Voetbalclub Mainz en ontslagen El Ghazi komen niet tot elkaar
MAINZ (ANP/DPA) - Voetbalclub Mainz 05 en voormalig speler Anwar El Ghazi zijn opnieuw niet dichter tot elkaar gekomen voor een rechter. De oud-speler van onder meer Ajax en PSV werd eind vorig jaar ontslagen nadat hij op sociale media zijn steun had uitgesproken voor de Palestijnen in de strijd tussen Israël en Hamas. Na een mislukte bemiddelingspoging in januari kwamen beide partijen er woensdag voor de rechter ook niet uit. Die zal op 12 juli een schikkingsvoorstel doen.
In theorie kunnen de advocaten van Mainz en El Ghazi voor die tijd nog tot overeenstemming komen. Aanleiding voor het ontslag waren boodschappen die El Ghazi via Instagram verspreidde kort na de aanval van Hamas op Israël op 7 oktober.
El Ghazi werd in eerste instantie geschorst door zijn club, was na gesprekken weer welkom, maar was het niet eens met de verklaring die de club daarover naar buiten bracht. Na een nieuwe steunbetuiging aan de Palestijnen werd de 29-jarige aanvaller, die bezig was aan zijn eerste seizoen bij Mainz, ontslagen. El Ghazi ondernam daarna juridische stappen tegen het ontslag van Mainz zonder opzegtermijn. Zijn contract zou oorspronkelijk aflopen op 30 juni, maar vanwege handhaving zou dat met een jaar worden verlengd. Volgens zijn advocaat heeft El Ghazi, die aanwezig was bij de zitting maar niet sprak, recht op ruim 4 miljoen euro.
Mainz, dat zegt onder meer reputatieschade te hebben geleden, wil juist ruim een half miljoen terugkrijgen van de voetballer, onder meer het uitbetaalde tekengeld toen het contract werd afgesloten. Wanneer El Ghazi afziet van zijn vordering mag hij in ruil transfervrij vertrekken.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - De rode kaart die een speler van Everton maandagavond kreeg voor een slaande beweging naar een ploeggenoot, is volgens trainer David Moyes niet onoverkomelijk. Speler Idrissa Gueye heeft zijn excuses aangeboden en daarmee is de zaak wat Everton-trainer Moyes betreft opgelost. "Dit soort dingen gebeuren nu eenmaal in het voetbal", zei hij.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer José Mourinho van Benfica ziet het Champions League-duel met Ajax van dinsdag als "essentieel voor beide teams". Ajax en Benfica zijn de enige clubs in het belangrijkste Europese toernooi die alle vier duels hebben verloren. "Ajax is geen team voor nul punten na vier wedstrijden, net als wij", zei Mourinho een dag voor het duel in Amsterdam.
9 uur geledenTURIJN (ANP) - Jeugdinternational Jayden Addai heeft Como op weg geholpen naar een ruime 5-1-uitzege op Torino. De 20-jarige aanvaller maakte de eerste twee doelpunten van het elftal van trainer Cesc Fàbregas.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is met Jordi Cruijff in gesprek over de functie van technisch directeur. De club onderzoekt of de zoon van de overleden clublegende Johan Cruijff interesse heeft om Alex Kroes op te volgen.
13 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink heeft in de voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen Portugal drie speelsters geblesseerd zien afhaken. Jill Roord, Janou Levels en Lotte Keukelaar zijn wegens blessures niet meer bij de selectie. Veurink heeft Nina Nijstad, Danique Tolhoek en Kayleigh van Dooren als vervangsters opgeroepen. "November is altijd een uitdagende maand. Voor mij als coach staat de gezondheid van speelsters op één", aldus Veurink in Zeist.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax wil de thuiswedstrijd tegen Benfica in de Champions League benutten om vertrouwen te winnen. "En dat lukt als we winnen", zei interim-trainer Fred Grim op een persconferentie. "Daar gaan we dus voor. We willen van die hatelijke nul af."
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Lucas Rosa kan dinsdagavond met Ajax tegen Benfica uitkomen in de Champions League. "Hij heeft goed getraind", zei interim-trainer Fred Grim. "Hij kan weer spelen."
16 uur geleden