
Voetbalsters balen van late tijdstip uitzwaaiduel met België
HORST (ANP) - Bondscoach Andries Jonker en voetbalster Jackie Groenen zijn niet blij met het late tijdstip van de 'uitzwaaiwedstrijd' van de Oranjevrouwen tegen België zondag. Hun vermoeden is dat de starttijd van 20.45 uur in Kerkrade er mede voor zorgt dat het Parkstad Limburg Stadion van Roda JC voor nog geen driekwart is gevuld.
Jonker zegt dat een van zijn doelstellingen als bondscoach is om jonge voetballers te inspireren. "We zijn gebaat bij grote publieke belangstelling. Ik heb mijn mening heel duidelijk gemaakt hierover en vragen over deze begintijd gesteld. Het leek mij beter om het om 16.00 uur of 17.00 uur te doen. Om allemaal redenen waar ik niet over ga, bleek het niet anders te kunnen. Daarmee is de kous af."
Volgens een woordvoerster van voetbalbond KNVB is de speeltijd afhankelijk van verschillende belanghebbenden, zoals televisiezenders en de gemeente. "Uiteindelijk hakken wij als KNVB de knoop door." In het Parkstad Limburg Stadion passen ongeveer 20.000 mensen, er zijn 12.000 kaarten verkocht.
Ook middenveldster Groenen "is geen fan" van 20.45 uur. "Maar ik heb niet overal een vinger in de pap", zegt de speelster van Paris Saint-Germain.
Voor de voetbalsters is de interland tegen België de laatste wedstrijd in eigen land voordat ze komende week afreizen naar Australië voor het WK van later deze maand.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis hoopt de uitwedstrijd van zondag tegen PSV te halen. De rechtervleugelaanvaller van Ajax miste dinsdag de confrontatie met Internazionale (0-2) in de Champions League vanwege spierklachten.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is de Champions League begonnen met een nederlaag. Internazionale versloeg de Amsterdammers in de Johan Cruijff ArenA met 2-0. Een dag eerder verloor ook PSV, de andere Nederlandse deelnemer, de eerste wedstrijd in het hoofdtoernooi.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft ook zijn vijfde wedstrijd in de Eredivisie dit seizoen gewonnen. De ploeg van trainer Robin van Persie versloeg in De Kuip Fortuna Sittard met 2-0 dankzij treffers van Ayase Ueda en Aymen Sliti. Het was een duel uit de derde speelronde dat nog moest worden ingehaald.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oliver Edvardsen heeft woensdag een basisplaats in de thuiswedstrijd van Ajax tegen Internazionale in de Champions League. De Noorse buitenspeler neemt de plaats in van de geblesseerde Steven Berghuis. Edvardsen krijgt de voorkeur boven Raúl Moro.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint in de competitiewedstrijd tegen Fortuna Sittard voor het eerst met Jaden Slory in de startopstelling. De 20-jarige aanvaller is de vervanger van Anis Hadj Moussa, die één duel moet toekijken na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. Slory, die al drie keer inviel, vormt de aanval met Ayase Ueda en Leo Sauer.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-coach Peter Bosz kan vier tot zes weken niet beschikken over Myron Boadu en Kiliann Sildillia. De spits en verdediger kampen allebei met een bovenbeenblessure. Boadu liep die afgelopen dinsdag op in het met 3-1-verloren duel met Union in de Champions League. Sildillia raakte afgelopen zaterdag geblesseerd in de wedstrijd tegen NEC Nijmegen.
16 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Profvoetballer Thomas Partey (32) heeft woensdag voor een rechtbank in Londen verklaard dat beschuldigingen tegen hem van verkrachting en aanranding van drie vrouwen onterecht zijn. De Ghanese international staat terecht op verdenking van vijf verkrachtingen en een aanranding in de periode tussen april 2021 en juni 2022. Partey was destijds speler van het Londense Arsenal.
20 uur geleden