Voetbalster Groenen ziet weerzien met VS als meetmoment
BREDA (ANP) - Op weg naar de Olympische Spelen van Tokio kunnen de Nederlandse voetbalsters zich vrijdagavond eindelijk weer eens meten met een topland. De ploeg van bondscoach Sarina Wiegman neemt het in Breda op tegen de Verenigde Staten, een herhaling van de WK-finale van vorig jaar in Frankrijk die Oranje met 2-0 verloor. "Dat roept extra gevoelens op", zegt Jackie Groenen. "Al kan je nu niet van 'revanche nemen' spreken, de stemming is heel anders. Dit is een vriendschappelijke wedstrijd, geen WK-finale."
Volgens de 25-jarige middenvelder van Manchester United, de koploper in de Engelse vrouwencompetitie, wordt het voor Oranje vooral een meetmoment op weg naar Tokio. In de EK-kwalificatie kreeg de Europees kampioen amper tegenstand. "Het is heel leuk om weer eens tegen een land als Amerika te spelen. Nu kunnen we echt zien waar we staan richting de Spelen", zegt Groenen. "We hebben stappen gemaakt sinds de WK-finale van vorig jaar. Ik ben heel benieuwd hoe dat gaat uitpakken tegen de VS. Deze wedstrijd komt voor ons op een goed moment."
In het vrouwenvoetbal maakt Amerika de dienst uit. Met topspeelsters als Megan Rapinoe en Alex Morgan in de ploeg prolongeerde 'Team USA' vorig jaar de wereldtitel. "Van ontzag was toen geen sprake", zegt Groenen stellig. "We gingen de finale niet in met het idee: o, we spelen tegen Amerika, komt het wel goed? Nee, we wilden heel graag winnen. Maar zij waren fysiek sterker, na de 1-0 zaten we er op een bepaalde manier doorheen. Natuurlijk mogen we trots zijn met zilver op het WK, maar ik zie het vooral als een gemiste kans. Ik heb die WK-finale nooit teruggezien. Dat is deels bewust, maar voornamelijk onbewust. Na het WK ging ik naar Manchester United. Een nieuwe club, verhuizen, veel hectiek: dan ga je snel door. Dat is ook het leuke aan voetbal: het gaat zo snel, er komt altijd weer iets nieuws."
Groenen kreeg afgelopen zomer bij ManUnited gezelschap van twee Amerikaanse internationals, Tobin Heath en Christen Press. "Goede voetbalsters, zij krikken het niveau omhoog. Ze zorgen ook voor heel veel aandacht voor ons. Het zijn supersterren in Amerika. Van Heath en Press waren na drie dagen bij United al meer shirtjes verkocht dan van de mannen bij elkaar, dat zegt genoeg. Zo af en toe maken ze wel een grapje over de WK-finale. Hopelijk kan ik binnenkort iets terugzeggen", aldus de middenveldster, die het in Breda weer gaat opnemen tegen haar teamgenotes.
Meer uit Voetbal
OSLO (ANP) - Oranje-international Esmee Brugts heeft voor de tweede keer de Champions League gewonnen met de voetbalsters van FC Barcelona. De Catalaanse grootmacht was in de finale in Oslo met 4-0 te sterk voor de Franse topclub OL Lyonnes, waar Damaris Egurrola op de bank bleef. De Poolse Ewa Pajor, topscorer van het toernooi, maakte de eerste twee treffers. Salma Paralluelo scoorde in de slotfase nog twee keer.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Hull City heeft op Wembley de finale van de play-offs om promotie naar de Premier League gewonnen van Middlesbrough: 1-0. Dat levert de nummer 6 van de Championship enkele honderden miljoenen euro's op aan televisiegelden en andere commerciƫle inkomsten die horen bij het uitkomen op het hoogste Engelse niveau.
2 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Willem II is na een jaar terug in de Eredivisie. De ploeg van trainer John Stegeman won de finale van de play-offs om promotie/degradatie na strafschoppen van FC Volendam. De stand na verlenging was 2-1 voor de Tilburgers. FC Volendam, dat woensdag het eerste duel in Tilburg met 2-1 had gewonnen, degradeert daardoor na een jaar weer van het hoogste niveau.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong mag toch meedoen aan het hoofdtoernooi van Roland Garros. De 25-jarige Nederlander verloor eerder deze week in de laatste ronde van het kwalificatietoernooi, maar profiteert van de afmelding van Arthur Fils. De Jong treft in de eerste ronde de 41-jarige Zwitser Stan Wawrinka, die het toernooi in 2015 won.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Bruno Fernandes is zaterdag verkozen tot beste speler van de Premier League dit seizoen. De 31-jarige Portugese middenvelder leidde Manchester United met een record aan assists naar de derde plaats. De Engelse topclub, die het seizoen zondag afsluit bij Brighton & Hove Albion, kwalificeerde zich daarmee voor het hoofdtoernooi van de Champions League.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn is de nieuwe algemeen directeur van Feyenoord. De 58-jarige Rotterdammer volgt per 1 juli de naar Mexico vertrekkende Dennis te Kloese op.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht hoopt zondag in de finale van de play-offs voor deelname aan Europees voetbal tegen Ajax weer te kunnen beschikken over David Min. De spits miste donderdag de ontmoeting met sc Heerenveen in de halve finale wegens een liesblessure.
10 uur geleden