificatietraject groepshoofd in poule C. In totaal zijn er negen groepen: zes met zes landen en drie met vijf landen. De negen groepswinnaars kwalificeren zich rechtstreeks voor het WK, dat over twee jaar in Australië en Nieuw-Zeeland wordt gespeeld. De nummers 2 strijden in play-offs voor de overige tickets.

"We zijn zeker aan onze stand verplicht om ons rechtstreeks voor het WK te plaatsen", reageerde aanvoerster Sari van Veenendaal. "IJsland is de ploeg die het meest bij me opvalt. Dat is een ploeg met veel fysiek sterke speelsters. Die ploeg mogen we zeker niet onderschatten, al zaten er misschien ook sterkere ploegen in pot 2."

Engeland

"Tsjechië ontwikkelt zich ook goed", zei Van Veenendaal die de groepsapp van Oranje na de loting niet zag ontploffen. "Dat was wel anders dan na de loting voor de Olympische Spelen, maar die komen ook dichtbij nu. We kijken wel erg uit naar het WK, op toffe locaties. We zullen weerstand krijgen in het kwalificatietoernooi maar gaan er alles aan doen om naar het WK te gaan."

De kwalificatiewedstrijden zijn tussen september 2021 en september 2022. Oranje gaat de WK-kwalificatie in met een nieuwe bondscoach. Sarina Wiegman vertrekt na de Olympische Spelen en wordt bondscoach van Engeland. Wiegman en Engeland werden vrijdag ingedeeld in groep D, met onder meer Oostenrijk en Noord-Ierland als tegenstanders.

Nederland is zelf de nummer 3 van de wereld. IJsland neemt de 17e plek in, Tsjechië de 27e, Wit-Rusland de 54e en Cyprus de 125e.

Meer uit Voetbal

Topfunctionaris FIFA: WK gaat door, het is te groot

DALLAS (ANP) - Het WK voetbal zal als gepland doorgaan in 2026, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft operationeel directeur Heimo Schirgi van de FIFA gezegd. "Op een gegeven moment zullen we een oplossing vinden en zal het WK uiteraard doorgaan. Het WK is te groot. We hopen ook dat iedereen die zich heeft gekwalificeerd, kan meedoen", zei Schirgi tijdens een bijeenkomst in Dallas.

2 uur geleden
Twee voetballers levenslang geschorst in VS om gokken

WASHINGTON (ANP/DPA) - Twee voetballers zijn levenslang geschorst in de Verenigde Staten omdat ze hebben gegokt op wedstrijden in de Major League Soccer (MLS). Het zijn de Ghanees Yaw Yeboah en Derrick Jones, een Amerikaan die is geboren in Ghana. Yeboah speelde interlands voor Ghana en is oud-speler van FC Twente.

2 uur geleden
Iraanse voetbalsters krijgen asiel in Australië

CANBERRA (ANP) - Australië heeft vijf Iraanse voetbalsters een humanitair visum verstrekt. De speelsters vroegen asiel aan nadat ze voorafgaand aan een wedstrijd in Australië vorige week niet meezongen met het Iraanse volkslied. Dat werd in Iran gezien als daad van verzet tegen de islamitische republiek, waarna de vijf in Iraanse staatsmedia werden neergezet als verraders.

6 uur geleden
West Ham United na strafschoppen door in FA Cup

LONDEN (ANP) - West Ham United heeft zich als laatste ploeg geplaatst voor de kwartfinales van de FA Cup. De ploeg van de Nederlandse aanvaller Crysencio Summerville versloeg in Londen na strafschoppen Brentford. De stand na de reguliere speeltijd en de verlenging was 2-2.

12 uur geleden
Kane terug in selectie Bayern München voor CL-duel met Atalanta

ATALANTA (ANP/DPA) - Bayern München kan dinsdag weer een beroep doen op Harry Kane voor de eerste wedstrijd in de achtste finales van de Champions League bij Atalanta. De Engelse spits miste vrijdag de gewonnen competitiewedstrijd tegen Borussia Mönchengladbach (4-1) door een kuitblessure.

16 uur geleden
Aandeelhouders Ajax akkoord met vijf nieuwe commissarissen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.

21 uur geleden
Technisch directeur Cruijff wil met Ajax direct meedoen om titel

AMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil komend seizoen met Ajax direct meestrijden om de landstitel. Dat zei de nieuwe technisch directeur maandag in de Johan Cruijff ArenA bij zijn officiële benoeming in een buitengewone algemene vergadering voor aandeelhouders.

23 uur geleden