Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalduel Frankrijk gestaakt na bekogelen speler met flesje

Voetbalduel Frankrijk gestaakt na bekogelen speler met flesje

LYON (ANP) - Het duel in de Franse voetbalcompetitie tussen Olympique Lyon en Olympique Marseille is gestaakt omdat Dimitri Payet van Marseille werd geraakt door een flesje. Het flesje water was vanaf de tribunes van het Groupama Stadium in Lyon gegooid. Ruim anderhalf uur na het voorval, om 22.45 uur, werd besloten dat het duel zondagavond niet meer wordt uitgespeeld.

Payet stond kort na de aftrap (21.00 uur) - het duel was pas 4 minuten onderweg - op het punt een corner te nemen toen hij werd getroffen. Kort na het voorval werden beide teams naar de kleedkamers gestuurd. Payet verliet het veld met ijs op zijn hoofd.

Na lang oponthoud leek het erop dat het duel wel uitgespeeld zou worden. De spelers van Lyon - waar Peter Bosz trainer is - begaven zich weer op het veld voor een korte warming-up, maar de tegenstanders weigerden nog in actie te komen.

Grote chaos

Afgelopen zomer raakte Payet in opspraak in Frankrijk omdat hij na te zijn bekogeld een flesje terugwierp in de tribune. Dat deed hij in de uitwedstrijd tegen Nice. De fans van die club reageerden furieus en bestormden het veld. De Franse league wilde de wedstrijd door laten spelen, net als de thuisclub. De spelers van Marseille weigerden dat toen ook, waarna het duel op een neutrale locatie werd uitgespeeld.

Net als in Nederland is het ook in Frankrijk al enige tijd onrustig met voetbalfans. In september ontstond bij het duel tussen RC Lens en Lille OSC na de eerste helft grote chaos. Aanhangers van beide teams zochten tijdens de rust de confrontatie. Tientallen bezoekers betraden het veld en liepen op een vak af met fans van de andere club.

"Met de overheid strijden we voor de belangen van de fans: volle tribunes, staantribunes, roken in gereserveerde ruimtes, reizen naar wedstrijden. Dit begin van het seizoen gaat ons dan niet helpen. Een 'reality check' is snel nodig voor iedereen die bij het voetbal is betrokken, om te beginnen bij de supporters", liet de minister van Sport, Roxana Maracineanu, twee maanden geleden optekenen.

Meer uit Voetbal

Inter nadert titel Serie A na zege op Cagliari: 3-0

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A verstevigd met een 3-0-overwinning op het laaggeklasseerde Cagliari. De ploeg van coach Cristian Chivu kwam door de zege een stap dichter bij de titel. De voorsprong op eerste achtervolger Napoli bedraagt 12 punten.

12 uur geleden
Iraanse voetbalsters danken 'veilige haven' Australië voor asiel

SYDNEY (ANP/RTR) - Twee Iraanse voetbalsters die asiel kregen in Australië hebben in een gezamenlijke verklaring hun dankbaarheid uitgesproken voor de hulp van het land. Ze noemen Australië een "veilige haven" en spreken de wens uit een nieuw leven op te bouwen. "We zijn topsporters en het blijft onze droom om onze sportcarrière hier in Australië voort te zetten", schreven Fatemeh Pasandideh en Atefeh Ramezanisadeh.

13 uur geleden
Ajax-middenvelder Fitz-Jim ondergaat schouderoperatie

AMSTERDAM (ANP) - Ajax kan tijdens het restant van het seizoen geen beroep meer doen op Kian Fitz-Jim. De 22-jarige middenvelder heeft vrijdag een schouderoperatie ondergaan. Hij kampte al langer met klachten aan het gewricht.

20 uur geleden
Veurink: Oranje zal nog beter moeten spelen in Frankrijk

ZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink gaf de zege van de Nederlandse voetbalsters van dinsdag op Frankrijk (2-1) in de WK-kwalificatie een rapportcijfer tien. Toch weet hij bijna zeker dat Oranje zaterdag in Auxerre tijdens het uitduel beter moet spelen om weer een resultaat te halen. "Ik heb niet de illusie dat we nu plotseling zestig procent van de wedstrijd in balbezit zijn", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar als we de bal hebben, dan moet het beter."

23 uur geleden
FC Twente begint nieuw seizoen zonder uitfans na vuurwerkstraf

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente mag tijdens de eerste uitwedstrijd van het nieuwe seizoen geen supporters meenemen. De club accepteerde een schikkingsvoorstel van de KNVB van twee uitwedstrijden zonder supporters, waarvan een wedstrijd voorwaardelijk, voor het afgestoken vuurwerk tijdens de bekerwedstrijd bij FC Utrecht op 13 januari. Dat meldt FC Twente op de eigen website.

23 uur geleden
FC Utrecht legt huurling Stepanov langer vast

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook volgend seizoen de beschikking over de Oekraïense aanvaller Artem Stepanov. De 18-jarige huurling van Bayer Leverkusen speelt ook volgend seizoen op huurbasis in Utrecht. De huidige nummer 7 van de Eredivisie heeft ook een koopoptie opgenomen in de nieuwe overeenkomst.

1 dag geleden
Freiburg overtuigend naar laatste vier Europa League

VIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.

1 dag geleden