Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalsters balen van late tijdstip uitzwaaiduel met België

Voetbalsters balen van late tijdstip uitzwaaiduel met België

HORST (ANP) - Bondscoach Andries Jonker en voetbalster Jackie Groenen zijn niet blij met het late tijdstip van de 'uitzwaaiwedstrijd' van de Oranjevrouwen tegen België zondag. Hun vermoeden is dat de starttijd van 20.45 uur in Kerkrade er mede voor zorgt dat het Parkstad Limburg Stadion van Roda JC voor nog geen driekwart is gevuld.

Jonker zegt dat een van zijn doelstellingen als bondscoach is om jonge voetballers te inspireren. "We zijn gebaat bij grote publieke belangstelling. Ik heb mijn mening heel duidelijk gemaakt hierover en vragen over deze begintijd gesteld. Het leek mij beter om het om 16.00 uur of 17.00 uur te doen. Om allemaal redenen waar ik niet over ga, bleek het niet anders te kunnen. Daarmee is de kous af."

Volgens een woordvoerster van voetbalbond KNVB is de speeltijd afhankelijk van verschillende belanghebbenden, zoals televisiezenders en de gemeente. "Uiteindelijk hakken wij als KNVB de knoop door." In het Parkstad Limburg Stadion passen ongeveer 20.000 mensen, er zijn 12.000 kaarten verkocht.

Ook middenveldster Groenen "is geen fan" van 20.45 uur. "Maar ik heb niet overal een vinger in de pap", zegt de speelster van Paris Saint-Germain.

Voor de voetbalsters is de interland tegen België de laatste wedstrijd in eigen land voordat ze komende week afreizen naar Australië voor het WK van later deze maand.

Meer uit Voetbal

Labyad nieuwe ploeggenoot van Depay bij Corinthians

SAO PAULO (ANP) - Zakaria Labyad vervolgt zijn loopbaan bij Corinthians. De in Utrecht geboren voetballer wordt ploeggenoot van Memphis Depay, die zich hard heeft gemaakt voor zijn komst. Dat heeft de club uit São Paulo bekendgemaakt.

6 uur geleden
Ajax verliest ook doelman Jaros met zware knieblessure

AMSTERDAM (ANP) - Vitezslav Jaros heeft vrijdag een zware knieblessure opgelopen tijdens de training van Ajax. De Tsjechische doelman komt dit seizoen niet meer in actie voor de club uit Amsterdam. Volgens Ajax moet de van FC Liverpool gehuurde keeper geopereerd worden.

9 uur geleden
IOC-baas kijkt of FIFA-baas regels breekt met akkoord Vredesraad

MILAAN (ANP/DPA) - Kirsty Coventry gaat onderzoeken of FIFA-voorzitter Gianni Infantino de regels heeft overtreden door een overeenkomst te sluiten met de nieuwe Vredesraad van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat heeft de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) bekendgemaakt in Milaan.

10 uur geleden
Real Madrid-trainer: team zou voor Vinícius Jr. van veld stappen

MADRID (ANP) - Real Madrid is woensdag in het uitduel met Benfica niet van het veld gestapt omdat Vinícius Júnior zelf verder wilde spelen. De Braziliaanse aanvaller werd naar eigen zeggen racistisch uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni. Vinícius attendeerde de scheidsrechter van het duel in de tussenronde van de Champions League daarop en verliet even het speelveld. Na ruim tien minuten besloot hij de wedstrijd toch te hervatten.

10 uur geleden
United rekent nog niet op geblesseerde verdediger De Ligt

MANCHESTER (ANP) - De rentree van Matthijs de Ligt bij Manchester United laat nog even op zich wachten. "Hij werkt erg hard om terug te komen, maar hij is nog niet ver genoeg", zei trainer Michael Carrick tijdens een persconferentie voor het uitduel van maandag met Everton in de Premier League.

13 uur geleden
Van Persie wil Sterling zondag inzetten bij Feyenoord - Telstar

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie wil nieuweling Raheem Sterling zondag graag speelminuten geven in de Eredivisiewedstrijd tegen Telstar. Dat zei hij vrijdag tijdens een persconferentie.

14 uur geleden
Steijn voorlopig niet inzetbaar voor Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn is voorlopig niet inzetbaar voor Feyenoord. Dat heeft trainer Robin van Persie vrijdagmiddag bevestigd tijdens een persconferentie in aanloop naar de thuiswedstrijd tegen Telstar. De middenvelder raakte geblesseerd in de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles, nadat hij de eveneens geblesseerde Oussama Targhalline had vervangen.

14 uur geleden