Voetbalclub SPS viert 60-jarig jubileum: 'We zijn blij met ons grote ledenaantal'
POORTVLIET - Op 15 juni 1963 bundelden de toenmalige voetbalverenigingen uit Poortvliet en Scherpenisse hun krachten. SPS (Sportvereniging Poortvliet Scherpenisse) werd een feit en vandaag de dag telt de voetbalvereniging zo’n 200 leden. SPS telt 3 seniorenelftallen en 8 jeugdelftallen waarvan 1 combinatie-elftal met SV Smerdiek. SPS heeft ook een gecombineerd dameselftal samen met SV Smerdiek en SC Stavenisse.
Clubliefde
Ap van de Belt (voorzitter van SPS) vindt de onveranderde clubliefde het mooie aan de voetbalvereniging. De leden bestaan uit een bont gezelschap. Dames, heren, kinderen, gelovig, niet gelovig, iedereen is van harte welkom om te voetballen. Het bestuur is volledig en er zijn veel mensen die losse hand-en spandiensten verrichten. Aan vaste vrijwilligers is wel een tekort maar geeft Van de Belt aan, iedereen heeft het druk.
De jeugd
“Wij zijn heel blij met ons grote ledenaantal. Wij hebben gelukkig een goede jeugdaanwas en we zien ook dat oudere leden die in eerste instantie gestopt waren zich toch weer aansluiten bij een gezelligheidselftal. Door de jaren heen is het soms wel lastig geworden om een goede mix qua leeftijden samen te stellen. De speelvormen zijn door de jaren heen flink veranderd en ook de regels zijn nog eens veranderd. Zo ontkwamen wij op een gegeven moment dan ook niet aan een samenwerking maar deze loopt heel voorspoedig, legt Ap uit. Van de Belt zelf voetbalt al sinds 1987 bij de club. Tot een aantal jaren geleden jaar voetbalde hij nog bij het eerste. Ook zijn drie dochters hebben jaren bij SPS gevoetbald. Ap is nu voornamelijk actief als secretaris van de club maar eerder trainde hij ook onder andere de jeugdelftallen en het dameselftal.
Laagdrempelig
“Mensen associëren voetbal toch vaak met vloeken e.d. maar wij proberen daar toch wel een bepaald etiket op te plakken en elkaar maar ook de jeugd aan te leren dat dit nergens voor nodig is. Ook het overmatig alcoholgebruik is iets wat wij proberen in te perken. Tuurlijk een derde helft is leuk maar met mate. Wij zijn echt een no-nonsens vereniging, wij maken het niet al te moeilijk. We hebben een aantal regels opgesteld en deze moeten nagekomen worden. SPS is echt een laagdrempelige vereniging, dit zie je ook terug in de contributie. SPS zorgt voor een goede begeleiding, zeker voor de jeugd”, legt Ap uit.
60-jarig jubileum
Voor het 60-jarig jubileum is grootst uitgepakt. Het weekend stond voornamelijk in het teken van de jeugd. Donderdag begon met spektakel met de clubkampioenschappen waarna afgesloten werd met een hapje en een drankje. Vrijdag en zaterdag stonden in het teken van brood en spelen. Er werd voor gezellige muziek gezorgd en voor de kinderen was er een schminker, ballonenclown en een kinderdisco. Een freestyle voetballer vermaakte de jeugd. Ook hieraan kon je zien dat SPS een laagdrempelige voetbalvereniging is, iedereen die zin had was van harte welkom ongeacht of je wel of geen lid van de club bent. “Wij zijn heel blij met hoe SPS ervoor staat. Financieel zijn er geen zorgen en de velden zien er goed uit. SPS is ook echt met zijn tijd meegegaan door het plaatsen van zonnepanelen en een sproei installatie.Ik hoop dat we er nog 60 jaar aanplakken”,aldus een trotse Ap van de Belt.
Meer uit Tholen
THOLEN - Een 39-jarige man uit Tholen is vorige week veroordeeld tot een celstraf van één jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk, voor het betasten van zijn eigen dochtertje. De vader verklaarde dat hij midden in de nacht wilde controleren of zijn dochter een schone onderbroek nodig had, maar de rechtbank geloofde dat niet.
6 uur geledenTHOLEN - Een bestaande koopwoning op Tholen kostte vorig jaar 347 duizend euro, blijkt uit cijfers die het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) dinsdag naar buiten bracht. Dat is meer dan in 2024, toen de gemiddelde verkoopprijs nog 329 duizend euro bedroeg.
10 uur geledenTHOLEN - EBS wordt de eerste vervoerder in Nederland die op alle buurtbuslijnen volledig elektrisch gaat rijden. EBS, dat vanaf december 2026 het busvervoer in Zeeland overneemt van Connexxion, heeft 32 elektrische buurtbussen besteld die eind dit jaar moeten gaan rijden. Eerder bestelden zij al elektrische streekbussen.
13 uur geledenTHOLEN - Een val kan ingrijpende gevolgen hebben. Daarom organiseren de buurtsportcoaches van de gemeente Tholen, in samenwerking met fysiotherapeuten, een cursus valpreventie. Deze cursussen worden vanaf maart aangeboden aan zelfstandig wonende ouderen in Sint-Annaland, Sint-Maartensdijk, Stavenisse en Poortvliet.
1 dag geledenOUD-VOSSEMEER - De stemmen in Grôôt Pesôôt zijn geteld. Met 22 startnummers deden afgelopen zaterdag iets meer deelnemers mee aan de optocht dan vorig jaar. Daarbij speelden ze in op Valentijnsdag en het motto: 't ies is gebroke!
1 dag geledenOUD-VOSSEMEER - De grote optocht trok zaterdagmiddag weer door Oud-Vossemeer. Veel deelnemers haakten in op Valentijnsdag en het motto van dit jaar: 'T ies is gebroke! Bekijk onderaan dit artikel foto's van de optocht.
1 dag geledenOUD-VOSSEMEER - Aan de Hofstraat in Oud-Vossemeer is zondagmiddag brand uitgebroken in een bouwcontainer. Over de oorzaak van de brand is nog niets bekend.
2 dagen geleden