Voetbalster Groenen ziet weerzien met VS als meetmoment
BREDA (ANP) - Op weg naar de Olympische Spelen van Tokio kunnen de Nederlandse voetbalsters zich vrijdagavond eindelijk weer eens meten met een topland. De ploeg van bondscoach Sarina Wiegman neemt het in Breda op tegen de Verenigde Staten, een herhaling van de WK-finale van vorig jaar in Frankrijk die Oranje met 2-0 verloor. "Dat roept extra gevoelens op", zegt Jackie Groenen. "Al kan je nu niet van 'revanche nemen' spreken, de stemming is heel anders. Dit is een vriendschappelijke wedstrijd, geen WK-finale."
Volgens de 25-jarige middenvelder van Manchester United, de koploper in de Engelse vrouwencompetitie, wordt het voor Oranje vooral een meetmoment op weg naar Tokio. In de EK-kwalificatie kreeg de Europees kampioen amper tegenstand. "Het is heel leuk om weer eens tegen een land als Amerika te spelen. Nu kunnen we echt zien waar we staan richting de Spelen", zegt Groenen. "We hebben stappen gemaakt sinds de WK-finale van vorig jaar. Ik ben heel benieuwd hoe dat gaat uitpakken tegen de VS. Deze wedstrijd komt voor ons op een goed moment."
In het vrouwenvoetbal maakt Amerika de dienst uit. Met topspeelsters als Megan Rapinoe en Alex Morgan in de ploeg prolongeerde 'Team USA' vorig jaar de wereldtitel. "Van ontzag was toen geen sprake", zegt Groenen stellig. "We gingen de finale niet in met het idee: o, we spelen tegen Amerika, komt het wel goed? Nee, we wilden heel graag winnen. Maar zij waren fysiek sterker, na de 1-0 zaten we er op een bepaalde manier doorheen. Natuurlijk mogen we trots zijn met zilver op het WK, maar ik zie het vooral als een gemiste kans. Ik heb die WK-finale nooit teruggezien. Dat is deels bewust, maar voornamelijk onbewust. Na het WK ging ik naar Manchester United. Een nieuwe club, verhuizen, veel hectiek: dan ga je snel door. Dat is ook het leuke aan voetbal: het gaat zo snel, er komt altijd weer iets nieuws."
Groenen kreeg afgelopen zomer bij ManUnited gezelschap van twee Amerikaanse internationals, Tobin Heath en Christen Press. "Goede voetbalsters, zij krikken het niveau omhoog. Ze zorgen ook voor heel veel aandacht voor ons. Het zijn supersterren in Amerika. Van Heath en Press waren na drie dagen bij United al meer shirtjes verkocht dan van de mannen bij elkaar, dat zegt genoeg. Zo af en toe maken ze wel een grapje over de WK-finale. Hopelijk kan ik binnenkort iets terugzeggen", aldus de middenveldster, die het in Breda weer gaat opnemen tegen haar teamgenotes.
Meer uit Voetbal
JEDDAH (ANP) - Real Madrid heeft zich geplaatst voor de finale van de Spaanse Supercup. Het elftal van trainer Xabi Alonso was in Jeddah in Saudi-Arabië met 2-1 te sterk voor Atlético Madrid.
4 uur geledenKOEWEIT-STAD (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor de vierde keer op rij de Franse Supercup gewonnen. Het elftal van trainer Luis Enrique speelde in Koeweit-Stad met 2-2 gelijk en won vervolgens de strafschoppenserie met 4-1.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Brazilië en Frankrijk spelen de komende interlandperiode in maart een minitoernooi in de Verenigde Staten, ter voorbereiding op het WK van drie maanden later. Kroatië en Colombia zijn de andere twee deelnemers aan de 'Road to 26'.
6 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo voegt naast spits Lequincio Zeefuik nog een speler aan de selectie toe. De huidige nummer 17 van de Eredivisie neemt de Zweed Erik Ahlstrand op huurbasis over van de Duitse Bundesligaclub St. Pauli. Heracles heeft een optie tot koop bedongen op de 24-jarige middenvelder.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur kan de komende drie maanden niet beschikken over Mohammed Kudus. Dat zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie, een dag na de 3-2-nederlaag tegen Bournemouth in de Premier League. Tottenham is na een goede competitiestart afgezakt naar de veertiende plaats op de ranglijst.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben zich versterkt met Janice Cayman. De 37-jarige Belgische recordinternational komt over van Leicester City. Cayman, die in de verdediging speelt, ondertekende een contract voor anderhalf jaar.
9 uur geledenLISSABON (ANP) - Coach José Mourinho van Benfica heeft zijn spelers verplicht de komende dagen op het trainingscomplex Seixal te verblijven. De Portugees nam dat besluit na de nederlaag van 3-1 tegen Braga in de halve finales van de Portugese League Cup.
10 uur geleden