Voetballers Frankfurt als helden onthaald na winst Europa League
FRANKFURT (ANP) - De voetballers van Eintracht Frankfurt zijn in de Duitse stad als helden onthaald na de winst van de Europa League. De selectie van trainer Oliver Glasner keerde donderdag aan het einde van de middag terug in Frankfurt, na de winst een dag eerder op Rangers FC in Sevilla. De spelers werden vanaf het vliegveld in cabrio's naar het stadhuis gereden. "Jullie hebben jezelf onsterfelijk gemaakt voor deze stad", zei burgemeester Peter Feldmann tegen de spelers.
Die rit duurde vanwege de massale belangstelling veel langer dan gepland. Pas aan het einde van de avond bereikten de voetballers het stadhuis. Op het balkon toonden ze de Europa League-beker aan de tienduizenden fans op het plein voor het stadhuis. Aanvoerder Sebastian Rode liep voorop, gevolgd door keeper Kevin Trapp met de trofee. Trapp stopte woensdag in de finale tegen Rangers de strafschop van Aaron Ramsey. Frankfurt bleef foutloos vanaf 11 meter en pakte zo voor het eerst sinds 1980 weer een Europese prijs. "Deze beker is voor jullie", zei Rode tegen de mensenmassa. "Bedankt voor deze geweldige ontvangst, het is ongelooflijk."
Volgens de politie van Frankfurt waren zo'n 100.000 mensen op de huldiging afgekomen. Aan het einde van de avond liep het rond het plein bij het stadhuis uit de hand. Volgens de politie werden agenten door een grote groep jongeren bekogeld met glaswerk en aangevallen met traangas. Meerdere agenten raakten gewond. "Ondanks deze aanvallen heeft de overgrote meerderheid van de ongeveer 100.000 Eintracht-fans zich vreedzaam gedragen en de historische overwinning naar behoren gevierd", aldus de politie.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Giovanni van Bronckhorst van Feyenoord vindt Arne Slot een geschikte opvolger van Ronald Koeman als bondscoach van het Nederlands elftal. Dat zei hij op een door ESPN uitgezonden persconferentie na de met 3-1 gewonnen oefenwedstrijd tegen Club Brugge.
2 uur geledenKAAPSTAD (ANP) - De Zuid-Afrikaanse international Jayden Adams is vlak na zijn deelname aan het WK voetbal overleden op 25-jarige leeftijd. Dat meldt de nationale spelersvakbond SAFPU. De middenvelder van Mamelodi Sundowns kreeg in het toernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico speeltijd in de eerste drie van vier WK-duels.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in De Kuip een oefenwedstrijd gewonnen van Club Brugge. De kampioen van België kwam na rust op voorsprong, maar dankzij kopdoelpunten van Shaqueel van Persie en debutant Mika Mármol boog de ploeg van de teruggekeerde trainer Giovanni van Bronckhorst dat om. Tobias van den Elshout bepaalde de eindstand op 3-1.
4 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Harry Kane vindt dat hij en Erling Haaland lastig met elkaar te vergelijken zijn, maar de Engelse spits is wel onder de indruk van de Noorse spits. "Erling is ongelooflijk, een doelpuntenbeest", zei Kane in aanloop naar de halve finale later zaterdag (23.00 uur). "Hij is een van de allerbeste afmakers en dat bewijst ook wel het aantal doelpunten dat hij heeft gemaakt."
5 uur geledenNEW JERSEY (ANP/DPA) - Voetbalfans kunnen een stukje van het speelveld van de WK-finale van volgende week zondag in New Jersey bemachtigen. Wereldvoetbalbond FIFA verkoopt het grasveld in heel kleine delen voor 390 euro per stuk.
6 uur geledenKANSAS CITY (ANP/BELGA/AFP) - Bondscoach Lionel Scaloni hoopt dat zijn Argentijnse voetbalelftal wordt herinnerd om strijdlust. De regerend wereldkampioen had in de knock-outfase in de Verenigde Staten al een verlenging nodig tegen Kaapverdië (3-2) en een comeback tegen Egypte (3-2) om door te gaan. "Ik wil dat we worden herinnerd als een team dat nooit heeft opgegeven", zei Scaloni in aanloop naar de kwartfinale tegen Zwitserland, in de Nederlandse nacht van zaterdag op zondag.
10 uur geledenINGLEWOOD (ANP/BELGA/RTR/AFP) - De Belgische doelman Thibaut Courtois heeft na afloop van de verloren kwartfinale tegen Spanje (2-1) steun uitgesproken voor invaller Senne Lammens, die in het duel een cruciale fout maakte. "Ik heb een dikke knuffel gegeven. Dit is een rotgevoel als doelman. Maar hij is een fantastische keeper en wordt hier alleen maar sterker van", zei Courtois na afloop van de wedstrijd in Los Angeles.
17 uur geleden