'Voetballiefhebbers hebben weinig vertrouwen in Oranje op EK'
HILVERSUM (ANP) - Kort voordat de bal rolt op het Europees Kampioenschap voetbal hebben voetliefhebbers weinig vertrouwen in het Oranje van bondscoach Frank de Boer, zo blijkt uit onderzoek door EenVandaag onder 16.000 leden van het Opiniepanel met interesse voor het EK. De ondervraagden denken dan ook niet dat het Nederlands elftal het ver schopt in het toernooi.
Slechts 30 procent heeft vertrouwen in het elftal, een percentage dat in het verleden kort voor een toernooi veel hoger lag. Voor het WK van 2010 zei 71 procent vertrouwen te hebben in het team, voor het EK van 2012 60 procent. Vlak voor het WK van 2014 hadden ook slechts drie op de tien mensen vertrouwen in Oranje, maar in dat jaar bereikte het Nederlands elftal wel de halve finale.
Kort voor het EK in 2016 en het WK 2018 lag het vertrouwen nog iets lager dan dit jaar met slechts respectievelijk 20 procent en 22 procent van de ondervraagden die Oranje hoge ogen zag gooien.
Weinig vertrouwen in De Boer
Weinigen zien het zitten met de bondscoach. Slechts 23 procent heeft vertrouwen in Frank de Boer. Er wordt aan getwijfeld of hij genoeg relevante ervaring heeft en mensen vinden dat hij slecht communiceert, zo blijkt uit het onderzoek.
Een meerderheid van de ondervraagden (33 procent) verwacht dat de achtste finale het hoogst haalbare is voor Nederland, de kwartfinale wordt voorspeld door 26 procent. 22 procent denkt dat Nederland strandt in de groepsfase, 2 procent denkt dat Oranje het toernooi wint.
De roep om samen te kijken naar het EK zwelt aan. Een ruime helft (54 procent) vindt dat het kabinet het mogelijk moet maken dat mensen voetbal buiten op grote tv-schermen kunnen kijken. Een derde (35 procent) vindt grote schermen buiten een slecht idee. "Waarom zou je dat risico nemen voor een stom spelletje", zegt een deelnemer.
Het panelonderzoek is gehouden op 7 en 8 juni 2021.
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - Rapper Ye heeft zaterdagavond onder luid gejuich van tienduizenden bezoekers het eerste optreden van zijn twee shows in de GelreDome afgetrapt. Aan het optreden in Arnhem ging een wekenlange discussie vooraf, waarbij verschillende partijen zich uitspraken tegen de komst van de Amerikaanse rapper.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) gaat maandag opnieuw demonstreren bij het tweede concert van rapper Ye in de GelreDome. Dat liet directeur Naomi Mestrum weten na afloop van het protest van zaterdag bij het stadion in Arnhem. De demonstratie van maandag zal volgens haar iets kleinschaliger zijn en zich vooral richten op het bewustmaken van het jonge publiek over de "kwalijke uitspraken" van de Amerikaanse artiest.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - De politie heeft zaterdagavond drie mensen weggestuurd bij de GelreDome in Arnhem, waar de omstreden rapper Ye optreedt. Ze droegen borden waarop complottheorieën over onder meer de Holocaust stonden. Daarmee wilden ze meerdere keren naar een protest van enkele Joodse organisaties tegen het optreden van Ye gaan. Agenten hadden de drie enkele keren verteld dat ze afstand moesten houden, maar ze bleven terugkomen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reizigers kunnen weer een noodpaspoort krijgen. Een landelijke technische storing bij de Koninklijke Marechaussee is zaterdag aan het begin van de avond verholpen, enkele uren nadat die begon.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het cruiseschip Hondius heeft de haven van Rotterdam zaterdag aan het begin van de avond verlaten. Op het schip brak in april het hantavirus uit. De Hondius vaart nu naar Longyearbyen op Spitsbergen. Vanaf Spitsbergen vertrekt op 13 juni een arctische expeditie met 137 gasten en een arts aan boord, meldt een woordvoerder van rederij Oceanwide Expeditions.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - De burgemeester van Arnhem, Ahmed Marcouch, zegt dat hij met rapper Ye niet per se naar het Nationaal Holocaustmuseum in Amsterdam wilde gaan. Het museum is volgens hem "de revue gepasseerd van wat je zou kunnen doen", er is aan gedacht, maar het was nog niet concreet, "anders hadden we wel contact opgenomen en een afspraak gemaakt". Marcouch noemt het "spijtig dat het lijkt alsof alles richting het Holocaustmuseum gaat".
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Mensen moeten niet wegkijken "van de Jodenhaat en het antisemitisme" van rapper Ye, zegt directeur Naomi Mestrum van het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI). Ze demonstreert buiten de GelreDome in Arnhem, waar Ye zaterdag en maandag optreedt, tegen de komst van de Amerikaanse artiest.
3 uur geleden