Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN willen eind aan gevechten bij Al Fasher in Soedan

VN willen eind aan gevechten bij Al Fasher in Soedan

NEW YORK (ANP) - De Verenigde Naties willen dat er een onmiddellijk eind komt aan de gevechten bij de stad Al Fasher in Soedan. Volgens Martha Pobee, assistent-secretaris-generaal voor Afrika bij de Verenigde Naties, schenden zowel het regeringsleger als de paramilitaire RSF (Rapid Support Forces) de mensenrechten en het internationaal humanitair recht.

In een vergadering van de Veiligheidsraad woensdag sprak ze over standrechtelijke executies, gedwongen verdwijningen en martelingen van gevangenen. Er moet volgens haar worden gevreesd voor nog meer haat tussen verschillende bevolkingsgroepen in de regio.

Bij Al Fasher, dat in het noorden van de regio Darfur ligt, bevinden zich 700.000 vluchtelingen, die worden bedreigd door de strijdende partijen en die geen toegang hebben tot gezondheidszorg en voedsel. In het vluchtelingenkamp Zamzam, waar ongeveer 500.000 mensen verblijven, is hongersnood uitgebroken.

De commandanten van het leger en van de RSF hebben zich inmiddels onder druk van de Amerikaanse president Joe Biden bereid verklaard te onderhandelen over vrede. Tot nu toe zijn daartoe echter geen concrete stappen ondernomen. De strijdende partijen geven elkaar de schuld van de wantoestanden.

Meer uit Buitenland

Verdachte aanval trein Duitsland naar psychiatrische kliniek

HAMBURG (ANP/AFP) - De verdachte van een aanval vorige week in een hogesnelheidstrein in Duitsland is naar een psychiatrische kliniek gebracht. De 20-jarige Syriër wordt ervan beschuldigd passagiers te hebben aangevallen met een bijl en hamer. Er vielen vier gewonden.

12 minuten geleden
Oekraïne arresteert twee Chinezen op verdenking van spionage

KYIV (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Oekraïne heeft twee Chinese burgers opgepakt op verdenking van spionage. Ze probeerden volgens de autoriteiten informatie te bemachtigen over kruisraketten van het type Neptune.

32 minuten geleden
Litouwen en Finland maken zich op voor productie landmijnen

VILNIUS (ANP/RTR) - Litouwen en Finland willen tegen mensen gerichte landmijnen gaan maken om zich tegen Rusland te beschermen. De productie kan beginnen zodra de beide NAVO-landen de opzegging van het verdrag hebben afgerond dat de mijnen verbiedt, zeggen bestuurders en andere betrokkenen.

37 minuten geleden
Paus biedt Vaticaan weer aan als locatie overleg Oekraïne-Rusland

ROME (ANP) - Paus Leo heeft het Vaticaan opnieuw aangeboden als locatie voor onderhandelingen tussen Rusland en Oekraïne. Dat deed hij tijdens een ontmoeting met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky.

58 minuten geleden
Burgers gedood door Russische aanval op Oekraïne

KYIV (ANP/AFP) - Volgens Kyiv zijn woensdag acht burgers gedood door Russische droneaanvallen en luchtbombardementen. De slachtoffers vielen in de regio Donetsk, in het oosten van het land.

2 uur geleden
Griekenland schort verwerking asielverzoeken Noord-Afrikanen op

ATHENE (ANP/RTR/AFP) - Griekenland schort de behandeling van asielverzoeken van Noord-Afrikaanse migranten voor drie maanden op. Het besluit volgt na een stijging in het aantal aankomsten op het eiland Kreta, aldus premier Kyriakos Mitsotakis.

2 uur geleden
Taiwan houdt grootste militaire oefening ooit

TAIPEI (ANP/RTR) - Taiwan is begonnen aan zijn grootste militaire oefeningen ooit. Op die manier bereidt de eilandstaat zich voor op een eventuele aanval van China.

2 uur geleden