Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetballer Lang: racisme is me welbekend, wilde niemand beledigen

Voetballer Lang: racisme is me welbekend, wilde niemand beledigen

BRUGGE (ANP) - De Nederlandse voetballer Noa Lang wilde naar eigen zeggen niemand beledigen met het liedje dat hij donderdagavond zong na het binnenhalen van de Belgische titel met Club Brugge. Samen met feestende supporters van Brugge zong Lang "nog liever dood dan Sporting-Jood", een verwijzing naar de fans van concurrent Anderlecht. "Daar wou ik niemand mee beledigen", schreef Lang zaterdag in zijn Instagram Stories.

De 21-jarige aanvaller van Club Brugge kreeg veel kritiek. "Antisemitisme is onaanvaardbaar, ondraaglijk en heeft geen plaats in onze samenleving", reageerde minister en oud-premier Sophie Wilmès. De leider van de Franstalige liberalen eist "uitleg en excuses" van Lang en wil dat zijn club en de Belgische voetbalbond hem bestraffen.

Excuses maakte Lang niet. De jeugdinternational, die zich komende week met Jong Oranje gaat voorbereiden op de knock-outfase van het EK, benadrukte wel dat hij niemand wilde beledigen. "Ik ben een kind van een Surinaamse vader en een Nederlandse moeder. Racisme en vooroordelen zijn me dus welbekend. Ik zong na het behalen van de titel in al mijn enthousiasme samen met de supporters, die ik voor het eerst zelf kon ontmoeten. Als ex-Ajacied ken ik als geen ander bijnamen van voetbalploegen. Daar wou ik niemand mee beledigen. Voor mij is dit nu afgesloten en ik zal er ook niet meer op terugkomen."

Geuzennaam

Club Brugge benadrukte eerder al dat het om "een geuzennaam" ging en dat er "geen enkele antisemitische ondertoon" in het gezang van Lang zat. De Pro League, de organisatie van de Belgische competitie, zei het voorval te betreuren. "Racisme en antisemitisme hebben geen plaats in onze samenleving. Gezangen die bevolkingsgroepen viseren, mogen niet langer als bagatelliserend weggezet worden."

De tuchtcommissie van de Belgische voetbalbond doet onderzoek. Mogelijk krijgt Lang een schorsing. De oud-Ajacied had met zestien doelpunten een belangrijk aandeel in de titel van Brugge.

Meer uit Voetbal

Internazionale blijft bij Fiorentina steken op gelijkspel

FLORENCE (ANP) - Internazionale heeft bij Fiorentina genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De koploper in de Serie A kwam in Florence niet verder dan 1-1.

2 uur geleden
1. FC Köln neemt na slechte reeks afscheid van coach Kwasniok

KEULEN (ANP) - 1. FC Köln heeft afscheid genomen van trainer Lukas Kwasniok. De clubleiding nam dat besluit na het 3-3-gelijkspel tegen concurrent Borussia Mönchengladbach. René Wagner, een van de assistenten van Kwasniok, neemt op interimbasis de taken over.

2 uur geleden
Dokter zesde Nederlandse atlete met wereldtitel indoor

TORUN (ANP) - Sofie Dokter is de zesde Nederlandse atlete met een individuele wereldtitel indoor. Ze won goud op de vijfkamp bij de WK in het Poolse Torun.

4 uur geleden
Manchester City klopt Arsenal en wint League Cup

LONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de negende keer de League Cup veroverd. De ploeg van coach Pep Guardiola won op Wembley de finale met 2-0 van Arsenal door twee treffers van Nico O'Reilly.

6 uur geleden
PSV kan na verlies bij Telstar titel ook volgend duel niet pakken

VELSEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen verloren van Telstar. Na de thuisnederlaag van eind augustus (0-2) was de gepromoveerde club uit Velsen zondag voor eigen publiek met 3-1 te sterk voor de koploper. Het betekende voor PSV het tweede achtereenvolgende verlies in de Eredivisie. Vorig weekend won NEC met 3-2 in Eindhoven.

7 uur geleden
Feyenoord en Ajax spelen gelijk in De Kuip

ROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in De Kuip (1-1).

9 uur geleden
FC Utrecht stijgt na winst tegen Go Ahead naar de zevende plaats

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht is opgeklommen naar de zevende plaats van de Eredivisie. Het elftal van Ron Jans won in de Galgenwaard met 2-0 van Go Ahead Eagles. FC Utrecht heeft 41 punten uit 28 wedstrijden.

9 uur geleden