Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalduel Frankrijk gestaakt na bekogelen speler met flesje

Voetbalduel Frankrijk gestaakt na bekogelen speler met flesje

LYON (ANP) - Het duel in de Franse voetbalcompetitie tussen Olympique Lyon en Olympique Marseille is gestaakt omdat Dimitri Payet van Marseille werd geraakt door een flesje. Het flesje water was vanaf de tribunes van het Groupama Stadium in Lyon gegooid. Ruim anderhalf uur na het voorval, om 22.45 uur, werd besloten dat het duel zondagavond niet meer wordt uitgespeeld.

Payet stond kort na de aftrap (21.00 uur) - het duel was pas 4 minuten onderweg - op het punt een corner te nemen toen hij werd getroffen. Kort na het voorval werden beide teams naar de kleedkamers gestuurd. Payet verliet het veld met ijs op zijn hoofd.

Na lang oponthoud leek het erop dat het duel wel uitgespeeld zou worden. De spelers van Lyon - waar Peter Bosz trainer is - begaven zich weer op het veld voor een korte warming-up, maar de tegenstanders weigerden nog in actie te komen.

Grote chaos

Afgelopen zomer raakte Payet in opspraak in Frankrijk omdat hij na te zijn bekogeld een flesje terugwierp in de tribune. Dat deed hij in de uitwedstrijd tegen Nice. De fans van die club reageerden furieus en bestormden het veld. De Franse league wilde de wedstrijd door laten spelen, net als de thuisclub. De spelers van Marseille weigerden dat toen ook, waarna het duel op een neutrale locatie werd uitgespeeld.

Net als in Nederland is het ook in Frankrijk al enige tijd onrustig met voetbalfans. In september ontstond bij het duel tussen RC Lens en Lille OSC na de eerste helft grote chaos. Aanhangers van beide teams zochten tijdens de rust de confrontatie. Tientallen bezoekers betraden het veld en liepen op een vak af met fans van de andere club.

"Met de overheid strijden we voor de belangen van de fans: volle tribunes, staantribunes, roken in gereserveerde ruimtes, reizen naar wedstrijden. Dit begin van het seizoen gaat ons dan niet helpen. Een 'reality check' is snel nodig voor iedereen die bij het voetbal is betrokken, om te beginnen bij de supporters", liet de minister van Sport, Roxana Maracineanu, twee maanden geleden optekenen.

Meer uit Voetbal

City zet titel op het spel met puntenverlies tegen Everton

LIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.

2 uur geleden
Aanvaller Noslin helpt Lazio aan zege op Cremonese

CREMONESE (ANP) - Tijjani Noslin heeft Lazio aan een uitzege op Cremonese geholpen. De aanvaller uit Amsterdam mocht na rust invallen en bereidde de gelijkmaker van Gustav Isaksen voor. In blessuretijd maakte Noslin het winnende doelpunt (1-2).

6 uur geleden
Atlético Madrid rekent op spits Álvarez voor uitduel met Arsenal

LONDEN (ANP) - Trainer Diego Simeone rekent dinsdagavond op Julián Álvarez in de uitwedstrijd van Atlético Madrid tegen Arsenal in de halve finale van de Champions League. "Hij is heel belangrijk voor ons, ook omdat hij het Engelse voetbal kent", zei hij over de spits die eerder voor Manchester City uitkwam.

6 uur geleden
Chelsea verliest ook kansloos van Nottingham Forest

LONDEN (ANP) - Chelsea blijft ook onder interim-trainer Calum McFarlane teleurstellend presteren in de Premier League. De regerend wereldkampioen verloor ook de thuiswedstrijd tegen Nottingham Forest (1-3).

8 uur geleden
Fortuna Sittard niet akkoord met schorsing voor Gladon

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard legt zich niet neer bij de schorsing van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, voor Paul Gladon. De club heeft een schikkingsvoorstel naast zich neergelegd en wacht nu af hoe de tuchtcommissie oordeelt.

11 uur geleden
NAC-middenvelder Nassoh 2 wedstrijden geschorst

BREDA (ANP) - Mohamed Nassoh mist de laatste twee Eredivisieduels van zijn ploeg NAC Breda. De 24-jarige middenvelder is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen FC Utrecht afgelopen zaterdag. De club uit Breda heeft de schorsing van drie wedstrijden, waarvan een voorwaardelijk, geaccepteerd. NAC heeft dit seizoen nog een minieme kans om aan degradatie te ontsnappen.

12 uur geleden
Marcelino vertrekt na dit seizoen als trainer bij Villarreal

VILLARREAL (ANP/RTR) - Marcelino García Toral ​stopt aan het einde van het seizoen als trainer van Villarreal. Dat meldt de Spaanse voetbalclub op haar website.

13 uur geleden