‘Vlissingen is echt mooi geworden’
VLISSINGEN - Helge Prinsen portretteert in de rubriek ‘Ik ben Vlissingen’ elke week een van haar stadsgenoten. Met haar korte portretten wil ze bekende en minder bekende Vlissingers in de schijnwerpers zetten en zo een mooi beeld van de stad schetsen waar zij is geboren en getogen.
Theo Post (72). Single. Geboren in Vlissingen. Oud-loketambtenaar op het postkantoor aan de Stenen Beer. Oud-boekhouder. Was van 1982 tot 1994 gemeenteraadslid voor de PvdA.
“Ik ben opgegroeid in de Calandstraat. Toen de buitenkant van de stad. Je kon vanaf daar de Lange Jan zien. Een en al weiland. Het Fort was er nog niet. Nu heet dat het Middengebied.”
“Tussen Bloemenlaan, Singel, Koudekerkseweg en President Rooseveltlaan stonden zeven lagere scholen. Er was toen een geboortegolf hè. Ik zat op de hervormde Juliana van Stolberg.”
“Je zag nog overal de naweeën van de oorlog. Vlissingen was arm. Veel noodwoningen, zoals aan de Singel en waar nu Ter Reede is. Alle inspanningen gingen naar de woningnood.”
“Vooral de binnenstad was ontzettend verpauperd. Burgemeester Westerhout vertelde me ooit dat hij tranen in zijn ogen kreeg toen hij destijds het centrum eens goed ging bekijken.”
“Nooit gedacht dat de Zware Plaatwerkerij zo’n mooie bestemming zou krijgen. Ik dacht echt: dit wordt slopen. Het was eigenlijk het smerigste gebouw van De Schelde dat er stond.”
“Tragisch dat er zoveel werkgelegenheid verdween toen De Schelde ophield te bestaan. Hopelijk kan de Machinefabriek ook nog iets worden. Maar Vlissingen is echt mooi geworden.”
Meer uit Vlissingen
VLISSINGEN - Op zaterdagavond is op de Commandoweg in Vlissingen een caravan volledig uitgebrand. Bij het incident is niemand gewond geraakt.
2 maanden geledenVLISSINGEN - De samenwerking tussen de gemeente Vlissingen en ontwikkelaars Leythouse en Fullhouse is woensdag getekend voor de ontwikkeling van De Machinewerf op het Scheldekwartier in Vlissingen. Dit project bestaat uit circa honderdvijftig grondgebonden stadswoningen en appartementen in een mix van koop en huurwoningen in de vrije sector.
2 maanden geledenVLISSINGEN - De politie waarschuwt burgers om op te passen voor nepagenten en nepbankmedewerkers. Die waren in ieder geval in Vlissingen en omgeving actief.
2 maanden geledenOOST-SOUBURG - Zondagnacht rond 3.00 uur is een vrouw gewond geraakt bij een verkeersongeval in de Burgemeester Stemerdinglaan in Oost-Souburg. Zij reed op haar elektrische fiets toen ze in botsing kwam met een tegemoet komende auto. De automobilist reed door.
2 maanden geledenVLISSINGEN - Op de kruising van de President Rooseveltlaan en de Beatrixlaan in Vlissingen is maandagavond een voetganger door een auto aangereden. Het slachtoffer liep geen noemenswaardige verwondingen op.
2 maanden geledenOOST-SOUBURG - Inloophuis de Ontmoeting in Oost-Souburg is vrijdag (14 november) open van 13.30 tot 16.30 uur.
2 maanden geledenVLISSINGEN - De politie heeft afgelopen nacht een 40-jarige Vlissinger aangehouden voor het bezit van een vuurwapen. Agenten wilden de man, die met hoge snelheid op een fatbike reed, controleren toen hij er vandoor ging. De man bleek later ook drugs en een mes bij zich te hebben.
2 maanden geleden