VodafoneZiggo laat klanten gratis naar Marokko bellen
DEN HAAG (ANP) - VodafoneZiggo laat klanten gratis bellen naar Marokko wegens de aardbeving die dat land afgelopen weekend trof. Zo wil de telecomaanbieder mensen steunen die familie of andere naasten in dat land hebben. Het gratis mobiel bellen, mobiele data- en sms-verkeer geldt tot en met komende zaterdag en is ook voor klanten van hollandsnieuwe.
Telecomproviders maakten eerder ook al gratis bellen naar Oekraïne mogelijk, daags na de inval van Rusland begin vorig jaar. Naast VodafoneZiggo deden toen ook KPN en T-Mobile mee. Die laatste provider is onlangs samen met Tele2 opgegaan in Odido.
Odido meldt nog geen significante verandering te zien in het bel-, berichten- en roamingverkeer tussen Nederland en Marokko.
Speciale databundels
Wel laat de telecomaanbieder weten aan de Marokkaanse Rode Halve Maan te doneren, een zusterorganisatie van het internationale Rode Kruis. "Professionele hulporganisaties zoals de Marokkaanse Rode Halve Maan zijn het best in staat om deze hulp te bieden: het is een betrouwbare organisatie met de expertise en het netwerk om snel en effectief hulp te bieden in rampgebieden", onderbouwt een woordvoerder die keuze.
KPN laat weten speciale databundels voor Marokko te hebben, maar gaat "geen directe tariefaanpassing" doen. "Uiteraard zullen we steunen waar mogelijk", aldus een woordvoerder.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP) - Het Amerikaanse Uber voert vergevorderde gesprekken over de overname van de Duitse maaltijdbezorger Delivery Hero. Dat bevestigde het in Berlijn gevestigde Delivery Hero dinsdag, nadat persbureau Bloomberg eerder op basis van ingewijden over de gesprekken had bericht.
1 uur geledenHANGZHOU (ANP/BLOOMBERG) - Het Chinese AI-bedrijf DeepSeek is een beursgang aan het voorbereiden, meldt Bloomberg op basis van bronnen. Het bedrijf zou dit jaar een aanvraag willen indienen, waarna het volgend jaar een beursgang kan maken in China. Het bedrijf zelf geeft geen commentaar.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bedrijven die bagage afhandelen bij Schiphol hebben gelijk gekregen in een rechtszaak tegen minister Hans Vijlbrief van Sociale Zaken. Een voorganger van de D66-bewindsman had in 2023 strenge eisen gesteld om het fysiek zware werk van medewerkers te verlichten. Zo moest het werk binnen twee jaar worden geautomatiseerd. De rechters gaan mee in de bezwaren van de bagageafhandelaars dat zij dit niet volledig zelf in de hand hebben en de omstandigheden in de tussentijd zijn veranderd.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - JPMorgan Chase, de grootste bank van de Verenigde Staten, wil uitbreiden in Europa en de concurrentie aangaan met gevestigde grootbanken. Dat heeft de invloedrijke topman van het bankconcern, Jamie Dimon, dinsdag gezegd.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De belangrijkste beursgraadmeters in Amsterdam lieten dinsdag geen grote uitslagen zien. Beleggers bleven voorzichtig na aanhoudende Amerikaanse aanvallen op Iran en het tolplan van de Amerikaanse president Donald Trump over alle verscheepte ladingen in de Straat van Hormuz.
2 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Het Amerikaanse techbedrijf Uber voert vergevorderde gesprekken over de overname van de Duitse maaltijdbezorger Delivery Hero, zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De Nederlandse rakettenfabrikant Destinus werkt met vier andere bedrijven aan een wapen dat Ruslands snelste raketten al in de ruimte onschadelijk kan maken. De vijf hopen volgend jaar de eerste tests met de 'Bliksem EXO' te kunnen uitvoeren.
4 uur geleden