Voetbalclub Mainz en ontslagen El Ghazi komen niet tot elkaar
MAINZ (ANP/DPA) - Voetbalclub Mainz 05 en voormalig speler Anwar El Ghazi zijn opnieuw niet dichter tot elkaar gekomen voor een rechter. De oud-speler van onder meer Ajax en PSV werd eind vorig jaar ontslagen nadat hij op sociale media zijn steun had uitgesproken voor de Palestijnen in de strijd tussen Israël en Hamas. Na een mislukte bemiddelingspoging in januari kwamen beide partijen er woensdag voor de rechter ook niet uit. Die zal op 12 juli een schikkingsvoorstel doen.
In theorie kunnen de advocaten van Mainz en El Ghazi voor die tijd nog tot overeenstemming komen. Aanleiding voor het ontslag waren boodschappen die El Ghazi via Instagram verspreidde kort na de aanval van Hamas op Israël op 7 oktober.
El Ghazi werd in eerste instantie geschorst door zijn club, was na gesprekken weer welkom, maar was het niet eens met de verklaring die de club daarover naar buiten bracht. Na een nieuwe steunbetuiging aan de Palestijnen werd de 29-jarige aanvaller, die bezig was aan zijn eerste seizoen bij Mainz, ontslagen. El Ghazi ondernam daarna juridische stappen tegen het ontslag van Mainz zonder opzegtermijn. Zijn contract zou oorspronkelijk aflopen op 30 juni, maar vanwege handhaving zou dat met een jaar worden verlengd. Volgens zijn advocaat heeft El Ghazi, die aanwezig was bij de zitting maar niet sprak, recht op ruim 4 miljoen euro.
Mainz, dat zegt onder meer reputatieschade te hebben geleden, wil juist ruim een half miljoen terugkrijgen van de voetballer, onder meer het uitbetaalde tekengeld toen het contract werd afgesloten. Wanneer El Ghazi afziet van zijn vordering mag hij in ruil transfervrij vertrekken.
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft een vervelende zondagmiddag achter de rug. Het elftal van coach Dick Lukkien verloor in de Euroborg met 2-1 van Fortuna Sittard en zag aanvoerder Stije Resink met een blessure uitvallen. FC Groningen is de nummer 6 van de Eredivisie, Fortuna steeg naar de negende plaats. Later op zondag kan daar nog verandering in komen.
22 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Mats Deijl start zondag direct in het basiselftal van Feyenoord. De van Go Ahead Eagles overgekomen rechtervleugelverdediger krijgt in de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo de voorkeur boven Jordan Lotomba, die donderdag in het Europa League-duel met Sturm Graz nog vanaf het begin meedeed.
1 uur geledenVELSEN (ANP) - Leeroy Echteld heeft zijn eerste zege als coach van AZ binnen. De opvolger van de ontslagen Maarten Martens leidde zijn ploeg naar een uitzege op Telstar (0-1). Invaller Isak Jensen maakte in de 78e minuut de bevrijdende treffer.
2 uur geledenDEVENTER (ANP) - Milan Smit vertrekt bij Go Ahead Eagles. De 22-jarige spits maakt het seizoen op huurbasis af bij Stoke City. De Engelse club, uitkomend op het tweede niveau, neemt hem daarna definitief over.
6 uur geledenMARSEILLE (ANP) - Quinten Timber heeft zijn debuut bij Olympique Marseille gemaakt met een overwinning op RC Lens. In Marseille won de thuisploeg met 3-1. Timber, die vrijdag Feyenoord officieel verruilde voor de Franse topclub, begon in de basis en werd in de tweede helft gewisseld.
17 uur geledenVILA-REAL (ANP) - Real Madrid heeft door een zege op Villarreal de koppositie in de Spaanse competitie La Liga overgenomen van FC Barcelona. De Madrilenen van de nieuwe coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 van de ploeg die afgelopen dinsdag verloor van Ajax in de Champions League.
17 uur geledenENSCHEDE (ANP) - De wedstrijd tussen FC Twente en Excelsior in de Eredivisie is geëindigd in 0-0. FC Twente blijft door het gelijkspel met 30 punten op de zesde plaats van de ranglijst staan. Excelsior stijgt naar de dertiende plaats met 22 punten.
17 uur geleden