Voetbalster PSG ontkent betrokkenheid bij aanval op ploeggenote
PARIJS (ANP) - Aminata Diallo heeft vrijdag ontkend iets te maken te hebben met de aanval op haar ploeggenote Kheira Hamraoui, eerder deze maand. De voetbalster van Paris Saint-Germain laat dat weten via een verklaring van haar advocaat.
Diallo en Hamraoui, concurrenten van elkaar, zaten na een feestje op 4 november samen in een auto. Twee gemaskerde mannen hielden het voertuig aan en trokken Hamraoui uit de auto, om haar vervolgens met ijzeren staven op haar benen te slaan.
Diallo werd eerder deze week aangehouden omdat ze het plan voor de aanval op haar ploeggenote zou hebben bedacht. Donderdag kwam ze voorlopig op vrije voeten, net als een vriend van haar die ook verdachte is.
Blessure
De 31-jarige Hamraoui keerde afgelopen zomer terug bij PSG, nadat ze van 2012 tot 2016 ook al voor de club uitkwam. In mei won ze met FC Barcelona de Champions League. Hamraoui maakte onlangs, na een afwezigheid van 2,5 jaar, ook haar rentree in de Franse nationale ploeg. Toen ze in oktober wegens een blessure niet mee kon doen, riep bondscoach Corinne Deacon als vervangster Diallo op. Diallo kwam niet aan spelen toe.
PSG sprak zich woensdag al uit. "Paris Saint-Germain werkt samen met de politie van Versailles om de feiten op te helderen. De club houdt de voortgang van de procedure nauwlettend in de gaten en zal onderzoeken welke maatregelen moeten worden genomen."
Meer uit Voetbal
LOS ANGELES (ANP) - President Donald Trump heeft de Amerikaanse voetballers telefonisch succes gewenst voorafgaand aan hun openingswedstrijd op het WK tegen Paraguay. Trump is zelf niet aanwezig bij de wedstrijd in Los Angeles, maar in een op sociale media gedeelde video meldde Team USA dat de president belde om zijn steun uit te spreken aan de ploeg van bondscoach Mauricio Pochettino.
9 minuten geledenVOLENDAM (ANP) - FC Volendam heeft in Erwin van de Looi een nieuwe hoofdtrainer gevonden. De 54-jarige coach is de opvolger van Rick Kruys, die de club afgelopen seizoen niet voor degradatie kon behoeden. Van de Looi tekent in Volendam een contract voor twee seizoenen, tot medio 2028.
53 minuten geledenTORONTO (ANP) - Middenvelder Thomas Partey kan niet met Ghana meespelen in de eerste groepswedstrijd van het WK. Canada heeft hem de toegang tot het land geweigerd. Wereldvoetbalbond FIFA bevestigt aan persbureau Reuters dat Partey geen visum heeft gekregen.
2 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Het nummer 'Wij houden van Oranje' van André Hazes schalt door de speakers van het stadion als het Nederlands elftal een doelpunt op het WK heeft gemaakt. De KNVB heeft het liedje als 'goaltune' op de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico verkozen.
2 uur geledenPALM BEACH GARDENS (ANP/RTR) - Cristiano Ronaldo maakt zich geen zorgen over zijn fitheid in aanloop naar zijn zesde WK voetbal met Portugal. "Ik ben in orde. Hebben jullie mijn wedstrijden niet gezien?", zei de 41-jarige vedette vijf dagen voor het eerste groepsduel van zijn land tegen verslaggevers.
2 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Bart Verbruggen heeft zich weer op de training van het Nederlands elftal laten zien. De doelman was present op een besloten training van Oranje in Kansas City voor het eerste duel op het WK zondag tegen Japan. Dat bevestigt een woordvoerder van de KNVB.
3 uur geledenBOSTON (ANP/DPA) - Sterspeler Kylian Mbappé vindt het belangrijker om wereldkampioen te worden met Frankrijk dan om topscorer aller tijden van het WK te worden. "Natuurlijk wil ik in de geschiedenisboeken, maar het liefste wil ik terugkeren naar Frankrijk met de cup", zei de aanvaller tegen de zender M6.
5 uur geleden