Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalster Groenen ziet weerzien met VS als meetmoment

Voetbalster Groenen ziet weerzien met VS als meetmoment

BREDA (ANP) - Op weg naar de Olympische Spelen van Tokio kunnen de Nederlandse voetbalsters zich vrijdagavond eindelijk weer eens meten met een topland. De ploeg van bondscoach Sarina Wiegman neemt het in Breda op tegen de Verenigde Staten, een herhaling van de WK-finale van vorig jaar in Frankrijk die Oranje met 2-0 verloor. "Dat roept extra gevoelens op", zegt Jackie Groenen. "Al kan je nu niet van 'revanche nemen' spreken, de stemming is heel anders. Dit is een vriendschappelijke wedstrijd, geen WK-finale."

Volgens de 25-jarige middenvelder van Manchester United, de koploper in de Engelse vrouwencompetitie, wordt het voor Oranje vooral een meetmoment op weg naar Tokio. In de EK-kwalificatie kreeg de Europees kampioen amper tegenstand. "Het is heel leuk om weer eens tegen een land als Amerika te spelen. Nu kunnen we echt zien waar we staan richting de Spelen", zegt Groenen. "We hebben stappen gemaakt sinds de WK-finale van vorig jaar. Ik ben heel benieuwd hoe dat gaat uitpakken tegen de VS. Deze wedstrijd komt voor ons op een goed moment."

In het vrouwenvoetbal maakt Amerika de dienst uit. Met topspeelsters als Megan Rapinoe en Alex Morgan in de ploeg prolongeerde 'Team USA' vorig jaar de wereldtitel. "Van ontzag was toen geen sprake", zegt Groenen stellig. "We gingen de finale niet in met het idee: o, we spelen tegen Amerika, komt het wel goed? Nee, we wilden heel graag winnen. Maar zij waren fysiek sterker, na de 1-0 zaten we er op een bepaalde manier doorheen. Natuurlijk mogen we trots zijn met zilver op het WK, maar ik zie het vooral als een gemiste kans. Ik heb die WK-finale nooit teruggezien. Dat is deels bewust, maar voornamelijk onbewust. Na het WK ging ik naar Manchester United. Een nieuwe club, verhuizen, veel hectiek: dan ga je snel door. Dat is ook het leuke aan voetbal: het gaat zo snel, er komt altijd weer iets nieuws."

Groenen kreeg afgelopen zomer bij ManUnited gezelschap van twee Amerikaanse internationals, Tobin Heath en Christen Press. "Goede voetbalsters, zij krikken het niveau omhoog. Ze zorgen ook voor heel veel aandacht voor ons. Het zijn supersterren in Amerika. Van Heath en Press waren na drie dagen bij United al meer shirtjes verkocht dan van de mannen bij elkaar, dat zegt genoeg. Zo af en toe maken ze wel een grapje over de WK-finale. Hopelijk kan ik binnenkort iets terugzeggen", aldus de middenveldster, die het in Breda weer gaat opnemen tegen haar teamgenotes.

Meer uit Voetbal

Sparta en Fortuna spelen gelijk op Het Kasteel

ROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Sparta Rotterdam en Fortuna Sittard heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen speelden met 1-1 gelijk op Het Kasteel.

7 uur geleden
Heracles wint ook vierde duel onder interim-trainer Krüzen

ALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft ook de vierde wedstrijd onder interim-trainer Hendrie Krüzen gewonnen. De ploeg verliet de laatste plaats van de Eredivisie met een thuiszege op Go Ahead Eagles (4-2).

7 uur geleden
Aanvaller Lang maakt eerste doelpunt voor Napoli in Serie A

NAPELS (ANP) - Noa Lang heeft met een doelpunt bijgedragen aan een thuiszege van Napoli op Atalanta (3-1). De linksbuiten bekroonde een basisplaats met zijn eerste doelpunt in de Serie A.

7 uur geleden
Naujoks vergroot problemen Ajax met twee treffers voor Excelsior

AMSTERDAM (ANP) - Ajax is nog niets opgeschoten met het ontslag van John Heitinga. Met interim-trainer Fred Grim op de bank verloor de club twee weken na de nederlaag bij FC Utrecht ook van Excelsior (1-2) in de Johan Cruijff ArenA. Noah Naujoks maakte beide doelpunten voor de bezoekers, die nog nooit eerder een uitduel met de gevallen topclub uit Amsterdam wonnen.

9 uur geleden
Mühren redt punt voor Volendam tegen FC Twente

VOLENDAM (ANP) - FC Volendam heeft dankzij een doelpunt van Robert Mühren een punt overgehouden aan de thuiswedstrijd tegen FC Twente. Mühren kopte in de slotfase raak, nadat Daan Rots de bezoekers uit Enschede kort na het begin van de tweede helft op voorsprong had gezet. Voor FC Twente was het al het derde gelijkspel op rij.

9 uur geleden
Ajax verliest van Excelsior in Johan Cruijff ArenA

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft ook de thuiswedstrijd tegen Excelsior verloren (1-2). Noah Naujoks was met twee doelpunten de grote man bij de bezoekers uit Rotterdam.

9 uur geleden
PSV wint met uitblinkende doelman Kovar van NAC Breda

BREDA (ANP) - PSV heeft met enige moeite bij NAC Breda gewonnen. De koploper ontsnapte aan puntenverlies door een treffer van Guus Til vlak voor rust en een paar uitstekende reddingen van doelman Matej Kovar (0-1).

12 uur geleden