Voetbalsters balen van late tijdstip uitzwaaiduel met België
HORST (ANP) - Bondscoach Andries Jonker en voetbalster Jackie Groenen zijn niet blij met het late tijdstip van de 'uitzwaaiwedstrijd' van de Oranjevrouwen tegen België zondag. Hun vermoeden is dat de starttijd van 20.45 uur in Kerkrade er mede voor zorgt dat het Parkstad Limburg Stadion van Roda JC voor nog geen driekwart is gevuld.
Jonker zegt dat een van zijn doelstellingen als bondscoach is om jonge voetballers te inspireren. "We zijn gebaat bij grote publieke belangstelling. Ik heb mijn mening heel duidelijk gemaakt hierover en vragen over deze begintijd gesteld. Het leek mij beter om het om 16.00 uur of 17.00 uur te doen. Om allemaal redenen waar ik niet over ga, bleek het niet anders te kunnen. Daarmee is de kous af."
Volgens een woordvoerster van voetbalbond KNVB is de speeltijd afhankelijk van verschillende belanghebbenden, zoals televisiezenders en de gemeente. "Uiteindelijk hakken wij als KNVB de knoop door." In het Parkstad Limburg Stadion passen ongeveer 20.000 mensen, er zijn 12.000 kaarten verkocht.
Ook middenveldster Groenen "is geen fan" van 20.45 uur. "Maar ik heb niet overal een vinger in de pap", zegt de speelster van Paris Saint-Germain.
Voor de voetbalsters is de interland tegen België de laatste wedstrijd in eigen land voordat ze komende week afreizen naar Australië voor het WK van later deze maand.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de Curaçaose voetbalbond FFK, Gilbert Martina, gaf dinsdagmiddag (lokale tijd) op een persconferentie aan dat ook met Fred Rutten als bondscoach het doel hetzelfde blijft voor het WK 2026 voor Curaçao: "We willen in de zestiende finale komen."
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale is uitgeschakeld in de Champions League. De finalist van vorig seizoen slaagde er in de tussenronde niet in een 3-1-nederlaag in Noorwegen tegen Bodø/Glimt weg te poetsen. In Milaan won Bodø opnieuw, nu met 2-1. Via Jens Petter Hauge en Hakon Evjen kwamen de bezoekers uit Noorwegen op een 2-0-voorsprong. Alessandro Bastoni scoorde voor Inter.
7 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft zich bij de laatste zestien van de Champions League geschaard. Het elftal van Diego Simeone versloeg Club Brugge op dinsdagavond in Madrid met 4-1, mede dankzij drie doelpunten van Alexander Sørloth. De heenwedstrijd in Brugge eindigde vorige week in 3-3.
9 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum heeft dinsdag "volledige garanties" gegeven voor de veiligheid van voetbalfans tijdens WK-wedstrijden in de door geweld geteisterde stad Guadalajara. Ook de FIFA verwacht geen problemen.
13 uur geledenMADRID (ANP/BELGA/AFP) - Real Madrid staat 100 procent achter aanvaller Vinícius Júnior, nadat hij racistisch zou zijn uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni tijdens de eerste wedstrijd in de tussenronde van de Champions League bij Benfica. Dat zei Real-doelman Thibaut Courtois een dag voor de returnwedstrijd in Madrid.
14 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalster Lieske Carleer van FC Twente is geblesseerd en kan niet aansluiten bij Oranje in de voorbereiding op de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Polen. Janou Levels van VfL Wolfsburg is als vervanger opgeroepen. Dat heeft de KNVB bekendgemaakt.
15 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Marokkaans international Achraf Hakimi (27) moet zich voor de rechter verantwoorden voor verkrachting. Dat heeft de voetballer van Paris Saint-Germain dinsdag in een bericht op X bekendgemaakt. De vleugelverdediger ontkent de beschuldiging.
16 uur geleden