VN willen dit jaar 3,8 miljard euro voor Oekraïne
GENÈVE (ANP/AFP) - De Verenigde Naties schatten dat dit jaar zo'n 3,8 miljard euro nodig is voor humanitaire hulp in Oekraïne en voor vluchtelingen uit dat land, zegt noodhulpcoördinator Martin Griffiths. Maar hij vreest ook dat het niet gaat lukken om dat bedrag bij elkaar te krijgen, omdat de aandacht van de wereld momenteel vooral op Israël en de Gazastrook is gericht.
"Herinneren jullie je Oekraïne nog?" vroeg Griffiths bij de presentatie van zijn plannen in Genève. "Vergeet Oekraïne alsjeblieft niet doordat er zo veel andere plekken in de wereld zijn die onze aandacht trekken." Hij zegt dat veel Oekraïners nog altijd afhankelijk zijn van humanitaire hulp, nu de oorlog met Rusland al bijna twee jaar duurt.
De VN hopen met de hulp 8,5 miljoen mensen in Oekraïne te kunnen bijstaan en nog eens 2,3 miljoen vluchtelingen daarbuiten, maar denken dat er eigenlijk nog meer mensen humanitaire hulp nodig hebben. De prioriteit ligt volgens Griffiths bij de 3,3 miljoen mensen die in de buurt van de frontlinie in het oosten en zuiden van Oekraïne wonen.
Meer uit Buitenland
LYON (ANP/AFP) - Ongeveer 25 vrachtauto's en een bus zijn op de drukke Franse autosnelweg A7 richting Lyon gestopt om te demonstreren tegen de hoge brandstofprijzen, melden plaatselijke media. De chauffeurs delen pamfletten uit aan automobilisten die nog over één rijbaan kunnen.
5 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR/DPA) - De situatie bij de Iraanse kerncentrale Bushehr verslechtert steeds verder. Daarvoor waarschuwde de topman van het Russische kernenergieconcern Rosatom. Aleksej Lichatsjov noemde aanvallen in de omgeving een gevaar voor de nucleaire veiligheid.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP/DPA/RTR) - Om te proberen de oorlog in Iran te bezweren overleggen zondag en maandag de ministers van Buitenlandse Zaken van Egypte, Pakistan, Saudi-Arabië en Turkije in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad. Dat heeft de Pakistaanse minister Ishaq Dar bekendgemaakt. De bewindslieden spreken naar verwachting ook met de premier van het land, Shehbaz Sharif.
3 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne en de Verenigde Arabische Emiraten hebben afgesproken dat ze gaan samenwerken op defensiegebied. Dat maakte de Oekraïense president Volodymyr Zelensky bekend na een ontmoeting met president Mohammed bin Zayed Al Nahyan van de Golfstaat.
5 uur geledenMONTE CARLO (ANP/AFP) - Paus Leo is zaterdagochtend in Monaco gearriveerd voor het eerste pauselijke bezoek van de moderne tijd aan het ministaatje. Hij kwam aan in een helikopter en is ontvangen door prins Albert en prinses Charlene.
5 uur geledenSANAA (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Jemenitische Houthi's hebben voor het eerst sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten de verantwoordelijkheid opgeëist voor een raketaanval op Israël. De groep liet weten dat de operaties doorgaan tot de "agressie" op alle fronten wordt beëindigd.
7 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP) - Thailand heeft een overeenkomst met Iran bereikt over de doorgang van Thaise olietankers door de Straat van Hormuz. Dat maakte de premier van Thailand zaterdagochtend bekend.
8 uur geleden