Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalster Groenen ziet weerzien met VS als meetmoment

Voetbalster Groenen ziet weerzien met VS als meetmoment

BREDA (ANP) - Op weg naar de Olympische Spelen van Tokio kunnen de Nederlandse voetbalsters zich vrijdagavond eindelijk weer eens meten met een topland. De ploeg van bondscoach Sarina Wiegman neemt het in Breda op tegen de Verenigde Staten, een herhaling van de WK-finale van vorig jaar in Frankrijk die Oranje met 2-0 verloor. "Dat roept extra gevoelens op", zegt Jackie Groenen. "Al kan je nu niet van 'revanche nemen' spreken, de stemming is heel anders. Dit is een vriendschappelijke wedstrijd, geen WK-finale."

Volgens de 25-jarige middenvelder van Manchester United, de koploper in de Engelse vrouwencompetitie, wordt het voor Oranje vooral een meetmoment op weg naar Tokio. In de EK-kwalificatie kreeg de Europees kampioen amper tegenstand. "Het is heel leuk om weer eens tegen een land als Amerika te spelen. Nu kunnen we echt zien waar we staan richting de Spelen", zegt Groenen. "We hebben stappen gemaakt sinds de WK-finale van vorig jaar. Ik ben heel benieuwd hoe dat gaat uitpakken tegen de VS. Deze wedstrijd komt voor ons op een goed moment."

In het vrouwenvoetbal maakt Amerika de dienst uit. Met topspeelsters als Megan Rapinoe en Alex Morgan in de ploeg prolongeerde 'Team USA' vorig jaar de wereldtitel. "Van ontzag was toen geen sprake", zegt Groenen stellig. "We gingen de finale niet in met het idee: o, we spelen tegen Amerika, komt het wel goed? Nee, we wilden heel graag winnen. Maar zij waren fysiek sterker, na de 1-0 zaten we er op een bepaalde manier doorheen. Natuurlijk mogen we trots zijn met zilver op het WK, maar ik zie het vooral als een gemiste kans. Ik heb die WK-finale nooit teruggezien. Dat is deels bewust, maar voornamelijk onbewust. Na het WK ging ik naar Manchester United. Een nieuwe club, verhuizen, veel hectiek: dan ga je snel door. Dat is ook het leuke aan voetbal: het gaat zo snel, er komt altijd weer iets nieuws."

Groenen kreeg afgelopen zomer bij ManUnited gezelschap van twee Amerikaanse internationals, Tobin Heath en Christen Press. "Goede voetbalsters, zij krikken het niveau omhoog. Ze zorgen ook voor heel veel aandacht voor ons. Het zijn supersterren in Amerika. Van Heath en Press waren na drie dagen bij United al meer shirtjes verkocht dan van de mannen bij elkaar, dat zegt genoeg. Zo af en toe maken ze wel een grapje over de WK-finale. Hopelijk kan ik binnenkort iets terugzeggen", aldus de middenveldster, die het in Breda weer gaat opnemen tegen haar teamgenotes.

Meer uit Voetbal

Real Madrid en Alonso boeken belangrijke zege bij Alavés

VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Trainer Xabi Alonso heeft met Real Madrid een belangrijke overwinning behaald. Na nederlagen tegen Celta de Vigo (0-2) en Manchester City (1-2) wist de 'Koninklijke' in de Spaanse competitie wel te winnen bij Deportivo Alavés: 1-2. Alonso kon de overwinning goed gebruiken. Na een reeks mindere resultaten is er de nodige kritiek op de voormalige Spaanse international.

3 uur geleden
Bayern München verspeelt in Bundesliga punten tegen FSV Mainz

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft voor de tweede keer dit seizoen punten verspeeld in de Bundesliga. De koploper stond in eigen stadion tegen hekkensluiter FSV Mainz kort voor tijd zelfs op achterstand, maar wist er alsnog 2-2 van te maken.

6 uur geleden
Van Persie: ik kan mijn spelers niet veel kwalijk nemen

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie leed met Feyenoord in de uitwedstrijd tegen Ajax de zesde nederlaag (2-0) in acht duels. "Maar ik kan mijn spelers niet veel kwalijk nemen" , zei hij. "Ik kan niet veel meer van ze vragen. Verliezen van Ajax doet wel extra pijn. Bij mij, bij mijn spelers en zeker ook bij onze fans."

8 uur geleden
Manchester City trekt goede lijn door en wint bij Crystal Palace

LONDEN (ANP) - Manchester City blijft goed presteren in de Premier League. Het elftal van trainer Pep Guardiola boekte bij Crystal Palace de vierde achtereenvolgende zege: 0-3. Manchester City houdt zo 2 punten achterstand op koploper Arsenal, dat zaterdag moeizaam won van hekkensluiter Wolverhampton Wanderers (2-1).

8 uur geleden
Klaassen geniet van strijdlust Ajax in duel met Feyenoord

AMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen heeft genoten van het spel van Ajax in het thuisduel met Feyenoord (2-0). "Het was misschien niet de meest sprankelende wedstrijd, van beide kanten. Maar als je zo speelt, dan gaan hier weinig teams van ons winnen" , zei de aanvoerder tijdens een flashinterview vlak na de tweehonderdste editie van de klassieker. "Ik heb een echte ploeg gezien. Hard werken hoort erbij, dat is de basis. Als je zo met 2-0 wint en je voelt de hele sfeer hier, dan krijg ik kippenvel."

8 uur geleden
Ajax brengt Feyenoord met counterspel dieper in de problemen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de problemen van Feyenoord vergroot. De ploeg van interim-trainer Fred Grim bezorgde de bezoekers uit Rotterdam de zesde nederlaag in de laatste acht wedstrijden. Davy Klaassen en Jorthy Mokio maakten de doelpunten (2-0).

9 uur geleden
Lammers leidt FC Twente met twee doelpunten langs Go Ahead

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft de thuiswedstrijd tegen Go Ahead Eagles in de Eredivisie overtuigend gewonnen. Het elftal van trainer John van den Brom was dankzij twee doelpunten van Sam Lammers met 2-0 te sterk voor de Deventenaren. De score had hoger uit kunnen vallen.

9 uur geleden