Voetbaldirecteur Swart: de twaalf clubs moeten tot inkeer komen
NYON (ANP) - Directeur Jacco Swart van de European Leagues verwacht niet dat de UEFA op zoek is naar een compromis met de twaalf clubs die kenbaar hebben gemaakt zelfstandig de Super League op te richten. Dat zegt de baas van de belangenbehartiger van de Europese competities tegen BNR Nieuwsradio. "De enige optie is dat ze tot inkeer komen."
"Ik zit in het kamp waarin iedereen zit, behalve de twaalf", verklaart Swart verder. "We zullen proberen ze op andere gedachten te brengen, net als de nationale competities, de fans en de vakbonden dat proberen te doen. Vermoedelijk hebben ze zich verslikt in alle reacties. Dit hadden ze niet verwacht. Ik hoop dat het gezonde verstand gaat zegevieren."
Hij denkt dat de beslissing van 'de twaalf' voorkomt uit frustratie. "Ze wilden de zeggenschap over de Champions League, maar die konden ze niet krijgen. Vervolgens hebben ze gezegd: we gaan het zelf doen. De eigenaren van deze clubs komen vaak uit de VS. Die zijn gewend dat de clubs op hun beurt weer de eigenaar van de competities zijn. Maar in Europa werkt dat anders."
Het hele systeem is hier anders volgens Swart, daarom gaat de opzet van de Super League niet werken. "Wij zijn gewend aan promotie en degradatie. Wie kampioen wordt verdient een plaats in een Europees toernooi. Maar in hun opzet komen er vijftien clubs die altijd deelnemen, ongeacht de resultaten. Ook dat is heel anders dan we in Europa gewend zijn."
Meer uit Voetbal
PADERBORN (ANP) - Paderborn is gepromoveerd naar de Bundesliga. De club uit het tweede Duitse niveau won de play-offs om promotie/degradatie van VfL Wolfsburg met 2-1. Het eerste duel in Wolfsburg was in 0-0 geëindigd.
5 uur geledenBOGOTÁ (ANP/RTR) - Colombia gaat naar het WK voetbal met onder anderen aanvoerder James Rodríguez en aanvaller Luis Díaz van Bayern München. Bondscoach Néstor Lorenzo maakte maandag zijn definitieve selectie bekend voor de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ismael Saibari is tijdens de Eredivisie Awards in Utrecht gekroond tot beste speler van het afgelopen seizoen. De 25-jarige middenvelder van PSV kreeg de meeste stemmen van alle achttien aanvoerders. Saibari werd voor de derde keer op rij kampioen in de Eredivisie met PSV.
6 uur geledenLILLE (ANP) - Lille OSC heeft afscheid genomen van trainer Bruno Génésio. De Franse voetbalclub meldt dat het contract van de 59-jarige trainer niet wordt verlengd.
8 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Het nationale elftal van Curaçao is onder grote belangstelling begonnen aan de eerste training in voorbereiding op het WK voetbal. De selectie van bondscoach Dick Advocaat begon op het veld van SJC Noordwijk aan een oefensessie voor circa achthonderd toeschouwers. Curaçao speelt zaterdag in Glasgow een oefenwedstrijd tegen Schotland.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft per direct afscheid genomen van trainer Massimiliano Allegri. De clubeigenaren grijpen fors in, want ook algemeen directeur Giorgio Furlani, sportief directeur Igli Tare en technisch directeur Geoffrey Moncada moeten vertrekken.
10 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - President Claudia Sheinbaum van Mexico heeft bevestigd dat de voetballers van Iran in haar land kunnen verblijven tijdens het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens Sheinbaum wilden de Verenigde Staten niet dat Iran in dat land verbleef tijdens het toernooi. Iran speelt zijn drie groepswedstrijden in de Verenigde Staten.
10 uur geleden