Voetbalsters oefenen zonder Martens, Janssen en Van der Gragt
ZEIST (ANP) - De Nederlandse voetbalsters oefenen volgende maand zonder Lieke Martens, Dominique Janssen en Stefanie van der Gragt tegen Zambia en Noorwegen. De drie basiskrachten ontbreken in de selectie van bondscoach Andries Jonker, net als Shanice van de Sanden.
Linksbuiten Martens (Paris Saint-Germain) ontbrak enkele weken geleden vanwege de naweeën van een blessure ook al in de selectie voor de laatste WK-kwalificatiewedstrijd, tegen IJsland. De 139-voudig international (55 goals) is nu weer fit en speelt bij PSG, maar ontbreekt voorlopig in de nationale ploeg. Janssen en Van der Gragt zijn achterin al jaren vaste waardes bij Oranje. Ook zij slaan de komende interlands echter over.
"We kijken naar wat het beste is voor ieder individu", zegt Jonker. "En na goed overleg met speelsters en hun clubs hebben we besloten om deze vier dit keer niet op te roepen." De nieuwe bondscoach, onder wiens leiding de 'Leeuwinnen' begin deze maand met een zege in blessuretijd op IJsland (1-0) het WK van volgend jaar bereikten, heeft 26 vrouwen opgeroepen voor de duels met Zambia (op 6 oktober in Breda) en Noorwegen (11 oktober in Den Haag).
Kans geven
Jonker zei na de moeizame plaatsing voor het WK dat hij in de aanloop naar het toernooi in Australië en Nieuw-Zeeland de 'nieuwe' generatie een kans wil geven zich te laten zien. "Deze twee wedstrijden zijn voor ons ideaal om te werken aan onze speelwijze en dit is ook de fase waarin speelsters kansen krijgen", aldus de opvolger van de ontslagen Mark Parsons. Op 22 oktober vindt in Auckland de loting plaats voor de groepsfase van het WK.
De selectie: Jill Baijings (Bayer Leverkusen), Lineth Beerensteyn (Juventus), Esmee Brugts (PSV), Kerstin Casparij (Manchester City), Caitlin Dijkstra (FC Twente), Daphne van Domselaar (FC Twente), Merel van Dongen (Atlético Madrid), Daniëlle van de Donk (Olympique Lyon), Kayleigh van Dooren (FC Twente), Lisa Doorn (Ajax), Damaris Egurrola (Olympique Lyon), Kika van Es (PSV), Jackie Groenen (Paris Saint-Germain), Renate Jansen (FC Twente), Fenna Kalma (FC Twente), Lize Kop (Ajax), Romée Leuchter (Ajax), Barbara Lorsheyd (ADO Den Haag), Vivianne Miedema (Arsenal), Aniek Nouwen (Chelsea), Marisa Olislagers (FC Twente), Victoria Pelova (Ajax), Jill Roord (VfL Wolfsburg), Sherida Spitse (Ajax), Jacintha Weimar (Feyenoord) en Lynn Wilms (VfL Wolfsburg).
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - AC Milan is nog verder achteropgeraakt op koploper Internazionale. De nummer 2 van de Serie A verloor voor eigen publiek van Parma (0-1). Mariano Troilo maakte in de slotfase het enige doelpunt van de wedstrijd.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de derby van Noord-Londen met 4-1 gewonnen bij Tottenham Hotspur. Door de overwinning is de voorsprong van koploper Arsenal weer 5 punten op nummer 2 Manchester City, dat een wedstrijd minder heeft gespeeld. Tottenham blijft 16e.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - Invallers Sven Mijnans en Kees Smit hebben AZ aan een thuiszege op Sparta Rotterdam geholpen (3-1). De invallers troffen in de tweede helft doel voor de club uit Alkmaar. Vervolgens maakte Milan Zonneveld het duel in de slotfase nog even spannend en bepaalde Troy Parrott de eindstand.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de koppositie in La Liga overgenomen van Real Madrid. De Catalaanse grootmacht won zondag in Camp Nou met 3-0 van Levante. FC Barcelona heeft 61 punten uit 25 wedstrijden. Real Madrid, dat op zaterdagavond met 2-1 bij Osasuna verloor, volgt op 1 punt achterstand.
3 uur geledenBERGAMO (ANP) - Sam Beukema heeft Napoli met een doelpunt niet aan een resultaat in het uitduel met Atalanta kunnen helpen. De bezoekers uit Napels gingen met 2-1 onderuit in Bergamo.
3 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Alexis Mac Allister heeft Liverpool aan een zwaarbevochten uitzege op Nottingham Forest geholpen. De Argentijn maakte in de 97e minuut het winnende doelpunt (0-1).
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft zondag met 1-1 gelijkgespeeld tegen PEC Zwolle. Het elftal van Ron Jans heeft al sinds 9 november niet meer in De Galgenwaard gewonnen. FC Utrecht staat op de achtste plaats van de Eredivisie. PEC Zwolle is de nummer 12.
4 uur geleden