Voetbalsters met Beerensteyn en Martens voorin tegen België
KERKRADE (ANP) - De Nederlandse voetbalsters beginnen aan de laatste echte test voor het WK met Lineth Beerensteyn en Lieke Martens in de aanval tegen België. Bondscoach Andries Jonker heeft ook voor de vleugelspelers Esmee Brugts en Victoria Pelova een plek in het basiselftal voor het oefenduel met België. De trainer liet zaterdag wel al doorschemeren dat nog niets definitief is.
Champions League-finaliste Lynn Wilms is er vanaf 20.45 uur niet bij. De verdedigster van VfL Wolfsburg is niet wedstrijdfit en trainde zaterdag nog aangepast. Stefanie van der Gragt en Dominique Janssen spelen samen centraal achterin. Aanvoerster Sherida Spitse kan zowel in de verdediging als op het middenveld spelen, waardoor de opstelling een 4-3-3- of 5-3-2-systeem kan worden.
Het WK begint voor Oranje op 23 juli in de Nieuw-Zeelandse stad Dunedin tegen Portugal.
Meer uit Voetbal
WAALWIJK (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink kijkt tevreden terug op de eerste helft van het oefenduel met Zuid-Korea, waarin de voetbalsters van Oranje al de 5-0-eindstand op het bord zetten. "Het was heel dynamisch en moeilijk te verdedigen. Dat is wat we graag willen zien. Maar ik hoopte stiekem toch wel dat we iets meer getest zouden worden", zei Veurink na het oefenduel in Waalwijk.
8 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Vivianne Miedema kan zich niet herinneren wanneer ze voor het laatst met zo'n goed gevoel op het veld stond bij Oranje. Na een periode van twijfels over haar toekomst als international scoorde de topscorer aller tijden van het Nederlands elftal dinsdag tegen Zuid-Korea (5-0) al voor rust vier keer. "Dit is weer de Vivianne Miedema die zich helemaal goed voelt op het veld", zei de aanvalster na het oefenduel in Waalwijk.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal vindt dat de politiek strengere regels moet maken en die moet handhaven om vuurwerkacties zoals afgelopen zondag bij Ajax-FC Groningen te voorkomen. Dat zei hij bij Pauw & De Wit. "Het is een maatschappelijk probleem. Dit heeft met normen en waarden te maken."
10 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de koppositie in La Liga verstevigd door een zege op Atlético Madrid. In Camp Nou eindigde de topper in 3-1 voor de thuisploeg van coach Hansi Flick.
10 uur geledenDORTMUND (ANP) - Bayer Leverkusen heeft in het Duitse bekertoernooi Borussia Dortmund uitgeschakeld in de achtste finales. In Dortmund werd het 1-0 voor de bezoekers, waar Mark Flekken het doel schoon hield.
10 uur geledenWAALWIJK (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in hun laatste wedstrijd van het jaar met ruime cijfers gewonnen van een zwak Zuid-Korea. Het oefenduel in Waalwijk eindigde in 5-0. Oranjes topscorer aller tijden Vivianne Miedema blonk uit met vier treffers voor rust.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City is koploper Arsenal in de Premier League genaderd tot op 2 punten. De ploeg van trainer Pep Guardiola versloeg Fulham in Londen in een spectaculaire wedstrijd met 5-4 mede door een treffer van Tijjani Reijnders.
10 uur geleden