Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN willen eind aan gevechten bij Al Fasher in Soedan

VN willen eind aan gevechten bij Al Fasher in Soedan

NEW YORK (ANP) - De Verenigde Naties willen dat er een onmiddellijk eind komt aan de gevechten bij de stad Al Fasher in Soedan. Volgens Martha Pobee, assistent-secretaris-generaal voor Afrika bij de Verenigde Naties, schenden zowel het regeringsleger als de paramilitaire RSF (Rapid Support Forces) de mensenrechten en het internationaal humanitair recht.

In een vergadering van de Veiligheidsraad woensdag sprak ze over standrechtelijke executies, gedwongen verdwijningen en martelingen van gevangenen. Er moet volgens haar worden gevreesd voor nog meer haat tussen verschillende bevolkingsgroepen in de regio.

Bij Al Fasher, dat in het noorden van de regio Darfur ligt, bevinden zich 700.000 vluchtelingen, die worden bedreigd door de strijdende partijen en die geen toegang hebben tot gezondheidszorg en voedsel. In het vluchtelingenkamp Zamzam, waar ongeveer 500.000 mensen verblijven, is hongersnood uitgebroken.

De commandanten van het leger en van de RSF hebben zich inmiddels onder druk van de Amerikaanse president Joe Biden bereid verklaard te onderhandelen over vrede. Tot nu toe zijn daartoe echter geen concrete stappen ondernomen. De strijdende partijen geven elkaar de schuld van de wantoestanden.

Meer uit Buitenland

Doden door zware aardbeving voor de kust van de Filipijnen

MANILLA (ANP/RTR) - Bij de zware aardbeving voor de kust van het Zuid-Filipijnse eiland Mindanao zijn zeker drie doden gevallen. Ook maakt de politie melding van vier gewonden. Eerder werd al duidelijk dat meerdere gebouwen op het eiland zijn ingestort, maar details zijn nog schaars.

33 minuten geleden
Presidentskandidaten Peru gaan nek-aan-nek

LIMA (ANP) - De kandidaten voor het presidentschap van Peru gaan nek-aan-nek. Waar bij de recentste telling de conservatieve Keiko Fujimori was uitgelopen op haar rivaal Roberto Sánchez, is het in de nieuwste peiling weer het linkse congreslid dat voorligt: 50,3 procent tegenover 49,7 procent.

2 uur geleden
Israël voert aanvallen uit op 'militaire doelen' Iran

TEHERAN (ANP) - Israël heeft maandagochtend vroeg luchtaanvallen uitgevoerd op militaire doelen in het westen en midden van Iran, meldt het Israëlische leger. Iraanse staatsmedia melden dat er explosies zijn gehoord in Teheran, Tabriz en Isfahan.

3 uur geleden
Frankrijk neemt 70.000 aangiften kindermisbruik onder de loep

PARIJS (ANP) - De Franse minister van Justitie, Gérald Darmanin, heeft openbaar aanklagers opgedragen om 70.000 aangiften "die met kinderen te maken hebben" met spoed te onderzoeken. Het Franse justitiesysteem heeft hier tot 14 juli, een nationale feestdag, de tijd voor gekregen. Darmanin neemt die stap na de moord op de 11-jarige Lyhanna.

3 uur geleden
Tsunamiwaarschuwing na zware aardbeving Filipijnen

MANILLA (ANP) - Na een zware aardbeving voor de kust van het Filipijnse eiland Mindanao is maandagochtend vroeg een tsunamiwaarschuwing afgegeven. Naast de Filipijnen zelf geldt de waarschuwing voor onder meer kustgebieden in Indonesië en Japan.

5 uur geleden
Premier Armenië claimt met zijn partij verkiezingsoverwinning

JEREVAN (ANP) - De Armeense premier Nikol Pasjinjan heeft de overwinning uitgeroepen bij de parlementsverkiezingen. Tijdens een persconferentie in de nacht van zondag op maandag noemde Pasjinjan de overwinning van zijn partij Burgercontract een "historische zege".

5 uur geleden
Israël sluit grensovergangen Gaza na aanval Iran

JERUZALEM (ANP) - In reactie op de raketaanvallen vanuit Iran, heeft Israël grensovergangen naar de Gazastrook gesloten. Het gaat om een "veiligheidsmaatregel", staat in een verklaring van overheidsinstantie COGAT, die onder meer de toegang tot Gaza coördineert.

5 uur geleden