'Voetballiefhebbers hebben weinig vertrouwen in Oranje op EK'
HILVERSUM (ANP) - Kort voordat de bal rolt op het Europees Kampioenschap voetbal hebben voetliefhebbers weinig vertrouwen in het Oranje van bondscoach Frank de Boer, zo blijkt uit onderzoek door EenVandaag onder 16.000 leden van het Opiniepanel met interesse voor het EK. De ondervraagden denken dan ook niet dat het Nederlands elftal het ver schopt in het toernooi.
Slechts 30 procent heeft vertrouwen in het elftal, een percentage dat in het verleden kort voor een toernooi veel hoger lag. Voor het WK van 2010 zei 71 procent vertrouwen te hebben in het team, voor het EK van 2012 60 procent. Vlak voor het WK van 2014 hadden ook slechts drie op de tien mensen vertrouwen in Oranje, maar in dat jaar bereikte het Nederlands elftal wel de halve finale.
Kort voor het EK in 2016 en het WK 2018 lag het vertrouwen nog iets lager dan dit jaar met slechts respectievelijk 20 procent en 22 procent van de ondervraagden die Oranje hoge ogen zag gooien.
Weinig vertrouwen in De Boer
Weinigen zien het zitten met de bondscoach. Slechts 23 procent heeft vertrouwen in Frank de Boer. Er wordt aan getwijfeld of hij genoeg relevante ervaring heeft en mensen vinden dat hij slecht communiceert, zo blijkt uit het onderzoek.
Een meerderheid van de ondervraagden (33 procent) verwacht dat de achtste finale het hoogst haalbare is voor Nederland, de kwartfinale wordt voorspeld door 26 procent. 22 procent denkt dat Nederland strandt in de groepsfase, 2 procent denkt dat Oranje het toernooi wint.
De roep om samen te kijken naar het EK zwelt aan. Een ruime helft (54 procent) vindt dat het kabinet het mogelijk moet maken dat mensen voetbal buiten op grote tv-schermen kunnen kijken. Een derde (35 procent) vindt grote schermen buiten een slecht idee. "Waarom zou je dat risico nemen voor een stom spelletje", zegt een deelnemer.
Het panelonderzoek is gehouden op 7 en 8 juni 2021.
Meer uit Binnenland
VLIELAND (ANP) - Rederijen tonen zich voorzichtig positief over het advies van onderzoeksinstituut MARIN over de maximumsnelheid van watertaxi's op de Waddenzee. Volgens het instituut kunnen watertaxi's daar onder voorwaarden in het donker veilig 40 kilometer per uur varen. Nu geldt een maximumsnelheid van 20 kilometer per uur.
44 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Twee verdachten zijn dinsdag door de rechtbank van Amsterdam schuldig bevonden aan de zware mishandeling van realityster Tamara Elbaz. Een 18-jarige verdachte kreeg een taakstraf van 160 uur en 23 dagen jeugddetentie. De andere verdachte (17) is veroordeeld tot een taakstraf van 140 uur en 10 dagen jeugddetentie.
2 uur geledenDE BILT (ANP) - Ook in Noord-Holland, Flevoland en Overijssel geldt dinsdagavond code geel, meldt het KNMI. Eerder gaf het weerinstituut de waarschuwing voor gladheid door sneeuwval al af voor de Waddeneilanden, Friesland, Groningen en Drenthe.
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - De rechtbank in Zwolle heeft dinsdag de 42-jarige Amanuel W. veroordeeld tot twintig jaar cel voor het leiden van een grote, zeer gewelddadige bende mensensmokkelaars. Volgens de rechtbank is bewezen dat de Eritreeƫr W. op grote schaal landgenoten via Libiƫ naar Europa heeft gesmokkeld en daar grof geld mee heeft verdiend. De opgelegde straf is de maximale en conform de eis van het Openbaar Ministerie.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft dinsdag de 33-jarige John B. uit Raalte (Overijssel) veroordeeld tot een jaar cel, waarvan vier maanden voorwaardelijk, omdat hij illegaal vuurwerk in een politieauto gooide bij een uit de hand gelopen anti-immigratieprotest op 20 september op het Malieveld. Het voertuig brandde die dag volledig uit, maar de rechtbank ziet geen bewijs dat B. hiervoor verantwoordelijk is en sprak hem dan ook vrij van brandstichting.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In het onderzoek naar de gewelddadige dood van twee tieners op nieuwjaarsdag in het Piet Wiedijkpark in Amsterdam Nieuw-West is een 25-jarige man aangehouden. Hij komt uit Amsterdam, meldt de politie. De man werd vorige week dinsdag aangehouden, staat in het bericht dat de politie deelt.
2 uur geledenTER APEL (ANP) - Het aantal asielzoekers in het aanmeldcentrum in Ter Apel is ineens flink toegenomen, nadat het ruim een maand lang vrij stabiel was. In de nacht van maandag op dinsdag sliepen 2092 mensen in het complex. Dat is het hoogste aantal sinds 10 december. In een dag tijd steeg de bezetting met 92 mensen.
3 uur geleden