Voetbalsters met jubilerende Miedema tegen VS op Spelen
YOKOHAMA (ANP) - De Nederlandse voetbalsters starten met de jubilerende Vivianne Miedema aan het duel met de Verenigde Staten in de kwartfinales van de Olympische Spelen. De spits begon in de laatste groepswedstrijd tegen China (8-2) vanwege lichte klachten op de bank, maar keert tegen de regerend wereldkampioen terug. Miedema, die haar honderdste interland gaat spelen, maakte in de groepsfase maar liefst acht doelpunten.
Twee daarvan produceerde de topscorer aller tijden van Oranje (82 goals) als invaller in het laatste half uur tegen China. De wedstrijd in het stadion van Yokohama, waar in 2002 de finale van het WK tussen Brazilië en Duitsland werd gespeeld, begint om 13.00 uur Nederlandse tijd. Het is een herhaling van de WK-finale van 2019, toen de 'Leeuwinnen' met 2-0 verloren van 'Team USA'.
Opstelling: Van Veenendaal; Wilms, Van der Gragt, Nouwen en Janssen; Roord, Van de Donk en Groenen; Van de Sanden, Miedema en Martens.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia hebben dinsdagmiddag de olympische medaillewinnaars geëerd tijdens een ontvangst op Paleis Noordeinde. Tijdens de huldiging werd een traditionele groepsfoto gemaakt aan de voorzijde van het Haagse paleis.
6 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Nederlandse officials zullen geen bijeenkomsten bijwonen op de Paralympische Spelen waar de Russische of Belarussische vlag zichtbaar is of waar het volkslied van een van beide landen klinkt. Dat heeft NOC*NSF in een verklaring bekendgemaakt. Dat betekent dat er geen Nederlandse sportbestuurders bij de openingsceremonie in Italië op 6 maart aanwezig zullen zijn.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Shorttrackbroers Jens en Melle van 't Wout hopen dat hun succes op de Olympische Spelen een stimulans is voor hun sport. "Ik denk dat deze Spelen een hele mooie stap waren voor die ontwikkeling", zei Jens van 't Wout voor de huldigingen door minister-president Rob Jetten en koning Willem-Alexander en koningin Máxima in Den Haag.
5 uur geledenACAPULCO (ANP) - Alex de Minaur is meteen in de eerste ronde van het tennistoernooi van Acapulco gestrand. De als tweede geplaatste Australiër, die onlangs het ABN AMRO Open in Rotterdam won, ging in Mexico onderuit tegen de Amerikaan Patrick Kypson. Het werd 1-6 7-6 (4) 6-7 (4).
8 uur geleden