
Voetbalster PSG ontkent betrokkenheid bij aanval op ploeggenote
PARIJS (ANP) - Aminata Diallo heeft vrijdag ontkend iets te maken te hebben met de aanval op haar ploeggenote Kheira Hamraoui, eerder deze maand. De voetbalster van Paris Saint-Germain laat dat weten via een verklaring van haar advocaat.
Diallo en Hamraoui, concurrenten van elkaar, zaten na een feestje op 4 november samen in een auto. Twee gemaskerde mannen hielden het voertuig aan en trokken Hamraoui uit de auto, om haar vervolgens met ijzeren staven op haar benen te slaan.
Diallo werd eerder deze week aangehouden omdat ze het plan voor de aanval op haar ploeggenote zou hebben bedacht. Donderdag kwam ze voorlopig op vrije voeten, net als een vriend van haar die ook verdachte is.
Blessure
De 31-jarige Hamraoui keerde afgelopen zomer terug bij PSG, nadat ze van 2012 tot 2016 ook al voor de club uitkwam. In mei won ze met FC Barcelona de Champions League. Hamraoui maakte onlangs, na een afwezigheid van 2,5 jaar, ook haar rentree in de Franse nationale ploeg. Toen ze in oktober wegens een blessure niet mee kon doen, riep bondscoach Corinne Deacon als vervangster Diallo op. Diallo kwam niet aan spelen toe.
PSG sprak zich woensdag al uit. "Paris Saint-Germain werkt samen met de politie van Versailles om de feiten op te helderen. De club houdt de voortgang van de procedure nauwlettend in de gaten en zal onderzoeken welke maatregelen moeten worden genomen."
Meer uit Voetbal
ARNHEM (ANP) - Het hoger beroep van de uitspraak in kort geding tussen Vitesse en de KNVB kan via een livestream worden gevolgd. Dat heeft het gerechtshof in Arnhem bekendgemaakt. Het beroep dient maandag in het Arnhemse Paleis van Justitie om 14.00 uur. Het is nog niet duidelijk wanneer er uitspraak wordt gedaan. Dat wordt tijdens de zitting bekend.
2 uur geledenMONACO (ANP) - Ajax krijgt een startpremie van circa 37 miljoen euro voor deelname aan de Champions League. Dat is 0,5 miljoen euro meer dan landskampioen PSV. Het totale prijzengeld in de Champions League bedraagt komend seizoen 2,4 miljard euro.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans gaat ervan uit dat Souffian El Karouani gewoon meedoet met FC Utrecht tegen Zrinjski Mostar. De linksback van FC Utrecht zou in de belangstelling staan van Spartak Moskou. "De opstelling van FC Utrecht is al bekend en El Karouani staat erbij", aldus Jans tijdens de persconferentie voor het duel.
6 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - De voetbalsters van PSV zijn uitgeschakeld in de tweede voorronde van de Champions League. In Stockholm verloor de ploeg van trainer Roeland ten Berge kansloos met 4-0 van Manchester United. De Engelse club plaatst zich zo voor het finaleduel van het mini-toernooi tegen de winnaar van de wedstrijd tussen Hammarby en Metalist.
8 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Justin Kluivert is er met Bournemouth niet in geslaagd de derde ronde van de League Cup te bereiken. De aanvallende middenvelder, hersteld van een kuitblessure, verloor het thuisduel met Brentford (0-2).
23 uur geledenDORTMUND (ANP/DPA) - Borussia Dortmund heeft het contract met trainer Niko Kovac verlengd tot halverwege 2027. De club is overtuigd van de Kroaat na het sterke slot van vorig seizoen.
1 dag geledenNEWCASTLE (ANP) - Liverpool is er met veel moeite in geslaagd zich naast Arsenal en Tottenham Hotspur aan de kop van de Premier League te voegen. De regerend kampioen won diep in blessuretijd bij Newcastle United: 2-3. De 16-jarige invaller Rio Ngumoha maakte na een goed overstapje van Dominik Szoboszlai in de 100e minuut het winnende doelpunt: 2-3.
1 dag geleden