VodafoneZiggo boekt lagere winst, mede door hogere kosten
UTRECHT (ANP) - VodafoneZiggo heeft in het tweede kwartaal een lagere winst behaald dan een jaar eerder, mede door hogere marketingkosten. Ook nam het aantal breedbandinternetklanten verder af, maar die krimp was minder groot dan in het eerste kwartaal. Het telecombedrijf is bezig met een nieuwe strategie om de zaken te verbeteren.
Het bedrijfsresultaat voor aftrek van onder meer rente en belastingen zakte met 9 procent tot 438 miljoen euro. Dat kwam bijvoorbeeld door hogere UEFA-programmakosten en grotere marketingcampagnes, aldus het bedrijf uit Utrecht. De omzet daalde met 2,4 procent tot 990 miljoen euro. Volgens VodafoneZiggo nam het aantal mobiele klanten wel toe en stegen de inkomsten uit vaste zakelijke diensten en Ziggo Sport.
VodafoneZiggo zegt dat forse investeringen in het netwerk onderdeel zijn van de nieuwe strategie. Het bedrijf kondigde afgelopen kwartaal een strategische samenwerking met DELTA Fiber aan die het vaste netwerk vanaf 2026 uitbreidt met 600.000 huishoudens.
Sneller internet
Het concern zegt onder meer ook in te zetten op sneller internet voor behoud van klanten. Bij dat klantbehoud was volgens het bedrijf vanaf mei verbetering te zien. Financieel directeur Ritchy Drost zegt dan ook de eerste positieve effecten te zien van de strategische koerswijziging die eerder dit jaar werd ingezet. "Bemoedigend is dat we gedurende het tweede kwartaal tekenen van commerciële verbetering zagen, met name in vaste internetdiensten", aldus Drost in een toelichting. "De cijfers van dit kwartaal sterken ons in de overtuiging dat we op de goede weg zijn."
VodafoneZiggo verwacht voor het hele jaar wel een daling van de omzet en winst, zoals bij de resultaten over het eerste kwartaal al werd aangegeven.
Meer uit Financieel
KEULEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Meerdere luchtvaartmaatschappijen hebben vluchten naar Riyad geschrapt na een aanval van de Jemenitische Houthi's op de luchthaven bij de Saudische hoofdstad. Het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa schort tot zeker volgende week vrijdag vluchten naar Riyad op. Air India vliegt tot zaterdag niet naar de stad. Ook Philippine Airlines stopt voorlopig met vliegen naar Riyad.
24 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag met kleine winst gesloten na het verlies een dag eerder. Shell was koploper bij de hoofdfondsen op het Damrak door een sterke stijging van de olieprijzen als gevolg van het geweld in het Midden-Oosten. Verder toonde chiptoeleverancier Besi wat herstel na de stevige koersdalingen eerder deze week.
39 minuten geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM schrapt de komende tijd "proactief" vluchten uit de dienstregeling, omdat meer vliegtuigen aan de kant staan voor onderhoud of schadeherstel dan gepland. Dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van De Telegraaf. KLM voert ook bepaalde vluchten uit met andere toestellen dan normaal.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Snack- en frisdrankproducent PepsiCo ging donderdag omhoog op de aandelenbeurzen in New York, nadat het bedrijf negatiever werd over de te behalen winst. De maker van Doritos, Lay's en Pepsi kampt met hogere kosten, met name in Noord-Amerika. Die drukken op de marges. Het aandeel steeg 1,8 procent.
2 uur geledenGENÈVE (ANP) - De Wereldhandelsorganisatie (WTO) is veel optimistischer geworden over de groei van de wereldwijde goederenhandel dit en volgend jaar. Dat komt naar voren uit de nieuwe vooruitzichten die de WTO donderdag heeft gepresenteerd.
2 uur geledenEDE (ANP) - De prijzen in Nederlandse restaurants en cafés zullen volgend jaar stijgen, verwacht het FoodService Instituut Nederland (FSIN). Ook dit jaar ziet het kennisinstituut een toename van de prijzen in de horecasector en bij supermarkten en speciaalzaken. Dat zorgt ervoor dat de consument kritischer is geworden, stelt FSIN-directeur Patrick Bramer.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Makelaarsvereniging NVM verwacht dat de huizenmarkt voorlopig nog krap zal blijven voor kopers, ondanks het gegroeide aanbod van bestaande huizen in het afgelopen kwartaal vergeleken met dezelfde periode een jaar eerder. Dat heeft voorzitter van de vakgroep NVM Wonen Lana Goutsmits-Gerssen donderdag gezegd tijdens het toelichten van de ontwikkelingen op de woningmarkt in het derde kwartaal.
4 uur geleden