Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalclub Mainz en ontslagen El Ghazi komen niet tot elkaar

Voetbalclub Mainz en ontslagen El Ghazi komen niet tot elkaar

MAINZ (ANP/DPA) - Voetbalclub Mainz 05 en voormalig speler Anwar El Ghazi zijn opnieuw niet dichter tot elkaar gekomen voor een rechter. De oud-speler van onder meer Ajax en PSV werd eind vorig jaar ontslagen nadat hij op sociale media zijn steun had uitgesproken voor de Palestijnen in de strijd tussen Israël en Hamas. Na een mislukte bemiddelingspoging in januari kwamen beide partijen er woensdag voor de rechter ook niet uit. Die zal op 12 juli een schikkingsvoorstel doen.

In theorie kunnen de advocaten van Mainz en El Ghazi voor die tijd nog tot overeenstemming komen. Aanleiding voor het ontslag waren boodschappen die El Ghazi via Instagram verspreidde kort na de aanval van Hamas op Israël op 7 oktober.

El Ghazi werd in eerste instantie geschorst door zijn club, was na gesprekken weer welkom, maar was het niet eens met de verklaring die de club daarover naar buiten bracht. Na een nieuwe steunbetuiging aan de Palestijnen werd de 29-jarige aanvaller, die bezig was aan zijn eerste seizoen bij Mainz, ontslagen. El Ghazi ondernam daarna juridische stappen tegen het ontslag van Mainz zonder opzegtermijn. Zijn contract zou oorspronkelijk aflopen op 30 juni, maar vanwege handhaving zou dat met een jaar worden verlengd. Volgens zijn advocaat heeft El Ghazi, die aanwezig was bij de zitting maar niet sprak, recht op ruim 4 miljoen euro.

Mainz, dat zegt onder meer reputatieschade te hebben geleden, wil juist ruim een half miljoen terugkrijgen van de voetballer, onder meer het uitbetaalde tekengeld toen het contract werd afgesloten. Wanneer El Ghazi afziet van zijn vordering mag hij in ruil transfervrij vertrekken.

Meer uit Voetbal

Rutten trekt zich terug als bondscoach Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten heeft zich teruggetrokken als bondscoach van het nationale voetbalelftal van Curaçao. Dat heeft de voetbalbond van het land maandag bekendgemaakt in een persbericht. Rutten was de opvolger van Dick Advocaat, die in februari zijn functie had neergelegd wegens familieomstandigheden. De spelersgroep en sponsor Corendon wilden dat Advocaat zou terugkeren.

39 minuten geleden
Messi in Argentijnse voorselectie WK, deelname nog niet bevestigd

BUENOS AIRES (ANP) - De kans bestaat dat Lionel Messi deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn zesde WK voetbal gaat spelen. De 38-jarige Argentijn, die zelf nog geen uitsluitsel heeft gegeven over zijn WK-deelname, maakt deel uit van de voorselectie van bondscoach Lionel Scaloni die maandag bekend werd.

50 minuten geleden
Bosnië deelt als eerste WK-selectie, met PSV'er Bajraktarevic

SARAJEVO (ANP) - Bosnië en Herzegovina heeft als eerste de WK-selectie bekendgemaakt. En dat terwijl het land zich als een van de laatsten kwalificeerde, door Italië na strafschoppen te verslaan in de play-offs.

2 uur geleden
Heerenveen-coach Veldman hoopt nog op thuisvoordeel in play-offs

HEERENVEEN (ANP) - Trainer Robin Veldman van sc Heerenveen hoopt zich zondag in de laatste competitiewedstrijd tegen Ajax alsnog te verzekeren van het thuisvoordeel in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal. Dat zei de coach maandag, na het restant van het zondag gestaakte duel met NAC Breda.

3 uur geleden
NAC wint gestaakt duel met Heerenveen in leeg Abe Lenstra Stadion

HEERENVEEN (ANP) - NAC Breda heeft het competitieduel met sc Heerenveen met 2-0 gewonnen. De wedstrijd werd zondag in Breda bij een 2-0-tussenstand definitief gestaakt in de 82e minuut, nadat aanhangers van de thuisclub voor de tweede keer vuurwerk op het veld hadden gegooid. Het restant van het duel werd maandag zonder publiek uitgespeeld in het Abe Lenstra Stadion van Heerenveen.

4 uur geleden
Politie Nieuw-Zeeland onderzoekt beschuldiging speler Kaapverdië

AUCKLAND (ANP/RTR) - De politie in Nieuw-Zeeland is een onderzoek gestart naar een beschuldiging tegen een voetballer van Kaapverdië vanwege mogelijk seksueel grensoverschrijdend gedrag tijdens de FIFA Series. De WK-ganger speelde eind maart in het kader van het nieuwe toernooi twee oefenduels in Auckland.

10 uur geleden
De Jong vindt titel met Barcelona specialer door zege op Real

BARCELONA (ANP/AFP) - Frenkie de Jong vindt het winnen van de landstitel met FC Barcelona dit jaar "specialer" dan zijn eerdere kampioenschappen met de Catalaanse club. Dat zei de Oranje-international na de gewonnen wedstrijd tegen concurrent Real Madrid van zondag (2-0), waarmee Barcelona zich verzekerde van de titel.

11 uur geleden