Voetbalsters balen van late tijdstip uitzwaaiduel met België
HORST (ANP) - Bondscoach Andries Jonker en voetbalster Jackie Groenen zijn niet blij met het late tijdstip van de 'uitzwaaiwedstrijd' van de Oranjevrouwen tegen België zondag. Hun vermoeden is dat de starttijd van 20.45 uur in Kerkrade er mede voor zorgt dat het Parkstad Limburg Stadion van Roda JC voor nog geen driekwart is gevuld.
Jonker zegt dat een van zijn doelstellingen als bondscoach is om jonge voetballers te inspireren. "We zijn gebaat bij grote publieke belangstelling. Ik heb mijn mening heel duidelijk gemaakt hierover en vragen over deze begintijd gesteld. Het leek mij beter om het om 16.00 uur of 17.00 uur te doen. Om allemaal redenen waar ik niet over ga, bleek het niet anders te kunnen. Daarmee is de kous af."
Volgens een woordvoerster van voetbalbond KNVB is de speeltijd afhankelijk van verschillende belanghebbenden, zoals televisiezenders en de gemeente. "Uiteindelijk hakken wij als KNVB de knoop door." In het Parkstad Limburg Stadion passen ongeveer 20.000 mensen, er zijn 12.000 kaarten verkocht.
Ook middenveldster Groenen "is geen fan" van 20.45 uur. "Maar ik heb niet overal een vinger in de pap", zegt de speelster van Paris Saint-Germain.
Voor de voetbalsters is de interland tegen België de laatste wedstrijd in eigen land voordat ze komende week afreizen naar Australië voor het WK van later deze maand.
Meer uit Voetbal
WAALWIJK (ANP) - RKC Waalwijk heeft de tweede ronde van de play-offs voor promotie/degradatie bereikt. De club uit Waalwijk won in eigen huis na strafschoppen van Roda JC nadat de wedstrijd in de reguliere speeltijd, net als eerder in de week in Kerkrade, in 1-1 was geëindigd.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA/RTR) - De Iraanse voetbalbond heeft de FIFA scherp bekritiseerd en is van plan voorwaarden te stellen voor deelname aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
10 uur geledenGÖTEBORG (ANP) - De voetbalsters van BK Häcken hebben de eerste editie van de Women's Europa Cup veroverd. De ploeg uit Göteborg versloeg vrijdag in de returnwedstrijd van de finale het eveneens Zweedse Hammarby met 3-2. Häcken had de eerste wedstrijd ook al met 1-0 gewonnen.
10 uur geledenMIAMI (ANP) - Het Hard Rock Stadium zal na de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op tijd klaar zijn voor de start van het WK voetbal in juni. Dat zei Todd Boyan, vicepresident stadionbeheer van de Miami Dolphins. Het stadion van de American Football-spelers van de Dolphins staat zes weken voor de eerste wedstrijd van de eindronde nog compleet in het teken van de Formule 1-race, die zondag met Max Verstappen in zijn Red Bull op het tijdelijke stratencircuit rondom het stadion plaatsvindt.
13 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Lamine Yamal is op tijd fit om het WK voetbal te kunnen spelen. Dat heeft Barcelona-trainer Hansi Flick vrijdag op een persconferentie gezegd. De international van Spanje raakte op 22 april tijdens de competitiewedstrijd in Camp Nou tegen Celta geblesseerd aan zijn linkerdij.
14 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaan Raphinha keert zaterdag terug in de selectie van FC Barcelona in de mogelijke kampioenswedstrijd tegen Osasuna. Dat zei Barcelona-coach Hansi Flick vrijdag in aanloop naar dat duel.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen en waarschijnlijk ook Owen Wijndal ontbreken bij Ajax in de topper tegen PSV. Dat zei coach Óscar García in aanloop naar het competitieduel op zaterdagavond tussen beide ploegen in de Johan Cruijff ArenA. "Het gaat met Klaassen soms goed en dan weer wat minder", zei de coach. "Hij kan nu niet spelen. We moeten daar goed naar kijken."
15 uur geleden