Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN-klimaatchef roept G20-landen op: maak klimaatcrisis prioriteit

VN-klimaatchef roept G20-landen op: maak klimaatcrisis prioriteit

BAKOE (ANP) - De klimaatcrisis moet het eerste punt op de agenda zijn in de besprekingen tussen G20-landen in Rio de Janeiro, aankomende week. Dat vindt klimaatchef Simon Stiell van VN-organisatie UNFCCC. "De wereld kijkt toe en verwacht sterke signalen dat klimaatactie het belangrijkste onderwerp is voor de grootste economieën ter wereld", zei hij op de klimaattop in Bakoe.

Maandag begint de G20-top in de Braziliaanse stad. Elk jaar komen de grootste economieën bij elkaar om economische onderwerpen te bespreken, zoals handel, voedselzekerheid en klimaatverandering. Stiell wees erop dat klimaatrampen nu al "stukken scheuren uit elke G20-economie". Hij benadrukte dat de landen hun uitstoot sterk omlaag moeten brengen om de economie te sparen.

Stiell vindt het een goed teken dat steeds meer geld van de rijke landen naar schone energie en infrastructuur gaat. Maar, voegde hij toe, alle landen willen deze voordelen van "gedurfde klimaatactie" meemaken. Het gaat dan bijvoorbeeld om "sterkere groei, meer banen, minder vervuiling en veiligere en betaalbare energie".

Klimaatfinancieringsdoel

Op de klimaattop dit jaar onderhandelen landen over een nieuw klimaatfinancieringsdoel. Dat geld moet naar arme en kwetsbare landen gaan om ze te helpen de gevolgen van klimaatverandering tegen te gaan. De gesprekken op de top in Bakoe gaan echter moeizaam en rijke landen willen nog geen hoger bedrag toezeggen. Stiell hoopt met zijn toespraak de G20-landen aan te sporen toch concessies te doen. De klimaattop duurt nog ongeveer een week.

In de G20 zitten onder meer de Europese Unie, de Verenigde Staten en China.

Meer uit Buitenland

Risico voor nieuwe reddingspoging in grot Laos nu te groot

VIENTIANE (ANP/DPA) - De vier goudzoekers die vastzitten in een overstroomde grot in Laos moeten waarschijnlijk nog langer wachten op hun redding. Vrijdag werd een persoon bevrijd, maar volgens de reddingswerkers is het risico op dit moment te groot om een nieuwe poging te ondernemen.

31 minuten geleden
Arts: Trump verkeert nog altijd in uitstekende gezondheid

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump is nog steeds in uitstekende gezondheid. Dat zegt zijn arts in een verklaring die vrijdag door het Witte Huis is uitgegeven.

2 uur geleden
Trump wil Iran-deal alleen onder eigen voorwaarden

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zal alleen een akkoord met Iran ondertekenen als aan zijn "rode lijnen" is voldaan. Dat meldt een functionaris van het Witte Huis vrijdag.

7 uur geleden
Trump geeft bestuur Kennedy Center op na beslissing rechter

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil niet langer de leiding hebben over het Kennedy Center for the Performing Arts, schrijft hij in een uitgebreid bericht op Truth Social. Hij zal samenwerken met het Amerikaanse Congres om het bestuur van het volgens hem "falende" centrum over te dragen. Trump installeerde zichzelf vorig jaar als voorzitter van het centrum en hernoemde het tot het Trump-Kennedy Center.

7 uur geleden
Rechter beveelt verwijdering naam Trump van Kennedy Center

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft de verwijdering bevolen van de naam van president Donald Trump van het Kennedy Center for the Performing Arts. De naam van het prestigieuze cultuurcentrum kan volgens de rechter niet worden gewijzigd zonder tussenkomst van het Congres.

11 uur geleden
Premier Netanyahu meldt militaire acties over de rivier de Litani

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische troepen zijn de Libanese rivier de Litani overgestoken en voeren aanvallen uit ten noorden van die stroom. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit vrijdag. Hij zei ook dat de Israëlische strijdkrachten in actie zijn in de Bekaavallei en in Beiroet.

17 uur geleden
Brussel zegt nieuwe Hongaarse premier 16 miljard aan EU-geld toe

BRUSSEL (ANP) - Hongarije krijgt 16 miljard euro aan EU-fondsen, aldus de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen. Dat kondigde ze aan samen met de nieuwe Hongaarse premier Péter Magyar in Brussel. Een belangrijke belofte uit Magyars campagne was dat hij miljarden aan bevroren EU-tegoeden zou vrijspelen door hervormingen door te voeren.

18 uur geleden