Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN-chef arriveert in Lviv voor overleg met Zelenski en Erdogan

VN-chef arriveert in Lviv voor overleg met Zelenski en Erdogan

LVIV (ANP/DPA/RTR) - VN-chef António Guterres is woensdag aangekomen in de West-Oekraïense stad Lviv. Hij praat daar donderdag met de Oekraïense president Volodimir Zelenski en de Turkse president Recep Tayyip Erdogan over de graandeal, beschietingen bij de kerncentrale van Zaporizja en een politieke oplossing voor de oorlog in Oekraïne.

De vredesonderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland begonnen kort na het uitbreken van de oorlog, maar liggen inmiddels al maanden stil. De landen geven daar elkaar de schuld van, net als van de beschietingen bij de kerncentrale. Hoewel ze niet praten over vrede, zijn in juli met hulp van de VN en Turkije wel afspraken gemaakt over de hervatting van de export van Oekraïens graan over zee.

Het overleg in Lviv staat vanaf 14.00 uur gepland. De secretaris-generaal reist vrijdag door naar de havenstad Odessa en bezoekt zaterdag de Turkse stad Istanbul voordat hij terugkeert naar het VN-hoofdkantoor in New York. In Istanbul houden Russische, Oekraïense en Turkse functionarissen samen met VN-personeel toezicht op de uitvoering van de graandeal.

Meer uit Buitenland

Chinese president Xi volgende week naar Noord-Korea

BEIJING (ANP/AFP) - De Chinese leider Xi Jinping brengt op 8 en 9 juni een bezoek aan Noord-Korea. De president werd uitgenodigd voor een staatsbezoek door de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un, meldt de Chinese staatstelevisie.

10 minuten geleden
Huis van Afgevaardigden VS stemt voor steun aan Oekraïne

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft donderdag wetgeving aangenomen voor een hulppakket voor Oekraïne en nieuwe sancties tegen Rusland. Naast Democraten stemden ook achttien Republikeinen voor de wet, opnieuw een teken van verzet tegen president Donald Trump binnen de partij.

12 minuten geleden
Geen akkoord over gezant Bosnië, VS heroverwegen rol

BRUSSEL (ANP/AFP) - Amerikaanse en Europese functionarissen zijn er na twee dagen onderhandelen niet in geslaagd overeenstemming te bereiken over een hoge vertegenwoordiger voor Bosnië en Herzegovina. Dat bevestigde de vertrekkende gezant Christian Schmidt, die aangeeft dat het overleg binnenkort wordt voortgezet.

1 uur geleden
VS stellen sancties in tegen Cubaanse president en familie Castro

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties ingesteld tegen de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel. Dat valt te lezen op de website van het ministerie van Financiën. Ook zijn sancties ingesteld tegen leden van de familie Castro, onder anderen tegen de zoon en kleinzoon van oud-president Raúl Castro.

1 uur geleden
Nederlander Rob Smeets nieuwe ceo van haven Antwerpen-Brugge

ANTWERPEN (ANP) - De Nederlander Rob Smeets is de nieuwe ceo van de haven Antwerpen-Brugge. Het havenbedrijf maakte zijn benoeming vrijdag bekend in een verklaring. Smeets volgt Jacques Vandermeiren op, die in april vervroegd opstapte.

3 uur geleden
VS stellen sancties in tegen Cubaanse president en familie Castro

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties ingesteld tegen de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel. Dat valt te lezen op de website van het ministerie van Financiën. Ook zijn sancties ingesteld tegen leden van de familie Castro, onder anderen tegen de zoon en kleinzoon van oud-president Raúl Castro.

5 uur geleden
Britse burgemeester Burnham wil het opnemen tegen Starmer

LONDEN (ANP/RTR) - De burgemeester van Greater Manchester, Andy Burnham, zegt het te willen opnemen tegen de Britse premier Keir Starmer (Labour) als hij de lokale verkiezingen wint. Dat deed de bewindsman tijdens een BBC-debat met andere kandidaten die willen meedingen naar die parlementszetel. In het Verenigd Koninkrijk kunnen alleen parlementariërs meedingen in een zogeheten leiderschapsverkiezing. Regionale winst in Makerfield kan hem die plek in het parlement opleveren.

6 uur geleden