Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN: stijgende rentes vergroten schuldenproblematiek armere landen

VN: stijgende rentes vergroten schuldenproblematiek armere landen

GENÈVE (ANP/AFP) - De renteverhogingen door centrale banken tegen de hoge inflatie verergeren de schuldenproblematiek voor armere landen. Dat stelt de VN-conferentie over handel en ontwikkeling (UNCTAD). De organisatie van de Verenigde Naties zegt dat ook de afzwakkende wereldeconomie voor toenemende problemen in armere landen zorgt.

Door de stijgende rentes in onder meer de Verenigde Staten, de eurolanden en andere rijke landen nemen de kosten voor het aangaan en financieren van leningen voor armere landen toe. Volgens de UNCTAD zullen die stijgende rentekosten tegen 2025 voor meer dan 800 miljard dollar aan verloren inkomsten voor armere landen zorgen.

In het rapport wordt dan ook gezegd dat rentebeslissingen in ontwikkelde landen niet zonder oog voor de impact op het bredere financiële systeem in de wereld genomen moeten worden. De VN-organisatie vindt ook dat er aanpassingen rond schulden en leningen moeten komen. Zo moeten armere landen makkelijker toegang tot financiële middelen krijgen en zou er een internationaal systeem moeten komen voor rentekosten.

De UNCTAD stelt verder dat het aantal armere landen dat meer aan rentekosten kwijt is dan aan gezondheidszorg in de afgelopen bijna tien jaar is verdubbeld. Die trend lijkt nu te versnellen door de renteverhogingen.

Meer uit Financieel

IATA voorziet vluchtannuleringen Europa in mei om kerosinetekort

GENÈVE (ANP/BLOOMBERG/DPA/AFP) - Europa kan tegen eind mei te maken krijgen met vluchtannuleringen vanwege tekorten aan vliegtuigbrandstoffen. Dat schat topman Willie Walsh van de internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA. Ook de Duitse luchtvaartkoepel BDL waarschuwt vrijdag voor mogelijke inkrimpingen van het vliegaanbod binnenkort.

36 minuten geleden
Transavia en TUI schrappen geen vluchten vanwege kerosineprijs

SCHIPHOL (ANP) - Transavia en TUI overwegen niet vluchten te annuleren vanwege de gestegen kerosineprijs. Donderdag maakte KLM bekend vanaf 27 april 160 vluchten tussen Schiphol en andere Europese bestemmingen te schrappen, omdat ze door de gestegen kerosinekosten niet rendabel uitgevoerd zouden kunnen worden. Luchtvaartmaatschappij Transavia en reisorganisatie TUI, die vakantiegangers ook van en naar hun bestemming vliegt, laten weten dit momenteel niet van plan te zijn.

1 uur geleden
Lufthansa schrapt opnieuw honderden vluchten om stakingen

FRANKFURT (ANP/DPA) - Stakingen bij Lufthansa zorgen er vrijdag voor dat opnieuw honderden vluchten van het Duitse luchtvaartconcern zijn geschrapt. Ook bijna alle Lufthansa-vluchten vanaf Schiphol naar Frankfurt en München zijn geannuleerd.

1 uur geleden
Aanbieder schoollunches TommyTomato maakt doorstart

HAARLEM (ANP) - De failliete aanbieder van groentelunches op scholen TommyTomato maakt een doorstart. Dankzij investeerder Impact First Group is het gelukt om het bedrijf nieuw leven in te blazen. Medeoprichter Bas Turk verwacht de levering van lunches na de meivakantie te kunnen hervatten.

2 uur geleden
AEX-index staakt opmars in afwachting onderhandelingen VS en Iran

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is vrijdag licht lager geopend. Beleggers namen wat gas terug na de recente sterke opmars, die volgde op signalen over een waarschijnlijke verlenging van het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran. Ook zei de Amerikaanse president Donald Trump dat de oorlog in Iran "vrij snel voorbij zou moeten zijn", waarmee hij zijn optimistische voorspellingen over het einde van het conflict herhaalde.

3 uur geleden
Brussel stelt 760 miljoen euro beschikbaar voor hulp aan vissers

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie stelt geld beschikbaar voor hulp aan vissers die door de hoge brandstofprijzen in de problemen zijn gekomen. Lidstaten van de Europese Unie mogen daarvoor geld gebruiken uit een fonds dat is bedoeld voor de verduurzaming van de visserij. Daarin zit nog zo'n 760 miljoen euro.

4 uur geleden
IMF en Wereldbank hervatten samenwerking met Venezuela na jaren

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) en de Wereldbank hebben de samenwerking met Venezuela weer opgestart. Topvrouw Kristalina Georgieva van het IMF kondigt in een statement aan de betrekkingen met de regering van Venezuela onder het bewind van waarnemend president Delcy Rodríguez te hervatten. Daarmee legitimeren de instellingen de interim-regering verder en creëren ze nieuwe mogelijkheden voor financiële steun.

4 uur geleden