
VN-Veiligheidsraad overlegt vrijdag over explosies Libanon
NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties komt vrijdag om 21.00 uur Nederlandse tijd samen voor een overleg over de dodelijke explosies in Libanon. Huidig voorzitter Slovenië meldt dat Algerije namens Arabische staten een verzoek hierover had ingediend.
Dinsdag ontploften piepers die door Hezbollah werden gebruikt als communicatiemiddel. De militante beweging houdt Israël verantwoordelijk voor de explosies. Het Libanese ministerie van Volksgezondheid meldde twaalf doden en bijna 3000 gewonden. Woensdag volgde een nieuwe reeks explosies, waarbij walkietalkies ontploften met eveneens doden en gewonden tot gevolg.
VN-topman António Guterres waarschuwde woensdag dat de explosies een "ernstig risico vormen op een dramatische escalatie in Libanon" en dat dit vermeden moet worden. Hij zei ook dat de logica achter deze explosies een preventieve aanval lijkt te zijn voor een grote militaire operatie. Guterres roept alle betrokkenen op tot maximale terughoudendheid om verdere escalatie te voorkomen.
De VN-Veiligheidsraad bestaat uit vijf permanente leden (China, Frankrijk, Rusland, het Verenigd Koninkrijk en de Verenigde Staten) en tien leden die door de Algemene Vergadering van de VN worden gekozen voor een periode van twee jaar. Die laatste groep bestaat momenteel uit Algerije, Ecuador, Guyana, Japan, Malta, Mozambique, Sierra Leone, Slovenië, Zuid-Korea en Zwitserland.
Meer uit Buitenland
KHAN YOUNIS (ANP) - Bij twee Israëlische aanvallen op woningen en tenten van vluchtelingen bij Khan Younis in het zuiden van Gaza zijn zondag zeker tien doden en veertig gewonden gevallen. Dat meldt het Palestijnse Quds News Network op X op basis van medische bronnen.
1 uur geledenRIEDLINGEN (ANP/DPA) - Het aantal mensen dat bij het treinongeluk in het zuiden van Duitsland gewond is geraakt is opgelopen tot zeker 50, waaronder 25 mensen ernstig. Dat meldt de brandweer in het gebied in de Duitse deelstaat Baden-Württemberg.
1 uur geledenKOMANDA (ANP/AFP/DPA) - Na maanden van rust zijn zaterdagavond bij een aanval van ADF-rebellen op een katholieke kerk in het noordoosten van de Democratische Republiek Congo minstens 43 mensen gedood. Dat melden lokale functionarissen. Eerder was sprake van 31 doden.
6 uur geledenRIEDLINGEN (ANP/DPA) - Door een treinongeluk in het zuidoosten van de deelstaat Baden-Württemberg, in het zuiden van Duitsland, zijn meerdere mensen om het leven gekomen, melden veiligheidsbronnen. Hulpdiensten ter plaatse melden zeker drie doden, schrijft de lokale krant Schwäbische Zeitung. Ook zouden 34 mensen gewond zijn geraakt, van wie drie ernstig, aldus de hulpdiensten.
8 uur geledenDAMASCUS (ANP/RTR) - Syrië houdt naar verwachting in september zijn eerste parlementsverkiezingen onder de nieuwe regering. Dat meldt het Syrische staatspersbureau SANA.
9 uur geledenKOMANDA (ANP/AFP) - Na maanden van rust zijn zaterdagavond bij een aanval van ADF-rebellen op een katholieke kerk in het noordoosten van de Democratische Republiek Congo meer dan dertig mensen gedood. Dat melden lokale functionarissen en de pastoor van de parochie.
11 uur geledenAMMAN (ANP/AFP) - Twee vliegtuigen uit Jordanië en een toestel uit de Verenigde Arabische Emiraten hebben 25 ton hulpgoederen boven Gaza gedropt. Dat meldt de Jordaanse staatstelevisie. Het zijn de eerste luchtdroppings sinds maanden in de Palestijnse enclave.
13 uur geleden