
VN waarschuwen voor tekorten na aardbeving Myanmar
GENÈVE (ANP/RTR) - De Verenigde Naties hebben alarm geslagen over de situatie in het aardbevingsgebied in Myanmar. "Onderdak, schoon water en medicijnen zijn schaars", zei een coördinator van hulporganisatie OCHA via een videoverbinding uit Yangon. "Mensen in de getroffen gebieden brachten de nacht in de open lucht door, omdat er geen elektriciteit of stromend water is."
In Myanmar heeft de aardbeving met een kracht van 7.7 vrijdag grootschalige verwoestingen aangericht. Het dodental is opgelopen tot 2719 en zal vermoedelijk verder stijgen, zeggen de militaire machthebbers in het land. Daar worden ook nog honderden mensen vermist. In buurland Thailand stortte een wolkenkrabber in aanbouw in. Het landelijke dodental staat er op twintig.
Het ministerie van Buitenlandse Zaken laat weten geen hulpverzoeken te hebben gekregen uit het aardbevingsgebied. Thailand is populair onder Nederlanders als vakantiebestemming en om te wonen, maar het ministerie heeft geen indicaties dat landgenoten gewond zijn geraakt.
Meer uit Buitenland
DHARAMSHALA (ANP/RTR) - De dalai lama hoopt naar eigen zeggen nog zeker veertig jaar te leven. Deze week zette de spiritueel leider van de Tibetaanse boeddhisten uiteen wat er gebeurt als hij overlijdt, in aanloop naar zijn 90ste verjaardag, zondag. Dat was niet omdat hij snel denkt te overlijden, verzekerde hij honderden toehoorders.
13 minuten geledenPARIJS (ANP/DPA) - Voor het eerst in ruim honderd jaar kunnen Parijzenaars en toeristen weer zwemmen in de Seine. Zwemmen in de rivier was sinds 1923 verboden vanwege vervuiling, maar dankzij een investering van meer dan een miljard euro in schoner water is het nu weer toegestaan.
1 uur geledenSARAJEVO (ANP/AFP/DPA) - Een rechtbank in Bosnië en Herzegovina heeft vrijdag het arrestatiebevel tegen de Bosnisch-Servische leider Milorad Dodik ingetrokken. Dodik, president van de deelstaat Republika Srpska, meldde zich vrijwillig bij het openbaar ministerie voor verhoor.
2 uur geledenAUSTIN (ANP/RTR/AFP) - Na de plotselinge overstroming van de Guadalupe-rivier in de Amerikaanse staat Texas zijn al 24 doden geteld. Dat hebben de lokale autoriteiten vrijdag bekendgemaakt.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdagavond tijdens een viering van Onafhankelijkheidsdag zijn omvangrijke uitgavenwet bekrachtigd, heeft het Witte Huis bekendgemaakt. De wet, bekend als One Big Beautiful Bill, was eerder al door de Senaat en het Huis van Afgevaardigden aangenomen.
7 uur geledenAUSTIN (ANP/RTR) - Bij overstromingen in de Amerikaanse staat Texas zijn zeker dertien mensen om het leven gekomen, melden lokale autoriteiten. Er zijn ook mensen vermist, onder wie kinderen die op kamp waren.
10 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR/AFP/DPA) - Hamas zegt klaar te zijn om "onmiddellijk" onderhandelingen te starten over een voorstel voor een staakt-het-vuren met Israël in Gaza. Eerder vrijdag had de beweging overleg gevoerd met andere Palestijnse facties over het door Qatarese en Egyptische bemiddelaars opgestelde voorstel.
10 uur geleden