Voetbalbond KNVB schrikt van geweld 'op mooie voetbalavond'
ZEIST (ANP) - De KNVB betreurt het dat de resultaten van de Nederlandse ploegen in de Europa League donderdagavond werden overschaduwd door het geweld in het centrum van Amsterdam. Fans van de Israëlische club Maccabi Tel Aviv, donderdag de tegenstander van Ajax in de Europa League, werden aangevallen.
"Ook wij zijn geschrokken van de beelden uit de Amsterdamse binnenstad van vannacht. Deze gewelddadigheden staan ver af van de mooie voetbalavond in de Johan Cruijff ArenA. Als voetbalgemeenschap veroordelen we geweld. We vertrouwen erop dat de autoriteiten de daders zullen pakken en straffen", schrijft de bond op sociale media. Eerder keurde de UEFA de acties in de hoofdstad ook al af. Die bond zegt rapporten en bewijs te gaan verzamelen.
Mocht uit die rapporten van waarnemers en het verzamelde bewijs blijken dat Ajax tekort heeft geschoten, dan kan de club een straf verwachten. Ajax sprak vrijdagmiddag in een verklaring echter van een goede sfeer in het stadion en een goede samenwerking met alle betrokken partijen. Het ging uiteindelijk mis in het centrum van Amsterdam. Clubs dragen de verantwoordelijkheid voor de gebeurtenissen in het stadion.
Ajax won met 5-0 van de Israëlische topclub en was tevreden over het verloop in het stadion. Na de wedstrijd ging het mis in het centrum van de stad. Donderdagavond kwamen ook FC Twente en AZ in actie in Europa.
Meer uit Binnenland
SAASVELD (ANP) - In discotheek Bruins in het Overijsselse Saasveld is in de nacht van zondag op maandag brand uitgebroken. Er waren zo'n 3000 mensen aanwezig in de discotheek, meldt de brandweer Twente.
2 uur geledenHEEMSKERK (ANP) - In de zoektocht naar de vermiste 16-jarige Milan hebben 673 mensen zich aangemeld om te helpen, meldt Coördinatie Platform Vermissing op Facebook. De vrijwilligers doorzochten 135 kleinere gebieden. "Helaas heeft de zoekactie tot nu toe nog geen resultaat opgeleverd", aldus het bericht.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben dit jaar opnieuw een recordaantal Tikkies gestuurd. Ook het gevraagde totaalbedrag lag nog nooit zo hoog als in 2025. Daarmee heeft de betaalapp het oude record van vorig jaar verbroken. Dit meldt ABN AMRO, de eigenaar van Tikkie.
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De afscheidsaankondiging van Frits Spits in De Taalstaat is verkozen tot het Radiomoment van het jaar 2025. Dat werd zondagmiddag bekendgemaakt in een speciale uitzending van het Omroep MAX-radioprogramma De Perstribune op NPO Radio 1.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft niemand aangehouden na de urenlange ongeregeldheden zaterdagavond in de Amsterdamse wijk Floradorp. Dat zegt een woordvoerder zondag. "We hebben in Floradorp inzet gedaan om de brandweer zo veilig mogelijk hun werk te laten doen", aldus de zegsvrouw.
18 uur geledenHOUTEN (ANP) - De eerste helft van januari wordt het iets kouder dan de gemiddelde dagtemperatuur van 6 graden, voorspelt Weeronline. De tweede helft van de maand is nog onzeker, maar volgens de voorspeller is de kans groot dat de hele maand kouder verloopt dan gemiddeld in de afgelopen dertig jaar. Dat zou dan voor het eerst sinds 2021 zijn.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Twee derde van de Nederlanders is voor een landelijk vuurwerkverbod. Dat komt naar voren uit een enquête van Kieskompas en het ANP die meer dan 56.000 Nederlanders hebben ingevuld. Een op de tien Nederlanders heeft geen uitgesproken mening.
23 uur geleden