Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN: leger Mali heeft zich schuldig gemaakt aan oorlogsmisdaden

VN: leger Mali heeft zich schuldig gemaakt aan oorlogsmisdaden

BAMAKO (ANP/AFP) - Het Malinese leger heeft zich volgens een onderzoekscommissie van de Verenigde Naties schuldig gemaakt aan oorlogsmisdaden. Meerdere gewapende groepen die actief zijn in het land zouden zich schuldig hebben gemaakt aan misdaden tegen de menselijkheid.

De VN-commissie was een onderzoek gestart naar misstanden in het land sinds het onrustig werd in 2012. Er wordt al jaren gevochten in grote delen van Mali. In 2012 namen rebellen de controle in het noorden over. Daarop stuurde Frankrijk direct militairen naar het land die actief deelnamen aan de strijd tegen de jihadistische rebellen. Nederland stuurde in 2014 militairen naar het land als onderdeel van de VN-missie. Die deden vooral verkenningsmissies. Dit jaar kwamen de laatste Nederlandse militairen terug uit Mali.

"De commissie heeft goede redenen om aan te nemen dat het Malinese leger en veiligheidsdiensten oorlogsmisdaden hebben begaan", zo staat in het rapport. Het gaat onder meer om geweld tegen burgers. Het leger zou ook banden hebben met extremistische groeperingen die actief zijn in het land.

Meer uit Buitenland

Meer dan 100 doden in Gaza door aanvallen Israël en hongersnood

GAZA-STAD (ANP) - In Gaza zijn in de afgelopen 24 uur zeker 119 mensen om het leven gekomen, voornamelijk door Israëlische aanvallen, meldt het Palestijnse gezondheidsministerie. Onder hen zijn 27 mensen die omkwamen terwijl ze op voedselhulp wachtten. Volgens de autoriteiten in Gaza stierven nog eens zes mensen door honger of ondervoeding.

1 uur geleden
Zes doden na mijnramp in Chili

SANTIAGO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - In Chili zijn alle lichamen geborgen van de mijnwerkers die sinds donderdag vermist waren na een instorting in een kopermijn. Zondag werd het laatste slachtoffer gevonden, heeft het openbaar ministerie bekendgemaakt. Daarmee komt het dodental op zes.

2 uur geleden
Oud-leiders Mossad en Shin Bet willen dat Trump Gaza-oorlog stopt

TEL AVIV (ANP) - Voormalige leiders van het Israëlische leger (IDF) en van de inlichtingendiensten Mossad en Shin Bet hebben een brief gestuurd aan de Amerikaanse president Donald Trump waarin ze hem vragen premier Benjamin Netanyahu te dwingen de huidige oorlog te beëindigen. Dat melden Israëlische media waaronder The Jerusalem Post.

3 uur geleden
Macron hekelt 'verschrikkelijke wreedheid' Hamas-gijzelaarsvideo

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron vindt dat Hamas "grenzeloze onmenselijkheid" heeft getoond door beelden te publiceren van twee uitgemergelde Israëlische gijzelaars die door de Palestijnse militante groepering in Gaza worden vastgehouden. "Verschrikkelijke wreedheid, grenzeloze onmenselijkheid: dat is waar Hamas voor staat", zei het Franse staatshoofd op X over de "ondraaglijke beelden".

9 uur geleden
Doden door oplaaiend sektarisch geweld in Syrië

SUWAYDA (ANP/AFP) - Door oplaaiend geweld in de Syrische provincie Suwayda zijn zondag zeker vier doden gevallen, meldt het Syrische Observatorium voor Mensenrechten. Eerder had de in het Verenigd Koninkrijk gevestigde organisatie twee doden gemeld. Het is het eerste dodelijke incident sinds het staakt-het-vuren van vorige maand.

11 uur geleden
België begint met droppen hulpgoederen boven Gazastrook

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Een militair vrachtvliegtuig van het Belgische leger heeft zondag een luchtdropping uitgevoerd boven de Gazastrook. Er is in totaal 15 ton aan humanitaire goederen gedropt in het Palestijnse gebied, heeft het Belgische ministerie van Defensie meegedeeld.

12 uur geleden
Israëlische minister Ben-Gvir bezoekt Tempelberg

JERUZALEM (ANP/DPA) - De extremistische Israëlische minister Itamar Ben-Gvir heeft opnieuw een bezoek gebracht aan de Tempelberg in Jeruzalem. Hij riep daar op tot de volledige bezetting van Gaza.

13 uur geleden