Vluchten geschrapt in Duitsland vanwege storm
BERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland zijn honderden vluchten geannuleerd vanwege de storm Ciara, die daar Sabine wordt genoemd. De luchthaven in München heeft 420 van de 1000 vluchten van maandag geschrapt. Lufthansa heeft alle vluchten binnen Europa tot 13.00 uur geannuleerd en alle intercontinentale vluchten tot in ieder geval 14.00 uur.
Ook andere luchthavens in Duitsland ondervinden problemen door de storm en hebben vluchten geannuleerd. In Düsseldorf en Keulen gaan zeker 150 vluchten niet door, in Stüttgart vertrekken zeker 35 vliegtuigen niet door de hevige wind en in Hamburg gaat het ook om meer dan 40 vluchten.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP) - Duizenden mensen hebben vrijdag weer gedemonstreerd in de Oekraïense hoofdstad Kyiv. Ze eisen dat oud-defensieminister Mychajlo Fedorov weer wordt aangesteld. Hij is erg populair in het land, onder meer omdat hij vroeg in de oorlog tegen Rusland het gebruik van drones heeft omarmd.
5 uur geledenNAPELS (ANP/RTR) - Een aardbeving met een kracht van 4.7 heeft vrijdag het Italiaanse Napels opgeschrikt. Het epicentrum lag volgens persbureau ANSA in het vulkanische gebied Campi Flegrei. De lokale autoriteiten melden dat op sommige plekken de stroom was uitgevallen. Het trein- en metroverkeer is uit angst voor naschokken stilgelegd.
6 uur geledenDUBLIN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Ambassadeurs van de Europese Unie komen maandag bijeen voor een spoedvergadering over de situatie rond de Spaanse exclave Ceuta. Tienduizenden mensen staken de afgelopen dagen illegaal de grens over vanuit Marokko. Verschillende EU-leiders spraken zich hierover uit of kwamen met maatregelen.
6 uur geledenCEUTA (ANP/AFP) - Meer dan 48.000 van de migranten die de Spaanse exclave Ceuta bij Marokko wisten te bereiken, zijn teruggekeerd naar Marokko. Dat meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken aan AFP.
9 uur geledenGENÈVE (ANP) - Het weerfenomeen El Niño wint de komende maanden aan kracht, waarschuwt de Wereld Meteorologische Organisatie (WMO). Volgens de VN-organisatie zal het fenomeen zich vooral tussen augustus en oktober laten gelden. Dat kan in grote delen van de wereld leiden tot hogere temperaturen dan gemiddeld en tot aanzienlijke veranderingen in neerslagpatronen.
9 uur geledenATHENE (ANP/AFP) - Er zijn nieuwe natuurbranden uitgebroken bij de Griekse hoofdstad Athene. Deze kunnen zich vanwege de harde wind snel verspreiden, waarschuwt de brandweer. Een deel van een voorstad ten westen van Athene moest worden geëvacueerd.
10 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Nadat tienduizenden mensen in korte tijd de grens naar de Spaanse exclave Ceuta overstaken, zijn al meer dan 37.000 migranten inmiddels teruggekeerd naar Marokko. Dat meldt het Spaanse ministerie van Binnenlandse Zaken. Dat is ongeveer tweederde van het aantal mensen dat het land was binnengekomen.
10 uur geleden