Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalsters balen van late tijdstip uitzwaaiduel met België

Voetbalsters balen van late tijdstip uitzwaaiduel met België

HORST (ANP) - Bondscoach Andries Jonker en voetbalster Jackie Groenen zijn niet blij met het late tijdstip van de 'uitzwaaiwedstrijd' van de Oranjevrouwen tegen België zondag. Hun vermoeden is dat de starttijd van 20.45 uur in Kerkrade er mede voor zorgt dat het Parkstad Limburg Stadion van Roda JC voor nog geen driekwart is gevuld.

Jonker zegt dat een van zijn doelstellingen als bondscoach is om jonge voetballers te inspireren. "We zijn gebaat bij grote publieke belangstelling. Ik heb mijn mening heel duidelijk gemaakt hierover en vragen over deze begintijd gesteld. Het leek mij beter om het om 16.00 uur of 17.00 uur te doen. Om allemaal redenen waar ik niet over ga, bleek het niet anders te kunnen. Daarmee is de kous af."

Volgens een woordvoerster van voetbalbond KNVB is de speeltijd afhankelijk van verschillende belanghebbenden, zoals televisiezenders en de gemeente. "Uiteindelijk hakken wij als KNVB de knoop door." In het Parkstad Limburg Stadion passen ongeveer 20.000 mensen, er zijn 12.000 kaarten verkocht.

Ook middenveldster Groenen "is geen fan" van 20.45 uur. "Maar ik heb niet overal een vinger in de pap", zegt de speelster van Paris Saint-Germain.

Voor de voetbalsters is de interland tegen België de laatste wedstrijd in eigen land voordat ze komende week afreizen naar Australië voor het WK van later deze maand.

Meer uit Voetbal

Juventus boekt ook ruime overwinning op Cremonese

TURIJN (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de tweede keer op rij een ruime zege behaald. Zes dagen na de zege van 3-0 bij Sassuolo versloeg het elftal van coach Luciano Spalletti Cremonese met 5-0.

5 uur geleden
Slot bereikt met Liverpool vierde ronde FA Cup, Frimpong scoort

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool is in de FA Cup doorgedrongen tot de vierde ronde. Het elftal van trainer Arne Slot won in eigen stadion met 4-1 van Barnsley, dat in Engeland uitkomt op het derde niveau.

5 uur geleden
Botman verlengt contract bij Newcastle United tot 2030

NEWCASTLE (ANP) - Sven Botman heeft op zijn verjaardag bijgetekend tot 2030 bij Newcastle United. De 26-jarige Nederlandse verdediger speelt sinds 2022 voor de Engelse voetbalclub, nadat hij voor 37 miljoen euro was overgekomen van het Franse Lille. Zijn vorige contract liep tot 2027.

8 uur geleden
FC Barcelona versterkt zich met Portugese verdediger Cancelo

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft zich versterkt met João Cancelo. De koploper uit de Spaanse voetbalcompetitie neemt de 31-jarige Portugese vleugelverdediger op huurbasis over van de Saudische club Al-Hilal. Cancelo wordt dinsdag gepresenteerd, meldt FC Barcelona.

8 uur geleden
Real Madrid neemt per direct afscheid van trainer Xabi Alonso

MADRID (ANP/AFP) - Xabi Alonso is niet langer trainer van Real Madrid. De Spaanse topclub meldt dat de voormalige middenvelder de club "in onderling overleg" verlaat.

10 uur geleden
FC Twente met teruggekeerde Zerrouki naar FC Utrecht

ENSCHEDE (ANP) - Ramiz Zerrouki maakt dinsdag weer deel uit van de selectie van FC Twente, dat in de achtste finales van de KNVB-beker op bezoek gaat bij FC Utrecht. De middenvelder werd zaterdag met Algerije uitgeschakeld op de Afrika Cup.

10 uur geleden
Grim maakt het seizoen af als hoofdtrainer van Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Fred Grim maakt het seizoen af als hoofdtrainer van Ajax. De interim-coach en de directie van de club hebben dat met elkaar afgesproken, zo weten bronnen bij de club uit de hoofdstad.

10 uur geleden