
Vlissingen kijkt (weer) hoe ze kan bezuinigen
VLISSINGEN - De gemeente Vlissingen stevent voor volgend jaar af op een tekort van naar verwachting twaalf miljoen euro op haar zorg-, werk- en welzijnstaken. Daarom onderzoekt ze - niet voor het eerst - hoe ze haar uitgaven kan verminderen.
“We doen een beroep op het gemeentefonds, maar de Artikel 12-inspecteur schrijft niet zomaar een cheque uit voor het tekort”, zegt wethouder John de Jonge.
Lager
De gemeente Vlissingen krijgt alleen financiële hulp uit Den Haag voor uitgaven die onontkoombaar en onuitstelbaar zijn. “Daarom leggen we al onze uitgaven tegen het licht om te bepalen wat nu echt keihard nodig is”, verklaart De Jonge. “Er zijn taken die we formeel niet hoeven uit te voeren. Ik ga ervan uit dat het tekort lager uitvalt.”
Orionis
Vlissingen heeft, net als veel andere gemeenten in Nederland, grote tekorten in het sociaal domein, waaronder taken op het gebied van zorg en welzijn vallen, en op de post werk en inkomen. Om de uitgaven op dat laatste terrein in te dammen, is er onder meer een plan van aanpak opgesteld voor Orionis Walcheren. Omdat de laatste jaren enerzijds gemeenten minder geld krijgen vanuit het Rijk om mensen aan werk te helpen en er anderzijds meer mensen in de bijstand terecht komen, kampt Orionis met financiële problemen. “Drie jaar geleden hebben we het plan gemaakt en er onder meer keihard aan gewerkt om meer mensen met een uitkering te laten uitstromen naar werk”, vertelt wethouder Sem Stroosnijder. “Het tekort op de uitkeringen wordt langzaam lager, maar we zijn er nog niet.”
Werkbedrijf
Daarnaast zien de drie Walcherse gemeenten - naast Vlissingen is Orionis een voorziening van de gemeenten Middelburg en Veere - het tekort op het werkbedrijf gestaag groeien, zegt Stroosnijder. “We onderzoeken samen met Middelburg en Veere hoe we het werkbedrijf efficiënter kunnen maken. Niet om winst te maken, maar om het tekort aan te pakken.”
Meer uit Vlissingen
VLISSINGEN - In deze nieuwe rubriek 'Maurits tekent Vlissingen' mogen we iedere twee weken een tekening van Maurits Schoenmaker plaatsen in de Vlissingse Bode.
4 uur geledenOOST-SOUBURG - Op de A58 ter hoogte van Oost-Souburg zijn zaterdagochtend twee auto's met elkaar in botsing gekomen. Het ongeval gebeurde rond 11.15 uur, net na de oprit vanaf Oost-Souburg richting Vlissingen.
4 uur geledenVLISSINGEN - Bij een aanrijding tussen een scootmobiel en een auto is zaterdagochtend een oudere vrouw gewond geraakt. Het ongeluk gebeurde rond 10.10 uur op de Aagje Dekenstraat in Vlissingen.
6 uur geledenMIDDELBURG - Keti Koti 2025. Op 1 juli is het twintig jaar geleden dat in Middelburg een monument werd opgericht ter herdenking aan de Zeeuwse betrokkenheid bij slavernij. De afgelopen decennia is steeds duidelijker geworden dat kerken een belangrijke rol gespeeld hebben in dit verleden.
1 dag geledenVLISSINGEN - De politie is dringend op zoek naar getuigen van het schietincident zondagochtend op het Bellamypark in Vlissingen. 'Wij weten dat er meerdere mensen zijn die meer inzicht kunnen geven over wat er precies gebeurd is, wie er betrokken zijn en wat de aanleiding is. Wij doen dan ook een oproep aan hen om zich te melden.'
1 dag geledenOOST-SOUBURG - De politie is halfverwege de avond donderdag ingezet voor een bedreiging met een vuurwapen in Oost-Souburg. Er is een luchtbuks in beslag genomen in een woning aan de Julianastraat.
1 dag geledenVLISSINGEN - Een vrouw is donderdagmiddag lichtgewond geraakt nadat zij met haar fiets in aanrijding kwam met een andere fietser. Het slachtoffer is naar de huisartsenpost gebracht.
2 dagen geleden