Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Voetballiefhebbers hebben weinig vertrouwen in Oranje op EK'

'Voetballiefhebbers hebben weinig vertrouwen in Oranje op EK'

HILVERSUM (ANP) - Kort voordat de bal rolt op het Europees Kampioenschap voetbal hebben voetliefhebbers weinig vertrouwen in het Oranje van bondscoach Frank de Boer, zo blijkt uit onderzoek door EenVandaag onder 16.000 leden van het Opiniepanel met interesse voor het EK. De ondervraagden denken dan ook niet dat het Nederlands elftal het ver schopt in het toernooi.

Slechts 30 procent heeft vertrouwen in het elftal, een percentage dat in het verleden kort voor een toernooi veel hoger lag. Voor het WK van 2010 zei 71 procent vertrouwen te hebben in het team, voor het EK van 2012 60 procent. Vlak voor het WK van 2014 hadden ook slechts drie op de tien mensen vertrouwen in Oranje, maar in dat jaar bereikte het Nederlands elftal wel de halve finale.

Kort voor het EK in 2016 en het WK 2018 lag het vertrouwen nog iets lager dan dit jaar met slechts respectievelijk 20 procent en 22 procent van de ondervraagden die Oranje hoge ogen zag gooien.

Weinig vertrouwen in De Boer

Weinigen zien het zitten met de bondscoach. Slechts 23 procent heeft vertrouwen in Frank de Boer. Er wordt aan getwijfeld of hij genoeg relevante ervaring heeft en mensen vinden dat hij slecht communiceert, zo blijkt uit het onderzoek.

Een meerderheid van de ondervraagden (33 procent) verwacht dat de achtste finale het hoogst haalbare is voor Nederland, de kwartfinale wordt voorspeld door 26 procent. 22 procent denkt dat Nederland strandt in de groepsfase, 2 procent denkt dat Oranje het toernooi wint.

De roep om samen te kijken naar het EK zwelt aan. Een ruime helft (54 procent) vindt dat het kabinet het mogelijk moet maken dat mensen voetbal buiten op grote tv-schermen kunnen kijken. Een derde (35 procent) vindt grote schermen buiten een slecht idee. "Waarom zou je dat risico nemen voor een stom spelletje", zegt een deelnemer.

Het panelonderzoek is gehouden op 7 en 8 juni 2021.

Meer uit Binnenland

Politie Amsterdam ziet meer geweld van mensen zonder perspectief

AMSTERDAM (ANP) - De politie ziet de afgelopen jaren een toename van incidenten in de binnenstad van Amsterdam met mensen die 'gevoelsmatig weinig tot niets meer te verliezen hebben'. De politie meldt dit na berichtgeving van Het Parool. "Dit uit zich in overlastgevend gedrag, maar ook in winkeldiefstallen, bedreigingen, intimidaties en geweld", schrijft de politie in een schriftelijke reactie.

1 uur geleden
Marcouch wil met rapper Ye naar Holocaustmuseum

ARNHEM (ANP) - De Arnhemse burgemeester Ahmed Marcouch heeft rapper Ye uitgenodigd om zondag, tussen zijn Nederlandse concerten door, een bezoek te brengen aan het Nationaal Holocaustmuseum in Amsterdam. Daarna zou hij samen met de opperrabbijn een krans kunnen leggen bij het Namenmonument. Dat bevestigt Marcouch' woordvoerder na een bericht in de Volkskrant.

5 uur geleden
Politie betrapt daders van plofkraak in Vlaardingen op heterdaad

VLAARDINGEN (ANP) - Twee personen hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een plofkraak gepleegd bij een pinautomaat aan de Reigerlaan in Vlaardingen. Dat schrijft de politie op X.

7 uur geleden
Auto rijdt woning in Kerkrade binnen, twee gewonden

KERKRADE (ANP) - Aan de Toupsbergstraat in het Limburgse Kerkrade is in de nacht van vrijdag op zaterdag een auto een woning binnengereden. De bestuurder en een inzittende van de auto raakten gewond. Zij zijn met letsel naar het ziekenhuis gebracht. Dat heeft de politie bekendgemaakt.

11 uur geleden
Voetganger overleden bij aanrijding met tram in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Bij een aanrijding met een tram in Rotterdam is vrijdagavond een voetganger overleden. Dat meldt de politie Rotterdam op X. Het ongeval vond om 23.30 uur plaats op de 1e Middellandstraat.

13 uur geleden
IND gaat openstaande asielaanvragen systematischer oppakken

DEN HAAG (ANP) - Asielaanvragen die voor het ingaan van het EU-migratiepact zijn ingediend, worden op een nieuwe systematische manier beoordeeld. Asielminister Bart van den Brink laat weten dat dit nodig is.

19 uur geleden
Oud-NCTV: lobby had steeds meer invloed op maatregelen

DEN HAAG (ANP) - Hoe langer de coronacrisis duurde, hoe meer belangen er speelden en die hadden invloed op de politieke besluitvorming rond de coronamaatregelen. Dat zei Pieter-Jaap Aalbersberg vrijdag tegen de parlementaire enquêtecommissie corona. Hij was tijdens de coronacrisis de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV).

21 uur geleden