Voetbalduel Frankrijk gestaakt na bekogelen speler met flesje
LYON (ANP) - Het duel in de Franse voetbalcompetitie tussen Olympique Lyon en Olympique Marseille is gestaakt omdat Dimitri Payet van Marseille werd geraakt door een flesje. Het flesje water was vanaf de tribunes van het Groupama Stadium in Lyon gegooid. Ruim anderhalf uur na het voorval, om 22.45 uur, werd besloten dat het duel zondagavond niet meer wordt uitgespeeld.
Payet stond kort na de aftrap (21.00 uur) - het duel was pas 4 minuten onderweg - op het punt een corner te nemen toen hij werd getroffen. Kort na het voorval werden beide teams naar de kleedkamers gestuurd. Payet verliet het veld met ijs op zijn hoofd.
Na lang oponthoud leek het erop dat het duel wel uitgespeeld zou worden. De spelers van Lyon - waar Peter Bosz trainer is - begaven zich weer op het veld voor een korte warming-up, maar de tegenstanders weigerden nog in actie te komen.
Grote chaos
Afgelopen zomer raakte Payet in opspraak in Frankrijk omdat hij na te zijn bekogeld een flesje terugwierp in de tribune. Dat deed hij in de uitwedstrijd tegen Nice. De fans van die club reageerden furieus en bestormden het veld. De Franse league wilde de wedstrijd door laten spelen, net als de thuisclub. De spelers van Marseille weigerden dat toen ook, waarna het duel op een neutrale locatie werd uitgespeeld.
Net als in Nederland is het ook in Frankrijk al enige tijd onrustig met voetbalfans. In september ontstond bij het duel tussen RC Lens en Lille OSC na de eerste helft grote chaos. Aanhangers van beide teams zochten tijdens de rust de confrontatie. Tientallen bezoekers betraden het veld en liepen op een vak af met fans van de andere club.
"Met de overheid strijden we voor de belangen van de fans: volle tribunes, staantribunes, roken in gereserveerde ruimtes, reizen naar wedstrijden. Dit begin van het seizoen gaat ons dan niet helpen. Een 'reality check' is snel nodig voor iedereen die bij het voetbal is betrokken, om te beginnen bij de supporters", liet de minister van Sport, Roxana Maracineanu, twee maanden geleden optekenen.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim erkende dat een gelijkspel van Ajax tegen NEC (1-1) misschien wel het maximaal haalbare was. "Maar dat wil je natuurlijk niet als je Ajax bent", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en NEC heeft geen winnaar opgeleverd. De ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA: 1-1. Beide ploegen dreigen verder achterop te raken op Feyenoord. De nummer 2 van de ranglijst uit Rotterdam begint zondag met een voorsprong van 2 punten op beide concurrenten aan het thuisduel met Telstar.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft door een 2-1 thuiszege op Newcastle United de achterstand op koploper Arsenal verkleind tot 2 punten. Na elk 27 wedstrijden te hebben gespeeld staat Arsenal op 58 punten, City heeft er 56. Zondag staat de derby van Noord-Londen tussen Tottenham en Arsenal op het programma.
4 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft in eigen huis met 1-0 gewonnen van FC Volendam. Na de overwinning staat NAC nog altijd 16e in de Eredivisie, met nu 4 punten voorsprong op nummer 17 Telstar. Volendam staat 14e. Pepijn Reulen maakte in de slotfase het enige doelpunt van de avond.
5 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Borussia Dortmund heeft in aanloop naar de wedstrijd tegen koploper Bayern München gelijkgespeeld in en tegen Leipzig: 2-2. Door het puntenverlies bedraagt de achterstand van de nummer 2 van Duitsland op Bayern acht punten. Dortmund ontvangt de koploper volgend weekend.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in eigen huis met 3-1 gewonnen van sc Heerenveen. De ploeg van trainer Peter Bosz kwam in de eerste helft op achterstand door een doelpunt van Heerenveen-spits Lasse Nordas. Maar door doelpunten van Ivan Perisic, Myron Boadu en Ricardo Pepi draaide de koploper van de Eredivisie de wedstrijd om.
6 uur geledenPAMPLONA (ANP) - De Spaanse koploper Real Madrid heeft een nederlaag geleden op bezoek bij Osasuna. In Pamplona won de thuisploeg door een late winnende treffer met 2-1. Door het verlies kan FC Barcelona, dat zondag tegen Levante speelt, de koppositie in de Spaanse competitie overnemen. Real heeft 2 punten voorsprong op Barcelona.
6 uur geleden