Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalbond KNVB schrikt van geweld 'op mooie voetbalavond'

Voetbalbond KNVB schrikt van geweld 'op mooie voetbalavond'

ZEIST (ANP) - De KNVB betreurt het dat de resultaten van de Nederlandse ploegen in de Europa League donderdagavond werden overschaduwd door het geweld in het centrum van Amsterdam. Fans van de Israëlische club Maccabi Tel Aviv, donderdag de tegenstander van Ajax in de Europa League, werden aangevallen.

"Ook wij zijn geschrokken van de beelden uit de Amsterdamse binnenstad van vannacht. Deze gewelddadigheden staan ver af van de mooie voetbalavond in de Johan Cruijff ArenA. Als voetbalgemeenschap veroordelen we geweld. We vertrouwen erop dat de autoriteiten de daders zullen pakken en straffen", schrijft de bond op sociale media. Eerder keurde de UEFA de acties in de hoofdstad ook al af. Die bond zegt rapporten en bewijs te gaan verzamelen.

Mocht uit die rapporten van waarnemers en het verzamelde bewijs blijken dat Ajax tekort heeft geschoten, dan kan de club een straf verwachten. Ajax sprak vrijdagmiddag in een verklaring echter van een goede sfeer in het stadion en een goede samenwerking met alle betrokken partijen. Het ging uiteindelijk mis in het centrum van Amsterdam. Clubs dragen de verantwoordelijkheid voor de gebeurtenissen in het stadion.

Ajax won met 5-0 van de Israëlische topclub en was tevreden over het verloop in het stadion. Na de wedstrijd ging het mis in het centrum van de stad. Donderdagavond kwamen ook FC Twente en AZ in actie in Europa.

Meer uit Binnenland

Minder dan 5 procent van Nederlanders heeft bevrijding meegemaakt

DEN HAAG (ANP) - Ruim 800.000 mensen in Nederland die nu nog leven, maakten het einde van de Tweede Wereldoorlog mee. Dat is minder dan 5 procent van de bevolking, blijkt uit een analyse van het ANP op basis van cijfers van het CBS.

38 minuten geleden
WHO: mogelijk zeven gevallen hantavirus op cruiseschip

GENEVE (ANP) - Naast de twee eerder door een laboratorium bevestigde besmettingen met het hantavirus op een Nederlands cruiseschip zijn er vijf vermoedelijke gevallen vastgesteld. Dat meldt de Wereldgezondheidsorganisatie WHO.

4 uur geleden
Burgemeesters waarschuwen voor 'echo's van onverdraagzaamheid'

DEN HAAG (ANP) - Bij plaatselijke dodenherdenkingen hebben meerdere burgemeesters maandagavond gewaarschuwd voor de staat van de samenleving en van de politiek. Daarin zien ze steeds meer extremisme.

7 uur geleden
Meeste demonstranten dodenherdenking weer op vrije voeten

AMSTERDAM (ANP) - Negen demonstranten die maandagavond rond de dodenherdenking op de Dam zijn aangehouden, zijn weer op vrije voeten. Onder hen is activist Frank van der Linde. Dat meldt hun advocaat Willem Jebbink. Drie andere cliënten van Jebbink worden nog verhoord. Hij verwacht dat ook zij in het komende uur worden vrijgelaten.

7 uur geleden
WO II-veteranen (103 en 105) ontsteken bevrijdingsvuur Wageningen

WAGENINGEN (ANP) - In Wageningen heeft burgemeester Floor Vermeulen rond middernacht traditiegetrouw het Nationaal Bevrijdingsvuur aangestoken, als startsein voor de viering van de vrijheid op 5 mei. Vermeulen werd vergezeld door twee veteranen uit de Tweede Wereldoorlog: de 103-jarige Robbie Hall uit het Verenigd Koninkrijk en de 105-jarige Johan Geneuglijk uit Nederland. De plechtigheid was op het plein voor Hotel De Wereld, waar in 1945 werd onderhandeld over de Duitse capitulatie.

7 uur geleden
Gewonden en aanhoudingen na geweld in Den Helder

DEN HELDER (ANP) - Door een of meerdere steekpartijen in Den Helder zijn maandagavond twee mensen gewond geraakt en naar het ziekenhuis gebracht. De politie heeft drie verdachten aangehouden. Een van de gewonden is tevens verdachte, zei een woordvoerster. De politie zoekt nog uit wat er precies is gebeurd in de Noord-Hollandse havenstad.

7 uur geleden
Honderden mensen bij alternatieve herdenking in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Zo'n vijfhonderd mensen bezochten maandagavond de alternatieve dodenherdenking in Den Haag, die dit jaar op het Lange Voorhout werd gehouden. Dat zag een verslaggever van het ANP. Het is de tweede keer dat deze herdenking is georganiseerd, onder anderen oud-ambtenaren en diplomaten zitten achter het initiatief.

11 uur geleden