Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalsters oefenen zonder Martens, Janssen en Van der Gragt

Voetbalsters oefenen zonder Martens, Janssen en Van der Gragt

ZEIST (ANP) - De Nederlandse voetbalsters oefenen volgende maand zonder Lieke Martens, Dominique Janssen en Stefanie van der Gragt tegen Zambia en Noorwegen. De drie basiskrachten ontbreken in de selectie van bondscoach Andries Jonker, net als Shanice van de Sanden.

Linksbuiten Martens (Paris Saint-Germain) ontbrak enkele weken geleden vanwege de naweeën van een blessure ook al in de selectie voor de laatste WK-kwalificatiewedstrijd, tegen IJsland. De 139-voudig international (55 goals) is nu weer fit en speelt bij PSG, maar ontbreekt voorlopig in de nationale ploeg. Janssen en Van der Gragt zijn achterin al jaren vaste waardes bij Oranje. Ook zij slaan de komende interlands echter over.

"We kijken naar wat het beste is voor ieder individu", zegt Jonker. "En na goed overleg met speelsters en hun clubs hebben we besloten om deze vier dit keer niet op te roepen." De nieuwe bondscoach, onder wiens leiding de 'Leeuwinnen' begin deze maand met een zege in blessuretijd op IJsland (1-0) het WK van volgend jaar bereikten, heeft 26 vrouwen opgeroepen voor de duels met Zambia (op 6 oktober in Breda) en Noorwegen (11 oktober in Den Haag).

Kans geven

Jonker zei na de moeizame plaatsing voor het WK dat hij in de aanloop naar het toernooi in Australië en Nieuw-Zeeland de 'nieuwe' generatie een kans wil geven zich te laten zien. "Deze twee wedstrijden zijn voor ons ideaal om te werken aan onze speelwijze en dit is ook de fase waarin speelsters kansen krijgen", aldus de opvolger van de ontslagen Mark Parsons. Op 22 oktober vindt in Auckland de loting plaats voor de groepsfase van het WK.

De selectie: Jill Baijings (Bayer Leverkusen), Lineth Beerensteyn (Juventus), Esmee Brugts (PSV), Kerstin Casparij (Manchester City), Caitlin Dijkstra (FC Twente), Daphne van Domselaar (FC Twente), Merel van Dongen (Atlético Madrid), Daniëlle van de Donk (Olympique Lyon), Kayleigh van Dooren (FC Twente), Lisa Doorn (Ajax), Damaris Egurrola (Olympique Lyon), Kika van Es (PSV), Jackie Groenen (Paris Saint-Germain), Renate Jansen (FC Twente), Fenna Kalma (FC Twente), Lize Kop (Ajax), Romée Leuchter (Ajax), Barbara Lorsheyd (ADO Den Haag), Vivianne Miedema (Arsenal), Aniek Nouwen (Chelsea), Marisa Olislagers (FC Twente), Victoria Pelova (Ajax), Jill Roord (VfL Wolfsburg), Sherida Spitse (Ajax), Jacintha Weimar (Feyenoord) en Lynn Wilms (VfL Wolfsburg).

Meer uit Voetbal

Wereldvoetbalbond FIFA ziet records bij internationale transfers

ZÜRICH (ANP) - In 2025 is er met 86.158 internationale voetbaltransfers een nieuw record gevestigd. Dat staat in het Global Transfer Report dat wereldvoetbalbond FIFA woensdag publiceerde. Het gaat om internationale transfers in het mannen- en vrouwenprofvoetbal en om transfers bij de amateurs.

2 uur geleden
Ajax-doelman Pasveer dicht bij terugkeer naar Heracles Almelo

ALMELO (ANP) - Ajax-doelman Remko Pasveer staat voor een terugkeer bij Heracles Almelo. De hekkensluiter van de Eredivisie verwacht zijn komst woensdag te kunnen afronden, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van Voetbal International en De Telegraaf. "Het is in een dusdanig stadium dat we ervan uitgaan dat het rondkomt."

6 uur geleden
Kompany zegt nog niet of Bayern met beste ploeg tegen PSV begint

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Vincent Kompany wilde nog niet vertellen of hij woensdag met zijn beste ploeg aan het uitduel met PSV in de Champions League begint. "We beschikken over een vrijwel fitte selectie", zei hij op een persconferentie. "We hebben ook spelers die de laatste weken heel veel minuten hebben gemaakt. Ik heb alle vertrouwen in de spelers die ik opstel."

20 uur geleden
Ajax-trainer Grim: zelf winnen en daarna zien we het wel

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft woensdagavond in de thuiswedstrijd tegen Olympiakos volgens databureaus een wonder nodig voor een plek in de tussenronde van de Champions League. Trainer Fred Grim heeft ook gelezen dat het voor 92 procent zeker is dat zijn ploeg de laatste Europese wedstrijd van dit seizoen speelt. "Ik denk dat we er alles aan moeten doen om onze wedstrijd te winnen", zei hij op een persconferentie. "Daarna zien we het wel."

1 dag geleden
Bosz verwacht niet dat PSV resultaat cadeau krijgt van Bayern

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz verwacht dat Bayern München woensdag met de sterkst mogelijke ploeg aan het uitduel met PSV in de Champions League begint. "Een topploeg verliest niet twee keer achter elkaar", zei hij op een persconferentie in Eindhoven. "En zij zijn ook niet van de cadeautjes. Ze willen altijd winnen. Daar houd ik wel van."

1 dag geleden
PSV'er Wanner heeft nog geen keuze gemaakt over interlandloopbaan

EINDHOVEN (ANP) - Paul Wanner heeft nog niet besloten dat hij met Oostenrijk naar het WK wil. "Daar heb ik nog geen beslissing over genomen", zei hij op een persconferentie, een dag voor het thuisduel van PSV met zijn oude club Bayern München in de Champions League. "Ik focus me nu alleen op PSV."

1 dag geleden
Berghuis traint weer mee met Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis staat weer op het trainingsveld bij Ajax. Hij liet zich dinsdag zien tijdens de laatste oefensessie voor het thuisduel van woensdag met het Griekse Olympiakos in de Champions League.

1 dag geleden