Voetballer Kimmich van Bayern test positief op virus
MÜNCHEN (ANP) - Voetballer Joshua Kimmich van Bayern München heeft positief getest op het coronavirus. Dat heeft de Duitse kampioen laten weten over de international, die eerder bekendmaakte zich vooralsnog niet te willen laten vaccineren. Dat zorgde voor de nodige ophef in het land.
Kimmich liet eerder weten niet uit te sluiten zich alsnog te laten vaccineren, maar eerst meer informatie nodig te hebben. Hij zei zich zorgen te maken over de effecten op lange termijn van een vaccinatie.
Het door corona getroffen Bayern München zei dat ook Eric Maxim Choupo-Moting positief getest heeft. De 32-jarige aanvaller verbleef net als Kimmich al in quarantaine omdat hij in contact was geweest met een besmet persoon.
Quarantaine
De twee moesten afgelopen weekend net als Serge Gnabry, Jamal Musiala en Michaël Cuisance in quarantaine. Ze reisden daarom niet mee naar Oekraïne voor het duel met Dinamo Kiev in de Champions League. Bayern won het duel met 2-1.
Niklas Süle en Josip Stanisic ontbraken dinsdag ook omdat ze besmet zijn, hoewel zij gevaccineerd zijn. Trainer Julian Nagelsmann was recent ook besmet.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale maakt nog altijd kans om naast de landstitel ook de Italiaanse beker te winnen. Het elftal van trainer Cristian Chivu knokte zich in Milaan tegen Como terug van een achterstand van twee doelpunten. Inter won met 3-2. De eerste ontmoeting was in 0-0 geëindigd.
8 uur geledenLEICESTER (ANP/RTR) - Leicester City is dinsdag gedegradeerd naar het derde niveau van het Engelse voetbal. Dat gebeurde tien jaar na hun verrassende titel in de Premier League met de Italiaanse trainer Claudio Ranieri.
8 uur geledenALKMAAR (ANP) - In Alkmaar zijn dinsdag duizenden supporters bijeengekomen voor de huldiging van de spelers en staf van AZ na de winst van de KNVB-beker. Zondag werd NEC in de bekerfinale in De Kuip in Rotterdam met 5-1 verslagen. Het is de vijfde keer in de clubgeschiedenis dat AZ de beker heeft gewonnen.
11 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Christian Pulisic denkt dat de huidige selectie van de Verenigde Staten de beste is waar hij deel van heeft uitgemaakt. Dat zei de 27-jarige aanvaller van AC Milan tegen persbureau Reuters, een kleine twee maanden voor aanvang van het WK voetbal dat zijn thuisland samen met Mexico en Canada organiseert.
14 uur geledenBARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick staat op het punt zijn contract bij FC Barcelona te verlengen. De 61-jarige Duitser wil dat pas doen nadat zijn club de Spaanse landstitel met succes heeft verdedigd. Dat liet hij dinsdag doorschemeren op een persconferentie, een dag voor de thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo in La Liga.
14 uur geledenZÜRICH (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal zijn terug in de top tien van de wereldranglijst. Oranje steeg een plek dankzij de overwinning (2-1) en het gelijkspel (1-1) in de WK-kwalificatieduels met Frankrijk van afgelopen week. Daarmee verdreef de ploeg van bondscoach Arjan Veurink Noord-Korea uit de top tien.
19 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Gheorghe Hagi is de nieuwe bondscoach van de Roemeense voetballers. De 61-jarige oud-speler van onder meer Real Madrid en FC Barcelona is de opvolger van Mircea Lucescu, die twee weken geleden op 80-jarige leeftijd overleed. Onder leiding van Lucescu wist Roemenië zich niet voor het komende WK te kwalificeren.
1 dag geleden