Voetballer Payet voor minder geld langer bij Marseille
MARSEILLE (ANP) - De Franse international Dimitri Payet heeft zijn contract bij Olympique Marseille tussentijds met twee jaar verlengd, tot de zomer van 2024. De 33-jarige aanvaller neemt genoegen met een stuk minder salaris. Payet verdient naar verluidt jaarlijks 6 miljoen euro bij Marseille, maar hij ziet komend seizoen af van de helft daarvan.
"Ik heb al vaak gezegd dat ik van deze club houd. Nog beter is om dat dan ook te bewijzen", zei Payet, die begin 2017 terugkeerde bij Marseille na een periode in de Premier League bij West Ham United. "Toen de voorzitter onlangs zei dat ook de spelers offers moesten brengen, kwam dit idee bij me op. Ik vind dat ik het goede voorbeeld moet geven." De 38-voudig Frans international ziet volgend seizoen af van 50 procent van zijn salaris, in het seizoen 2021-2022 staat hij 30 procent af.
Marseille kreeg onlangs een boete van 3 miljoen euro van de UEFA, omdat het zich niet heeft gehouden aan de regels wat betreft Financial Fair Play. Als nummer 2 van Frankrijk mag de club van Kevin Strootman komend seizoen wel meedoen aan de Champions League.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García denkt bij Ajax op korte termijn voor verandering te kunnen zorgen. Dat zegt de 52-jarige Spanjaard in een interview op de website van de Amsterdammers. García werd zondag aangesteld als vervanger van de aan de kant gezette Fred Grim.
3 minuten geledenISTANBUL (ANP) - Liverpool begint de uitwedstrijd tegen Galatasaray in de achtste finale van de Champions League zonder Cody Gakpo. De aanvaller zit net als zijn landgenoot Jeremie Frimpong op de reservebank.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Kyle Walker stelt zichzelf niet langer beschikbaar voor het Engelse voetbalelftal. Dat meldt de 35-jarige rechtervleugelverdediger op Instagram.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft toestemming gekregen om de noordtribune van stadion Camp Nou te openen. Daarmee zijn voortaan bijna 63.000 toeschouwers welkom bij de wedstrijden, meldt de Catalaanse club.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - Niels van Duinen (30) is vanaf 1 juni technisch directeur van AZ. Hij volgt Max Huiberts op, die de functie na elf seizoenen neerlegt. Van Duinen komt over van Excelsior, waar hij de afgelopen vier seizoenen als technisch manager werkzaam was. Hij is de jongere broer van voetballer Mike van Duinen.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid mist sterspeler Kylian Mbappé woensdag in de heenwedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. De Franse aanvaller is niet voldoende hersteld van een knieblessure. Dat zei coach Álvaro Arbeloa in aanloop naar de confrontatie in Bernabéu.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV'er Paul Wanner (20) heeft van de FIFA toestemming gekregen om voor Oostenrijk te voetballen. Dat heeft de voetbalfederatie laten weten. Wanner kwam afgelopen zomer op het EK onder 21 nog uit voor Jong Duitsland.
4 uur geleden