Voetbalbond Wales niet verder met bondscoach Page
CARDIFF (ANP/RTR) - Rob Page is niet langer bondscoach van Wales. De voetbalbond van het land dat deel uitmaakt van het Verenigd Koninkrijk, heeft het contract met de 49-jarige coach na 3,5 jaar beëindigd. Wales slaagde er niet in zich te kwalificeren voor het EK dat momenteel bezig is.
Page nam het in 2020 aanvankelijk op interimbasis over van Ryan Giggs, die in opspraak was geraakt na beschuldigingen van huiselijk geweld en niet meer terugkeerde. Hij leidde de ploeg onder meer naar het WK van 2022, de eerste keer voor Wales in 64 jaar.
Wales verloor dit voorjaar in een play-off voor EK-deelname na strafschoppen van Polen. In de afgelopen oefenperiode volgden een beschamend 0-0-gelijkspel tegen Gibraltar en een 4-0-nederlaag tegen EK-deelnemer Slowakije, duels waarbij een aantal vaste krachten ontbrak. "De fans willen dat ik wegga en dat begrijp ik", zei Page bij de BBC na dat laatste duel. "Ik moet trouw blijven aan mezelf en me concentreren op het werk dat ik moet doen. De rest heb ik niet in de hand. We beslissen wat goed is voor Wales en gaan verder."
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Marten de Roon heeft een opvallend rugnummer gekregen voor het WK. De middenvelder draagt het shirt met nummer 3 als hij in actie komt op de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Dat blijkt uit een lijst die de KNVB heeft vrijgegeven.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is met een fitte selectie begonnen aan de laatste training voor de oefeninterland van woensdagavond tegen Algerije in De Kuip. Bondscoach Ronald Koeman staat met 25 spelers van zijn selectie voor het WK op het veld in Zeist. Alleen Jurriën Timber ontbreekt nog. De verdediger maakte zaterdag na ruim twee maanden blessureleed zijn rentree voor Arsenal in de finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain en sluit donderdag aan.
1 uur geledenSOUTHAMPTON (ANP/AFP) - Voetbalclub Southampton houdt vast aan de Duitse trainer Tonda Eckert ondanks zijn rol in het spionageschandaal, dat de club een plek kostte in de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League. "Ik vind dat hij een tweede kans verdient en zal hem die geven. Ik steun hem volledig, omdat ik hem een supergetalenteerde coach vind", zegt de Servische clubeigenaar Dragan Šolak in een interview met de BBC.
3 uur geledenCARDIFF (ANP) - Verdediger Derrick Luckassen is op het laatste moment toegevoegd aan de WK-selectie van Ghana. De 30-jarige geboren Amsterdammer was niet opgenomen in de voorselectie, maar is na een blessure vlak voor de deadline opgenomen in de definitieve groep van 26 spelers. Alexander Djiku van Spartak Moskou raakte afgelopen weekend geblesseerd op de training.
5 uur geledenWENEN (ANP) - Tunesië, de derde tegenstander van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK voetbal, heeft in een oefenwedstrijd verloren van Oostenrijk. In het Ernst Happelstadion in Wenen wonnen de Oostenrijkers met 1-0 van de ploeg van bondscoach Sabri Lamouchi.
16 uur geledenDAMMAM (ANP) - Georginio Wijnaldum moet op zoek naar een nieuwe club. Zijn club Al Ettifaq heeft afscheid genomen van de 35-jarige middenvelder.
16 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije heeft in de voorbereiding op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen van Noord-Macedonië. In Istanbul was de ploeg van bondscoach Vincenzo Montella met 4-0 te sterk voor de Macedoniërs.
17 uur geleden