Voetballer Payet voor minder geld langer bij Marseille
MARSEILLE (ANP) - De Franse international Dimitri Payet heeft zijn contract bij Olympique Marseille tussentijds met twee jaar verlengd, tot de zomer van 2024. De 33-jarige aanvaller neemt genoegen met een stuk minder salaris. Payet verdient naar verluidt jaarlijks 6 miljoen euro bij Marseille, maar hij ziet komend seizoen af van de helft daarvan.
"Ik heb al vaak gezegd dat ik van deze club houd. Nog beter is om dat dan ook te bewijzen", zei Payet, die begin 2017 terugkeerde bij Marseille na een periode in de Premier League bij West Ham United. "Toen de voorzitter onlangs zei dat ook de spelers offers moesten brengen, kwam dit idee bij me op. Ik vind dat ik het goede voorbeeld moet geven." De 38-voudig Frans international ziet volgend seizoen af van 50 procent van zijn salaris, in het seizoen 2021-2022 staat hij 30 procent af.
Marseille kreeg onlangs een boete van 3 miljoen euro van de UEFA, omdat het zich niet heeft gehouden aan de regels wat betreft Financial Fair Play. Als nummer 2 van Frankrijk mag de club van Kevin Strootman komend seizoen wel meedoen aan de Champions League.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Marokko speelt zondag de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. Het gastland won woensdagavond in Rabat na strafschoppen (4-2) van Nigeria. Doelman Yassine Bounou was met twee gestopte penalty's de held van Marokko.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - Davy Klaassen zag Ajax 'collectief falen' in de verloren uitwedstrijd tegen AZ (6-0) in de achtste finale van de KNVB-beker. "Ik denk dat je bij ons niemand kunt opnoemen die wel goed was", zei de aanvoerder vlak na de wedstrijd.
11 uur geledenALBACETE (ANP) - Álvaro Arbeloa heeft zijn eerste wedstrijd als trainer van Real Madrid op pijnlijke wijze verloren. De opvolger van de maandag vertrokken Xabi Alonso werd met zijn ploeg na een 3-2-nederlaag bij Albacete uitgeschakeld in de achtste finales van de Spaanse beker. Albacete komt uit in de Segunda División.
11 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft afscheid genomen van middenvelder Ryan Fosso. De 23-jarige Zwitser maakt een transfer naar Sturm Graz.
11 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - PSV heeft met een 4-1-overwinning tegen FC Den Bosch de kwartfinale van de KNVB-beker bereikt. De kampioen van Nederland kwam in Stadion De Vliert geen moment in de problemen tegen de huidige nummer 7 van de eerste divisie.
12 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft voor de derde keer op rij gelijkgespeeld in de Serie A. De regerend kampioen kwam in Napels niet verder dan 0-0 tegen Parma. Vorige week speelde de nummer 3 van Italië gelijk tegen Hellas Verona (2-2) en Internazionale (2-2).
14 uur geledenTANGER (ANP) - Senegal staat zondag in de finale van de Afrika Cup. De 'Leeuwen van Teranga' wonnen woensdag in Tanger in de halve finale met 1-0 van Egypte. Senegal speelt in de eindstrijd tegen de winnaar van de wedstrijd tussen gastland Marokko en Nigeria. Die twee landen spelen woensdagavond tegen elkaar in Rabat.
14 uur geleden