Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalclub Mainz en ontslagen El Ghazi komen niet tot elkaar

Voetbalclub Mainz en ontslagen El Ghazi komen niet tot elkaar

MAINZ (ANP/DPA) - Voetbalclub Mainz 05 en voormalig speler Anwar El Ghazi zijn opnieuw niet dichter tot elkaar gekomen voor een rechter. De oud-speler van onder meer Ajax en PSV werd eind vorig jaar ontslagen nadat hij op sociale media zijn steun had uitgesproken voor de Palestijnen in de strijd tussen Israël en Hamas. Na een mislukte bemiddelingspoging in januari kwamen beide partijen er woensdag voor de rechter ook niet uit. Die zal op 12 juli een schikkingsvoorstel doen.

In theorie kunnen de advocaten van Mainz en El Ghazi voor die tijd nog tot overeenstemming komen. Aanleiding voor het ontslag waren boodschappen die El Ghazi via Instagram verspreidde kort na de aanval van Hamas op Israël op 7 oktober.

El Ghazi werd in eerste instantie geschorst door zijn club, was na gesprekken weer welkom, maar was het niet eens met de verklaring die de club daarover naar buiten bracht. Na een nieuwe steunbetuiging aan de Palestijnen werd de 29-jarige aanvaller, die bezig was aan zijn eerste seizoen bij Mainz, ontslagen. El Ghazi ondernam daarna juridische stappen tegen het ontslag van Mainz zonder opzegtermijn. Zijn contract zou oorspronkelijk aflopen op 30 juni, maar vanwege handhaving zou dat met een jaar worden verlengd. Volgens zijn advocaat heeft El Ghazi, die aanwezig was bij de zitting maar niet sprak, recht op ruim 4 miljoen euro.

Mainz, dat zegt onder meer reputatieschade te hebben geleden, wil juist ruim een half miljoen terugkrijgen van de voetballer, onder meer het uitbetaalde tekengeld toen het contract werd afgesloten. Wanneer El Ghazi afziet van zijn vordering mag hij in ruil transfervrij vertrekken.

Meer uit Voetbal

Voormalig Ajax-coach Farioli pakt in Portugal titel met FC Porto

PORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.

11 uur geleden
NEC verspeelt in strijd om Europees voetbal punten tegen Telstar

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.

11 uur geleden
Koploper FC Barcelona in slotfase langs Osasuna

PAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.

12 uur geleden
Ajax en PSV spelen gelijk in Johan Cruijff ArenA

AMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).

13 uur geleden
Wedstrijd tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd om onweer

NIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.

13 uur geleden
Excelsior wint ook bij Groningen en is bijna zeker van handhaving

GRONINGEN (ANP) - Excelsior is nagenoeg zeker van een langer verblijf in de Eredivisie. Het elftal van trainer Ruben den Uil won in de slotfase met 3-2 bij FC Groningen en steeg daarmee naar de gedeelde dertiende plaats op de ranglijst. Excelsior versloeg zondag FC Utrecht voor eigen publiek al met 5-0.

14 uur geleden
Inter moet na gelijkspel Napoli nog even wachten op titel

COMO (ANP) - Internazionale kan in de Italiaanse voetbalcompetitie op zijn vroegst zondag de landstitel binnenhalen. Nummer 2 Napoli speelde zaterdag doelpuntloos gelijk bij Como en kan daardoor in punten nog naast Inter komen. Koploper Inter heeft zondag in de thuiswedstrijd tegen Parma genoeg aan een gelijkspel voor de 21e landstitel.

14 uur geleden