
VN: vorig jaar meer dan 3000 burgerdoden in Afghanistan
KABUL (ANP) - Meer dan 10.000 burgers zijn vorig jaar gedood of gewond geraakt bij het conflict in Afghanistan. Het gaat om ruim 3400 doden en bijna 7000 gewonden. Bijna alle burgers in het land zijn op enige wijze persoonlijk geraakt door het aanhoudende geweld, zegt het hoofd van de VN-missie in het land.
Het is het zesde jaar op rij dat melding is gemaakt van meer dan 10.000 slachtoffers, stelt VN-missie UNAMA in een verklaring. De meeste slachtoffers vielen door toedoen van groepen die vechten tegen de autoriteiten.
In het land is zaterdag een gedeeltelijk bestand ingegaan. De Taliban, de Verenigde Staten en de Afghaanse autoriteiten hebben afgesproken het geweld gedurende zeven dagen te verminderen. Als dat lukt, kan vervolgens een echt vredesakkoord worden gesloten. Dat moet op 29 februari gaan gebeuren.
"Het is absoluut noodzakelijk dat alle partijen nu doorpakken en een einde maken aan de strijd", zegt VN-gezant Tadamichi Yamamoto. Hij stelt dat vrede al te lang op zich laat wachten en dat de levens van burgers beschermd moeten worden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump trekt de nominatie van techondernemer Jared Isaacman als topman van ruimtevaartorganisatie NASA in. Dat bevestigde het Witte Huis zaterdag na berichten in de media.
15 minuten geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft opnieuw het vuur geopend op een menigte Palestijnen bij een hulpdistributiepunt van de Gaza Humanitarian Foundation (GHF) in de stad Rafah in Gaza. Volgens de Palestijnse organisatie Hamas vielen daarbij zeker 22 doden en 115 gewonden. De hulpdiensten in Gaza meldden eerder minstens tien doden.
23 minuten geledenHAMBURG (ANP/DPA) - Bij een brand in het Mariaziekenhuis in de Duitse stad Hamburg zijn drie patiënten om het leven gekomen. Dat heeft de brandweer in de nacht van zaterdag op zondag bekendgemaakt. Over eventuele gewonden is nog niets bekend.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - In Parijs heerst in de nacht van zaterdag op zondag her en der een gespannen sfeer na winst van voetbalclub Paris Saint-Germain in de finale van de Champions League. Bij ongeregeldheden in en rond de Franse hoofdstad zijn al zeker 131 mensen opgepakt, melden verschillende Franse media.
6 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Verenigde Koninkrijk gaat 1,5 miljard pond (1,75 miljard euro) investeren in de bouw van zes munitiefabrieken. Daarmee wil Londen zijn defensie-industrie versterken en de wapenvoorraden aanvullen om aan de toenemende vraag te voldoen, heeft het ministerie van Defensie zaterdag bekendgemaakt.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - De Champions League-finale van Paris Saint-Germain tegen Internazionale (5-0) heeft in Parijs voor een aantal opstootjes en incidenten gezorgd. De politie moest op meerdere plekken optreden en fans bestormden de ringweg van Parijs, meldt het Franse RTL Info.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse speciale gezant Steve Witkoff is volstrekt ontevreden met het antwoord van Hamas op zijn voorstel voor een staakt-het-vuren. Volgens hem is de reactie van de Palestijnse militante beweging "totaal onacceptabel" en betekent die een stap terug in het vredesproces.
11 uur geleden