Voetbalclub Mainz en ontslagen El Ghazi komen niet tot elkaar
MAINZ (ANP/DPA) - Voetbalclub Mainz 05 en voormalig speler Anwar El Ghazi zijn opnieuw niet dichter tot elkaar gekomen voor een rechter. De oud-speler van onder meer Ajax en PSV werd eind vorig jaar ontslagen nadat hij op sociale media zijn steun had uitgesproken voor de Palestijnen in de strijd tussen Israël en Hamas. Na een mislukte bemiddelingspoging in januari kwamen beide partijen er woensdag voor de rechter ook niet uit. Die zal op 12 juli een schikkingsvoorstel doen.
In theorie kunnen de advocaten van Mainz en El Ghazi voor die tijd nog tot overeenstemming komen. Aanleiding voor het ontslag waren boodschappen die El Ghazi via Instagram verspreidde kort na de aanval van Hamas op Israël op 7 oktober.
El Ghazi werd in eerste instantie geschorst door zijn club, was na gesprekken weer welkom, maar was het niet eens met de verklaring die de club daarover naar buiten bracht. Na een nieuwe steunbetuiging aan de Palestijnen werd de 29-jarige aanvaller, die bezig was aan zijn eerste seizoen bij Mainz, ontslagen. El Ghazi ondernam daarna juridische stappen tegen het ontslag van Mainz zonder opzegtermijn. Zijn contract zou oorspronkelijk aflopen op 30 juni, maar vanwege handhaving zou dat met een jaar worden verlengd. Volgens zijn advocaat heeft El Ghazi, die aanwezig was bij de zitting maar niet sprak, recht op ruim 4 miljoen euro.
Mainz, dat zegt onder meer reputatieschade te hebben geleden, wil juist ruim een half miljoen terugkrijgen van de voetballer, onder meer het uitbetaalde tekengeld toen het contract werd afgesloten. Wanneer El Ghazi afziet van zijn vordering mag hij in ruil transfervrij vertrekken.
Meer uit Voetbal
CINCINNATI (ANP/DPA) - Lionel Messi lijkt op tijd in vorm voor het komende WK. De 38-jarige Argentijn maakte voor zijn club Inter Miami twee doelpunten in de met 5-3 gewonnen wedstrijd tegen FC Cincinnati en gaf ook een assist.
20 minuten geledenDIRIYAH (ANP) - Alfred Schreuder is na vijf maanden ontslagen bij de Saudische voetbalclub Al-Diriyah. De 53-jarige Nederlander wordt verantwoordelijk gehouden voor de matige prestaties. Al-Diriyah speelt op het tweede niveau en lijkt niet te promoveren.
1 uur geledenVITORIA-GASTEIZ (ANP) - Het tegen degradatie vechtende Deportivo Alavés heeft tegen landskampioen FC Barcelona 3 punten gepakt. De wedstrijd in Vitoria-Gasteiz eindigde in 1-0 voor de thuisploeg.
10 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft voor de tiende keer de Coppa Italia gewonnen. De club uit Milaan, die ook al landskampioen is geworden, was in de finale in Rome met 2-0 te sterk voor Lazio. Denzel Dumfries was goed voor een assist.
11 uur geledenLENS (ANP) - Paris Saint-Germain is voor de vijfde keer op rij kampioen van Frankrijk geworden. De ploeg van trainer Luis Enrique won de topper tegen RC Lens met 2-0 en kan in de laatste speelronde niet meer worden ingehaald.
11 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City houdt de druk op koploper Arsenal in de Engelse titelstrijd. De ploeg van trainer Pep Guardiola won in eigen huis met 3-0 van Crystal Palace.
11 uur geledenALMERE (ANP) - Willem II heeft de eerste wedstrijd in de halve finale van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen van Almere City. In Almere won de ploeg van trainer John Stegeman met 1-0 door een treffer van Samuel Bamba.
12 uur geleden