Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN: kiescommissie Venezuela leefde integriteitsregels niet na

VN: kiescommissie Venezuela leefde integriteitsregels niet na

NEW YORK (ANP/AFP) - De kiesraad in Venezuela heeft zich tijdens en na de verkiezingen van 28 juli niet gehouden aan de basisprincipes rond transparantie en integriteit. Dat concludeert een VN-commissie in een dinsdag gepubliceerd rapport.

Venezuela had vier verkiezingsexperts van de Verenigde Naties uitgenodigd om de stemming te observeren en verslag uit te brengen aan secretaris-generaal António Guterres. Zij concluderen in het rapport dat kiesraad CNE heeft verzuimd de maatregelen te nemen die essentieel zijn voor geloofwaardige verkiezingen.

Het uitblijven van een gedetailleerd overzicht van de uitslag per stembureau wordt in het rapport aangemerkt als een beslissing die "ongekend is in hedendaagse democratische verkiezingen" en die "een negatieve invloed heeft gehad op het vertrouwen in de uitslag".

Na de verkiezingen riep de CNE zittende president Nicolás Maduro uit tot winnaar. Hij zou 52 procent van de stemmen hebben gekregen. De oppositie stelt op basis van eigen tellingen aan te kunnen tonen dat haar kandidaat Edmundo Gonzalez Urrutia, een 74-jarige gepensioneerde diplomaat, de verkiezingen met een ruime marge heeft gewonnen.

De waarnemers merken in het rapport ook op dat zij tijdens het grootste deel van het verkiezingsproces medewerking kregen vanuit het CNE, maar dat het hen na het sluiten van de stemlokalen op 28 juni niet meer lukte om de verkiezingsfunctionarissen te spreken.

Meer uit Buitenland

Italië wil praten over EU-sancties tegen Israëlische minister

ROME (ANP) - Italië wil sancties tegen een Israëlische minister voor zijn behandeling van de activisten van de Global Sumud Flotilla. Minister van Buitenlandse Zaken Antonio Tajani heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas gevraagd om dat op de agenda te zetten voor de volgende bijeenkomst van buitenlandministers, schrijft hij op X.

33 minuten geleden
Rutte 'niet ongerust' over vermindering Amerikaanse hulptroepen

HELSINGBORG (ANP) - De aanpassing van het aantal beschikbare Amerikaanse hulptroepen voor Europa is geen reden voor ongerustheid, verzekert NAVO-topman Mark Rutte. "Wat de Verenigde Staten zullen aankondigen is absoluut te doen", zei hij een dag voor de VS de NAVO-landen willen inlichten over de volgens bronnen aanzienlijke vermindering.

52 minuten geleden
Ebolabesmetting gemeld op honderden kilometers van uitbraakgebied

KINSHASA (ANP/RTR/AFP) - In het oosten van de Democratische Republiek Congo is een geval van ebola vastgesteld. Dat meldt de rebellengroep die dat deel van het land onder controle heeft, M23.

2 uur geleden
Britse regering geeft stukken vrij rond oud-prins Andrew

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering heeft documenten vrijgegeven over de benoeming van de voormalige prins Andrew Mountbatten-Windsor als internationaal handelsgezant. Daaruit blijkt onder meer dat er geen aanwijzingen zijn dat destijds een achtergrond- of veiligheidsonderzoek naar hem is gedaan. Britse politici hadden de stukken opgevraagd nadat Mountbatten-Windsor korte tijd werd gearresteerd, omdat hij mogelijk zijn positie heeft misbruikt.

2 uur geleden
Recordaantal klimmers bereikt top Mount Everest vanuit Nepal

KATHMANDU (ANP/RTR) - Een recordaantal van 274 bergbeklimmers heeft op dezelfde dag de top van de Mount Everest vanuit de Nepalese zijde bereikt, zegt EOA-Nepal, een organisatie voor bergbeklimming. Het vorige record van 223 is van 22 mei 2019.

3 uur geleden
Nog geen akkoord over EU-terugkeerregeling afgewezen asielzoekers

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie hebben donderdag tegen alle verwachting in geen compromis bereikt over de terugkeerregeling voor afgewezen asielzoekers. Ze kunnen het niet eens worden over de datum van de inwerkingtreding ervan. De onderhandelingen gaan op 1 juni verder.

3 uur geleden
Oekraïne boekt meeste terreinwinst in twee jaar, ziet denktank

KYIV (ANP) - Oekraïne heeft de afgelopen tijd de grootste terreinwinst geboekt sinds de inval twee jaar geleden in de Russische provincie Koersk, becijfert een gezaghebbende denktank. De Oekraïense krijgsmacht heeft volgens het Institute for the Study of War (ISW) op meerdere plaatsen aan het front de laatste weken het initiatief. De toch al hoge verliezen aan Russische kant zouden verder oplopen.

4 uur geleden