VodafoneZiggo laat klanten gratis naar Marokko bellen
DEN HAAG (ANP) - VodafoneZiggo laat klanten gratis bellen naar Marokko wegens de aardbeving die dat land afgelopen weekend trof. Zo wil de telecomaanbieder mensen steunen die familie of andere naasten in dat land hebben. Het gratis mobiel bellen, mobiele data- en sms-verkeer geldt tot en met komende zaterdag en is ook voor klanten van hollandsnieuwe.
Telecomproviders maakten eerder ook al gratis bellen naar Oekraïne mogelijk, daags na de inval van Rusland begin vorig jaar. Naast VodafoneZiggo deden toen ook KPN en T-Mobile mee. Die laatste provider is onlangs samen met Tele2 opgegaan in Odido.
Odido meldt nog geen significante verandering te zien in het bel-, berichten- en roamingverkeer tussen Nederland en Marokko.
Speciale databundels
Wel laat de telecomaanbieder weten aan de Marokkaanse Rode Halve Maan te doneren, een zusterorganisatie van het internationale Rode Kruis. "Professionele hulporganisaties zoals de Marokkaanse Rode Halve Maan zijn het best in staat om deze hulp te bieden: het is een betrouwbare organisatie met de expertise en het netwerk om snel en effectief hulp te bieden in rampgebieden", onderbouwt een woordvoerder die keuze.
KPN laat weten speciale databundels voor Marokko te hebben, maar gaat "geen directe tariefaanpassing" doen. "Uiteraard zullen we steunen waar mogelijk", aldus een woordvoerder.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse cao-lonen stegen in het eerste kwartaal van 2026 met 4,5 procent ten opzichte van een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Driekwart van de Nederlandse werknemers valt onder een cao.
55 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL bezorgt vanaf 12 juli brievenbuspost standaard binnen twee dagen, in plaats van de volgende dag. Dit is noodzakelijk om het bezorgen van post betrouwbaar te houden, stelt het postbedrijf. Het kabinet besloot vorig jaar dat PostNL de bezorgtijd per 1 juli dit jaar mag verruimen. De postbezorger had die wens al langer omdat er hoge kosten verbonden zijn aan het verplicht bezorgen van post de volgende dag.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het aantal mensen dat geld wil lenen om hun huis te verduurzamen, stijgt verder. Het Nationaal Warmtefonds zag 73 procent meer aanvragen in maart vergeleken met dezelfde maand vorig jaar. De energieprijzen zijn flink gestegen sinds de Iran-oorlog.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL bezorgt vanaf 12 juli brievenbuspost standaard binnen twee dagen, in plaats van de volgende dag. Dit is noodzakelijk om het bezorgen van post betrouwbaar te houden, stelt het postbedrijf. Het kabinet besloot vorig jaar dat PostNL de bezorgtijd per 1 juli dit jaar mag verruimen. De postbezorger had die wens al langer omdat er hoge kosten verbonden zijn aan het verplicht bezorgen van post de volgende dag.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag opnieuw hoger geëindigd. De hoop van beleggers dat de oorlog in het Midden-Oosten mogelijk zijn einde nadert, nam toe. De Amerikaanse president Donald Trump zei tegen verslaggevers in het Witte Huis te verwachten binnen twee of drie weken klaar te zijn met de oorlog.
9 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Wereldbank, het Internationaal Energieagentschap (IEA) en het Internationaal Monetair Fonds (IMF) gaan een coördinatiegroep oprichten vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De organisaties melden in een gezamenlijke verklaring dat ze daarmee hun reacties op de economische gevolgen van de Iranoorlog zo goed mogelijk op elkaar willen afstemmen.
9 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/RTR) - Argentinië heeft geplande belastingverhogingen uitgesteld vanwege de flink gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De Argentijnse regering stelt hogere belastingen op vloeibare brandstoffen en CO2 met een maand uit tot eind april.
11 uur geleden