
Voetballers in Colombia willen niet meer spelen vanwege onrust
BARRANQUILLA (ANP/AFP) - De Colombiaanse vakbond voor profvoetballers heeft opgeroepen de nationale competities stil te leggen in verband met alle onrust in het land. Volgens de vakbond is de veiligheid van de spelers in het geding en moeten de play-offs om de landstitel daarom worden uitgesteld.
Al ruim twee weken wordt in het Zuid-Amerikaanse land geprotesteerd tegen de regering van president Iván Duque. De oproerpolitie zet geregeld traangas in om de demonstranten uiteen te drijven. Dat gebeurde donderdag ook bij het stadion van Barranquilla, een stad in het noorden van Colombia. Daar moest de wedstrijd uit het toernooi om de Copa Libertadores tussen América de Cali en Atlético Mineiro maar liefst vijf keer worden onderbroken, omdat de spelers last hadden van het traangas dat het stadion binnen drong. Het duel begon daarom ook al later dan de bedoeling was. De Braziliaanse club Atlético Mineiro won in het onrustige Barranquilla met 3-1.
"We weten wat er in het land aan de hand is, we hebben het nu zelf ervaren op het veld", zei aanvoerder Adrian Ramós van thuisclub América de Cali. Over een maand begint de Copa América, het Zuid-Amerikaanse landentoernooi dat in Colombia en Argentinië wordt gehouden. De finale staat voor 10 juli gepland in Barranquilla. Vanwege alle onrust is onduidelijk of Colombia gastland kan blijven.
Meer uit Voetbal
PRAAG (ANP) - West Ham United heeft woensdagavond de Conference League gewonnen. De Engelse club van de Schotse trainer David Moyes versloeg in de finale in Praag het Italiaanse Fiorentina. De beslissende treffer (2-1) viel in de 90e minuut en werd gemaakt door Jarrod Bowen.
2 uur geledenPRAAG (ANP) - Aanvoerder Cristiano Biraghi van Fiorentina is tijdens de finale van de Conference League in Praag tegen West Ham United geraakt door een uit het publiek gegooid voorwerp. Hij liep daardoor een bloedende wond aan de achterkant van zijn hoofd op. Dat gebeurde bij het nemen van een hoekschop.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Lionel Messi heeft bevestigd dat hij voor Inter Miami gaat voetballen. "Ik heb besloten dat ik naar Miami ga", zegt hij in de Spaanse kranten Diario Sport en Mundo Deportivo. "De deal is nog niet voor 100 procent afgerond. Maar we hebben besloten dat we daar onze weg vervolgen."
4 uur geledenPRAAG (ANP) - Sofyan Amrabat begint om 21.00 uur met Fiorentina aan de finale van de Conference League tegen West Ham United. De middenvelder, geboren in Huizen, is vastbesloten om met een prijs afscheid te nemen van het seizoen.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Michel Breuer keert komend seizoen terug bij Excelsior. De voormalige verdediger gaat als assistent van hoofdtrainer Marinus Dijkhuizen aan de slag bij het eerste elftal.
6 uur geledenZÜRICH (ANP/DPA) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft ten onrechte beweerd dat het WK in Qatar klimaatneutraal was. Dit is de conclusie van de Zwitserse Integriteitscommissie (SLK), die klachten uit meerdere landen gegrond acht.
6 uur geledenROME (ANP) - AS Roma moet Tammy Abraham lang missen. De 25-jarige spits is aan de kruisband van zijn linkerknie geopereerd. Hij moet lang revalideren.
7 uur geleden