Vluchtelinge Aliona wordt opgevangen op Tholen
Eén van de vluchtelingen die op Tholen wordt opgevangen is de 20-jarige Aliona Zelena. Zij is met haar familie vanuit Polen, door Duitsland heen, in Nederland terecht gekomen. Van oorsprong komt zij uit een dorp rond de stad Zyjomityr, dat ten westen van Kyiv ligt, waar ze als barista werkt en ook als een bijbaan modellenwerk doet.
‘’Ik vind de vaartocht het echt heel leuk!’’, vertelt ze met een grote lach. Ook merkte zij op dat de kinderen veel plezier hebben op de boot. ‘’Zij hebben nog nooit zoiets als dit ervaren, je merkt dat ze er erg enthousiast over zijn’’. Het leukste voor haar aan de vaartocht was het spotten van de zeehonden, die in het Oekraïens ‘morskyi kotyk’, oftewel zeepoesjes heten. Voor Aliona en de andere vluchtelingen waren de afgelopen weken niet makkelijk. ‘’De oorlog zit nog steeds in onze gedachten, we denken er altijd aan. We zijn hier veilig, er zijn geen raketten en wapens, maar in ons hart bidden wij nog altijd voor Oekraïne.’’ Het is voor Aliona niet de eerste keer dat ze in Nederland is. ‘’Toen ik twaalf was, ben ik hier gekomen via Students for Change.’’ Wat ze het mooiste vindt aan Nederland, zijn de typische Hollandse tulpen, maar ook de enorme hulp die ze gekregen heeft. Ondanks haar prettige verblijf op Tholen, wil Aliona niets liever dan terug naar haar land. ‘’Daar leven mijn ouders, heb ik mijn baan en alles wat ik heb. Ik kan niet wachten om terug te zijn.’’
Meer uit Tholen
OUD-VOSSEMEER - Burgemeester Sijbers heeft besloten om twee ruimtes in de loods aan het Klaverveld waar begin april een werkend drugslab werd aangetroffen, voor anderhalf jaar te sluiten. De politie stuitte toen tijdens een inval op een amfetaminelab. De sluiting gaat in op 18 mei 2026.
8 uur geledenSINT-ANNALAND - Streekmuseum De Meestoof in Sint-Annaland krijgt van de Provincie Zeeland een subsidie voor verbeteringen aan de toegankelijkheid van het gebouw. Met het geld wil het streekmuseum de bouw van een buitenlift naar de bovenverdieping realiseren.
9 uur geledenSINT-ANNALAND - Voetbalvereniging Wij Houden Stand (WHS) in Sint-Annaland viert haar 95-jarig bestaan met een feestelijk jubileumweekend op 14, 15 en 16 mei. Op het programma staan onder meer een internationaal jeugdtoernooi, walking football en een feestavond.
14 uur geledenTHOLEN - De Vrijzinnige Geloofsgemeenschap Tholen organiseert op woensdag 13 mei om 10.00 uur een gespreksochtend rond het werk van de Joodse schrijfster Etty Hillesum. De bijeenkomst maakt deel uit van een serie gesprekken over spiritualiteit, levensvragen en inspirerende teksten.
1 dag geledenSTAVENISSE - Wie kent hem niet als de drijvende kracht achter Omroep Tholen. Maar Laban Hage (70) uit Stavenisse is veel meer dan alleen radiomaker. Hij heeft ook een groot voetbalhart en zette zich jarenlang op verschillende manieren in voor het verenigingsleven. Voor al zijn verdiensten werd hij tijdens de jaarlijkse lintjesregen op 24 april benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau.
1 dag geledenTHOLEN - Afgelopen zaterdag trok de jaarlijkse Truckersrit opnieuw veel bekijks op Tholen. Onder een stralende zon reed een stoet van ongeveer negentig trucks over het eiland, terwijl langs de route enthousiast werd gezwaaid door jong en oud. Zowel in de cabines als langs de kant van de weg waren vooral veel blije gezichten te zien.
2 dagen geledenOUD-VOSSEMEER - Nadat enkele jaren geleden zowel de jaarlijkse rommelmarkt als de braderie wegvielen, dachten de creatievelingen van Hervormde Kerk Oud-Vossemeer maar één ding: dit kan zo niet langer. Het dorp herleefde zaterdagmiddag onder een stralende zon dan ook oude tijden tijdens de eerste editie van de Roosevelt Fair.
2 dagen geleden