Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vluchtelinge Aliona wordt opgevangen op Tholen

Vluchtelinge Aliona wordt opgevangen op Tholen

Eén van de vluchtelingen die op Tholen wordt opgevangen is de 20-jarige Aliona Zelena. Zij is met haar familie vanuit Polen, door Duitsland heen, in Nederland terecht gekomen. Van oorsprong komt zij uit een dorp rond de stad Zyjomityr, dat ten westen van Kyiv ligt, waar ze als barista werkt en ook als een bijbaan modellenwerk doet.

 

‘’Ik vind de vaartocht het echt heel leuk!’’, vertelt ze met een grote lach. Ook merkte zij op dat de kinderen veel plezier hebben op de boot. ‘’Zij hebben nog nooit zoiets als dit ervaren, je merkt dat ze er erg enthousiast over zijn’’. Het leukste voor haar aan de vaartocht was het spotten van de zeehonden, die in het Oekraïens ‘morskyi kotyk’, oftewel zeepoesjes heten. Voor Aliona en de andere vluchtelingen waren de afgelopen weken niet makkelijk. ‘’De oorlog zit nog steeds in onze gedachten, we denken er altijd aan. We zijn hier veilig, er zijn geen raketten en wapens, maar in ons hart bidden wij nog altijd voor Oekraïne.’’ Het is voor Aliona niet de eerste keer dat ze in Nederland is. ‘’Toen ik twaalf was, ben ik hier gekomen via Students for Change.’’ Wat ze het mooiste vindt aan Nederland, zijn de typische Hollandse tulpen, maar ook de enorme hulp die ze gekregen heeft. Ondanks haar prettige verblijf op Tholen, wil Aliona niets liever dan terug naar haar land. ‘’Daar leven mijn ouders, heb ik mijn baan en alles wat ik heb. Ik kan niet wachten om terug te zijn.’’

Meer uit Tholen

Oude Zeedijk in Sint-Annaland enkele dagen dicht voor asfaltreparaties

SCHERPENISSE/SINT-ANNALAND - De Provincie Zeeland start woensdag met asfaltwerkzaamheden op twee plekken. Fietsers en automobilisten moeten rekening houden met afsluitingen op de Oude Zeedijk in Sint-Annaland en op het fietspad bij de Poortvlietsedijk in Scherpenisse. De werkzaamheden duren een paar dagen en kunnen zorgen voor hinder in het verkeer.

10 uur geleden
WHS sleept punt uit het vuur, Stavenisse verrast bijna koploper [SPEELRONDE 20 & 23]

THOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 3 mei allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 23 van de derde klasse en speelronde 20 van de vierde en vijfde klasse.

13 uur geleden
Parallelweg Postweg dicht voor nieuwe laag asfalt, carpoolplaats niet bereikbaar

THOLEN - De Provincie Zeeland voert vanaf vandaag tot en met donderdag werkzaamheden uit aan de parallelweg van de Postweg (N286) in Tholen. De weg is in beide richtingen volledig afgesloten. Tankstation Deehoeve is tijdens de werkzaamheden bereikbaar, maar de carpoolplaats en de landbouwweg niet. Fietsers en het landbouwverkeer worden omgeleid via de Eeweg.

17 uur geleden
Burgemeester Sijbers: ‘Elke oorlog eist levens met verdriet dat blijft’

THOLEN - In het wandelpark bij de Vossemeersepoort is zondagavond de Dodenherdenking gehouden. Tijdens de plechtigheid stonden inwoners, jongeren, veteranen en internationale gasten in stilte stil bij de slachtoffers van oorlog en geweld. Burgemeester Marleen Sijbers hield een toespraak.

1 dag geleden
Vanmiddag eerste duik van het jaar bij zwembaden De Spetter en Haestinge

SINT-MAARTENSDIJK/THOLEN - De buitenzwembaden De Spetter in Tholen en Haestinge in Sint-Maartensdijk gaan vanmiddag eindelijk open. Bezoekers kunnen vanaf 13.00 uur terecht voor een frisse duik op Bevrijdingsdag.

1 dag geleden
Monument onthuld bij Grote Nol voor drie gesneuvelde Engelse militairen

SINT-ANNALAND - Aan de Grote Nol bij Sint-Annaland is zaterdag een nieuw oorlogsmonument onthuld ter nagedachtenis aan drie Britse militairen die tachtig jaar geleden omkwamen tijdens een Duitse overval. Zestien familieleden van de omgekomen soldaten waren aanwezig bij de plechtigheid.

2 dagen geleden
Concordia Tholen viert 140-jarig jubileum verder met bijzondere muziekmarathon

THOLEN - Concordia Tholen viert haar 140-jarig bestaan met meerdere optredens in het kader van dit jubileum. Van vrijdag 16 tot zaterdag 17 mei vindt er een muziekmarathon plaats waarbij er geprobeerd wordt om 24 uur lang aan één stuk door muziek wordt gespeeld.

3 dagen geleden