Voetbal, sporten en Fortnite: Veel activiteiten op Tholen tijdens herfstvakantie
THOLEN - Jij op Tholen zorgt in de herfstvakantie dat er allerlei leuke dingen te doen zijn voor kinderen en jongeren. Omdat sommige scholen in de gemeente vakantie hebben van 16 tot 22 oktober, terwijl andere scholen een week later vrij zijn, houdt de jongerenwerkgroep in beide weken activiteiten.
De activiteiten voor kinderen zijn bedoeld voor de jeugd tot en met 12 jaar oud, terwijl de activiteiten voor jongeren zijn voor degenen tussen 12 en 23 jaar. De meeste activiteiten zijn gratis, maar vooraf inschrijven is verplicht via de website van Jij op Tholen. De activiteiten vinden plaats in de laatste twee volle weken van oktober, tijdens de herfstvakantie.
Maandag 16 oktober: FIFA E-toernooi (Jongensavond)Jongens tussen de 10 en 23 jaar die dol zijn op FIFA, hebben op maandagavond 16 oktober van 18.00 tot 21.00 uur de kans om deel te nemen aan het FIFA E-toernooi in sport- en gemeenschapscentrum De Meulvliet in Tholen. Tijdens dit evenement spelen de jongens in poules tegen elkaar om te bepalen wie de beste FIFA-speler is.
Woensdag 18 oktober: Uniek sportenOp woensdag 18 oktober is er een speciale gelegenheid voor kinderen met en zonder beperking. De jeugd kan tijdens de voetbalschool samen sporten en kennismaken met verschillende aangepaste sporten in Sint Philipsland. Deze dag duurt van 9.00 tot 16.00 uur. Deelnemers kunnen rekenen op voetbaltraining van ervaren oud-profvoetballers en trainers.
Aan het einde van de dag ontvangen alle deelnemers een certificaat en een klein cadeautje als blijk van deelname aan deze activiteit. Aanmelden voor deze dag kan via de website van Stichting Voetbalschool.
Vrijdag 20 oktober: Springspektakel in De Wellevaete en De MeulvlietOp vrijdag 20 oktober is er een leuk springfeest voor kinderen van 2 tot 12 jaar in Sint-Annaland en Tholen. In Sint-Annaland kunnen kinderen van 10.00 tot 12.00 uur springen op springkussens in het sport- en gemeenschapscentrum De Wellevaete. In Tholen zijn de springkussens van 15.30 tot 17.30 uur te vinden in sport- en gemeenschapscentrum De Meulvliet.
Maandag 23 oktober: Real life FortniteOp maandagmiddag 23 oktober veranderen de gymzalen in Sint Philipsland en Sint-Maartensdijk in een soort Fortnite-speelveld. Kinderen tussen 8 en 14 jaar kunnen meedoen aan spannende gevechten, net als in het spel Fortnite. De jongerenwerkgroep zorgt voor NERF-guns en bescherming. Deze activiteit vindt plaats van 13.00 tot 14.30 uur in Sint Philipsland en van 15.30 tot 17.00 uur in Sint-Maartensdijk.
Woensdag 25 oktober: Sportplezier in Stavenisse, Sint-Annaland en Sint PhilipslandNaast de vakantieactiviteiten staat ook het maandelijkse Sportplezier op de planning voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar. Op woensdag 25 oktober kunnen kinderen om 13.15 uur in Stavenisse, om 14.45 uur in Sint-Annaland en om 16.15 uur in Sint Philipsland meedoen aan het Sportplezier. Het is een uurtje samen bewegen en deze keer wordt gespeeld met frisbees.
Meer uit Tholen
POORTVLIET - Wat leeft er in Poortvliet? Wat is er nodig om het dorp leefbaar en betrokken te houden? Die vragen staan centraal tijdens de dorpsavond die Samen Poortvliet op woensdag 16 september organiseert. De avond is bedoeld voor alle inwoners van Poortvliet. De inloop begint om 19.00 uur in de foyer van de Woonboulevard aan de Paasdijkweg. Om 19.30 uur start het programma.
38 minuten geledenTHOLEN - Montessorischool De Kraal vierde woensdag 9 september een bijzondere mijlpaal: 40 jaar Montessori-onderwijs in Tholen. Om dat jubileum te vieren, werd het een swingende en muzikale dag voor de leerlingen.
5 uur geledenTHOLEN - Het Zeeuws Flexvervoer wordt door reizigers flink gewaardeerd. Gemiddeld geven zij het vervoer een 4,8 uit 5. Inmiddels hebben bijna 39.000 Zeeuwen een Flexaccount en worden maandelijks ruim 19.000 ritten gemaakt. Toch zijn er ook verbeterpunten. Vooral de digitale systemen blijven achter.
8 uur geledenTHOLEN - Hij eindigde op donderdagavond zoals hij maandag begon: droog en zonnig. Dat bij de twee tussenliggende dagen van de Thoolse avondvierdaagse paraplu's en poncho's de boventoon voerden, mocht de pret bij de 430 deelnemers niet drukken. Voor de 31e keer trokken Tholenaren, jong en oud, hun wandelschoenen aan voor een wandeling van drie of vijf kilometer langs de mooiste plekjes van de stad.
1 dag geledenTHOLEN - Er staat volgens meteoroloog Rico Schröder van Weeronline opnieuw een wisselvallige week op het programma. Vrijwel elke dag zijn er perioden met regen of enkele buien, maar er zijn ook genoeg droge momenten met zon. Eerst is het nog vrij warm, met dinsdag lokaal 27 graden. Vanaf woensdag dalen de temperaturen duidelijk en wordt het 17 tot 19 graden.
1 dag geledenTHOLEN- De gemeente Tholen staat deze week in het teken van de Thoolse Clean Up Week. Van maandag 14 tot en met vrijdag 18 september ruimen vrijwilligers, inwoners en leerlingen op verschillende plekken zwerfafval op.
1 dag geledenBERGEN OP ZOOM - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Hasan Gulmez van Nerd Valley.
2 dagen geleden