Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalsters oefenen zonder Martens, Janssen en Van der Gragt

Voetbalsters oefenen zonder Martens, Janssen en Van der Gragt

ZEIST (ANP) - De Nederlandse voetbalsters oefenen volgende maand zonder Lieke Martens, Dominique Janssen en Stefanie van der Gragt tegen Zambia en Noorwegen. De drie basiskrachten ontbreken in de selectie van bondscoach Andries Jonker, net als Shanice van de Sanden.

Linksbuiten Martens (Paris Saint-Germain) ontbrak enkele weken geleden vanwege de naweeën van een blessure ook al in de selectie voor de laatste WK-kwalificatiewedstrijd, tegen IJsland. De 139-voudig international (55 goals) is nu weer fit en speelt bij PSG, maar ontbreekt voorlopig in de nationale ploeg. Janssen en Van der Gragt zijn achterin al jaren vaste waardes bij Oranje. Ook zij slaan de komende interlands echter over.

"We kijken naar wat het beste is voor ieder individu", zegt Jonker. "En na goed overleg met speelsters en hun clubs hebben we besloten om deze vier dit keer niet op te roepen." De nieuwe bondscoach, onder wiens leiding de 'Leeuwinnen' begin deze maand met een zege in blessuretijd op IJsland (1-0) het WK van volgend jaar bereikten, heeft 26 vrouwen opgeroepen voor de duels met Zambia (op 6 oktober in Breda) en Noorwegen (11 oktober in Den Haag).

Kans geven

Jonker zei na de moeizame plaatsing voor het WK dat hij in de aanloop naar het toernooi in Australië en Nieuw-Zeeland de 'nieuwe' generatie een kans wil geven zich te laten zien. "Deze twee wedstrijden zijn voor ons ideaal om te werken aan onze speelwijze en dit is ook de fase waarin speelsters kansen krijgen", aldus de opvolger van de ontslagen Mark Parsons. Op 22 oktober vindt in Auckland de loting plaats voor de groepsfase van het WK.

De selectie: Jill Baijings (Bayer Leverkusen), Lineth Beerensteyn (Juventus), Esmee Brugts (PSV), Kerstin Casparij (Manchester City), Caitlin Dijkstra (FC Twente), Daphne van Domselaar (FC Twente), Merel van Dongen (Atlético Madrid), Daniëlle van de Donk (Olympique Lyon), Kayleigh van Dooren (FC Twente), Lisa Doorn (Ajax), Damaris Egurrola (Olympique Lyon), Kika van Es (PSV), Jackie Groenen (Paris Saint-Germain), Renate Jansen (FC Twente), Fenna Kalma (FC Twente), Lize Kop (Ajax), Romée Leuchter (Ajax), Barbara Lorsheyd (ADO Den Haag), Vivianne Miedema (Arsenal), Aniek Nouwen (Chelsea), Marisa Olislagers (FC Twente), Victoria Pelova (Ajax), Jill Roord (VfL Wolfsburg), Sherida Spitse (Ajax), Jacintha Weimar (Feyenoord) en Lynn Wilms (VfL Wolfsburg).

Meer uit Voetbal

Ajax-speler Bounida krijgt eerste uitnodiging voor Marokko

AMSTERDAM (ANP) - Ajax-speler Rayane Bounida is voor het eerst opgeroepen voor het Marokkaanse voetbalelftal. De 20-jarige buitenspeler maakt deel uit van de selectie voor de komende oefenwedstrijden tegen Ecuador en Paraguay.

31 minuten geleden
Barcelona boekt met scorende Brugts ruime CL-zege bij Real Madrid

MADRID (ANP) - De voetbalsters van Barcelona hebben een grote stap gezet richting de halve finales van de Champions League. De finalist van vorig seizoen won het eerste kwartfinaleduel met Real Madrid met 6-2 in de Spaanse hoofdstad. Oranje-international Esmee Brugts maakte de 2-0 voor de Catalaanse ploeg.

12 uur geleden
Gattuso noemt play-off Italië belangrijkste duel uit carrière

BERGAMO (ANP/AFP) - Bondscoach Gennaro Gattuso van Italië ziet de interland tegen Noord-Ierland in de halve finale van de Europese play-offs voor het WK voetbal als "absoluut de belangrijkste wedstrijd" uit zijn carrière. De winnaar van het duel speelt tegen Wales of Bosnië en Herzegovina om een ticket voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

15 uur geleden
Cambuur-trainer De Jong komend seizoen in Eredivisie assistent

LEEUWARDEN (ANP) - Henk de Jong (61) stopt na dit seizoen als hoofdtrainer van SC Cambuur, waarmee hij dinsdagavond promotie naar de Eredivisie afdwong. Hij gaat verder als assistent-trainer en heeft in die rol een contract voor vier jaar getekend. Dat meldt Cambuur op de eigen website. Wie de nieuwe hoofdtrainer wordt, maakt de club nog niet bekend.

15 uur geleden
Ajax bevestigt datalek van supportersgegevens

AMSTERDAM (ANP) - Bij Ajax heeft zich een datalek voorgedaan. Dat bevestigt de voetbalclub op de eigen site na berichtgeving van RTL Nieuws. "Wat we nu weten, is dat van een paar honderd mensen alleen het e-mailadres is ingezien", schrijft Ajax. "Daarnaast zijn van minder dan twintig mensen met een stadionverbod hun namen, e-mailadressen en geboortedata ingezien."

17 uur geleden
Tsjechische politie klaagt 32 mensen aan in matchfixingschandaal

PRAAG (ANP/AFP) - De Tsjechische politie heeft 32 mensen aangeklaagd in een grootschalig schandaal rond matchfixing en omkoping. Dat gebeurde na invallen bij verschillende clubs en het hoofdkantoor van de voetbalbond (FACR), aldus een officier van justitie.

17 uur geleden
Almere City gaat na dit seizoen niet verder met trainer Rijsdijk

ALMERE (ANP) - Almere City en trainer Jeroen Rijsdijk (48) gaan na dit seizoen uit elkaar. "Jeroen heeft zich anderhalf seizoen volledig gegeven voor de club", zegt technisch manager Chiel Dekker in een persbericht. "Wij kiezen voor volgend seizoen echter voor een andere koers en ook een andere trainer."

18 uur geleden