Voetbalster Martens wint met FC Barcelona Champions League
GÖTEBORG (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben op overtuigende wijze voor het eerst in de historie de Champions League gewonnen. Met een belangrijke rol voor Lieke Martens overklaste Barça in Göteborg Chelsea in de eerste helft en won met 4-0.
Het eerste doelpunt was een eigen treffer van Melanie Leupolz van Chelsea. Daarna scoorden Alexia Putellas (strafschop), Aitana Bonmatí en Caroline Graham Hansen voor de Catalaanse club.
Twee jaar geleden stond Martens met Barça ook in de finale van de Champions League. Toen verloren de Spaanse voetbalsters met 4-1 van Olympique Lyon, dat de laatste vijf edities van het toernooi wist te winnen.
Mooi affiche
De finale van 2021 had een mooi affiche met de landskampioen van Spanje en de Engelse landskampioen. Lyon was in de kwartfinales uitgeschakeld door landgenoot PSG, dat strandde tegen Barcelona.
Martens kreeg twintig seconden na de aftrap de bal en schoot na een snelle aanval meteen op de lat. In het restant van de aanval schoot Francesca Kirby in een poging de bal weg te werken tegen ploeggenote Melanie Leupolz aan en belandde de bal in het doel van Chelsea. Bij een van de volgende aanvallen van Barcelona stuurde Martens Caroline Graham Hanssen vooruit die teruglegde op Jennifer Hermoso. De Spaanse werd neergehaald en aanvoerster Alexia Putellas benutte de strafschop: 0-2.
De derde treffer van Barcelona viel na een aanval over meerdere schijven. Via Martens en Hermoso kwam de bal in de 21e minuut bij Aitana Bonmatí, die binnentikte. Ook bij de vierde goal had Martens een bepalende rol. Ze liep over de linkerflank goed door zonder dat Niamh Charles haar kon afstoppen en speelde af op Hanssen die de wedstrijd al voor de rust besliste.
In de tweede helft probeerde Chelsea wat terug te doen via onder anderen Pernille Harder, maar Barcelona bleef gemakkelijk overeind en hoefde zelf niet meer zo nodig. Een vijfde Catalaanse treffer werd wegens buitenspel afgekeurd.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Noa Lang mist vrijdag het oefenduel van het Nederlands elftal tegen Noorwegen. Dat meldt zijn club Galatasaray in een verklaring. Mogelijk is de vleugelaanvaller volgende week dinsdag wel inzetbaar voor de vriendschappelijke interland tegen Ecuador.
8 uur geledenZEIST (ANP) - Supporters van het Nederlands elftal brengen vrijdag tijdens de oefeninterland tegen Noorwegen een eerbetoon aan Johan Cruijff. Ze zijn volgens de KNVB van plan om in de veertiende minuut te gaan staan. Vervolgens is het de bedoeling dat er een groot applaus klinkt in de Johan Cruijff ArenA.
10 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman is succesvol geopereerd aan een blessure in zijn gezicht. Dat meldt zijn club Newcastle United maandag. De Nederlandse verdediger werd zondag tijdens de wedstrijd tegen Sunderland gewisseld vanwege het protocol voor hoofdblessures. De club verwacht dat Botman "de laatste weken van het seizoen" weer beschikbaar is.
10 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman rekent niet op Memphis Depay voor de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. "Hij heeft een scan laten maken en daar is de uitslag nog niet van bekend", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar het ziet er niet goed uit. Als hij toch beschikbaar is, dan vliegt hij later onze kant op."
11 uur geledenSEVILLA (ANP) - Sevilla heeft afscheid genomen van trainer Matías Almeyda. De Spaanse club, zevenvoudig winnaar van de Europa League, staat na de 2-0-thuisnederlaag tegen Valencia van afgelopen zaterdag op de vijftiende plaats in La Liga met 31 punten. Dat zijn er slechts 3 meer dan Mallorca dat op een degradatieplek staat.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal blijft Ajax adviseren. Dat is volgens de club uit Amsterdam het resultaat van een gesprek van de oud-trainer met Lesley Bamberger en Edo Ophof, de voorzitter en technische man van de nieuwe raad van commissarissen.
14 uur geledenDORTMUND (ANP/DPA) - Duitsland kan in de komende interlandperiode niet beschikken over Felix Nmecha van Borussia Dortmund. De 25-jarige middenvelder liep zaterdag een blessure op tijdens de gewonnen wedstrijd van zijn club tegen Hamburger SV (3-2).
16 uur geleden