Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

‘Vlissingen is echt mooi geworden’

‘Vlissingen is echt mooi geworden’

VLISSINGEN - Helge Prinsen portretteert in de rubriek ‘Ik ben Vlissingen’ elke week een van haar stadsgenoten. Met haar korte portretten wil ze bekende en minder bekende Vlissingers in de schijnwerpers zetten en zo een mooi beeld van de stad schetsen waar zij is geboren en getogen.

Theo Post (72). Single. Geboren in Vlissingen. Oud-loketambtenaar op het postkantoor aan de Stenen Beer. Oud-boekhouder. Was van 1982 tot 1994 gemeenteraadslid voor de PvdA.

“Ik ben opgegroeid in de Calandstraat. Toen de buitenkant van de stad. Je kon vanaf daar de Lange Jan zien. Een en al weiland. Het Fort was er nog niet. Nu heet dat het Middengebied.”

“Tussen Bloemenlaan, Singel, Koudekerkseweg en President Rooseveltlaan stonden zeven lagere scholen. Er was toen een geboortegolf hè. Ik zat op de hervormde Juliana van Stolberg.”

“Je zag nog overal de naweeën van de oorlog. Vlissingen was arm. Veel noodwoningen, zoals aan de Singel en waar nu Ter Reede is. Alle inspanningen gingen naar de woningnood.”

“Vooral de binnenstad was ontzettend verpauperd. Burgemeester Westerhout vertelde me ooit dat hij tranen in zijn ogen kreeg toen hij destijds het centrum eens goed ging bekijken.”

“Nooit gedacht dat de Zware Plaatwerkerij zo’n mooie bestemming zou krijgen. Ik dacht echt: dit wordt slopen. Het was eigenlijk het smerigste gebouw van De Schelde dat er stond.”

“Tragisch dat er zoveel werkgelegenheid verdween toen De Schelde ophield te bestaan. Hopelijk kan de Machinefabriek ook nog iets worden. Maar Vlissingen is echt mooi geworden.”

Meer uit Vlissingen

Man gereanimeerd na zware mishandeling in woning Oost-Souburg

OOST-SOUBURG - Bij een mishandeling bij een woning aan de IJsselstraat is afgelopen nacht een man dusdanig toegetakeld dat hij gereanimeerd moest worden. De politie heeft één persoon aangehouden.

25 minuten geleden
Fietser gewond bij aanrijding met auto in Vlissingen

VLISSINGEN - Een fietser is zaterdagochtend gewond geraakt bij een aanrijding met een auto op de President Rooseveltlaan. Politie en ambulancedienst schoten te hulp. De oorzaak van het ongeluk was waarschijnlijk een voorrangsfout.

23 uur geleden
UPDATE: Politie houdt man en vrouw aan na wilde rit door het centrum van Vlissingen

VLISSINGEN - De politie heeft vrijdagavond een man en een vrouw aangehouden na een korte achtervolging door het centrum van Vlissingen. De achtervolging eindigde toen de auto tegen een grote steen botste en tot stilstand kwam. De bestuurster van de auto bleek onder invloed te zijn, en in de auto trof de politie drugs aan. Naast de bestuurster werd ook een omstander aangehouden. Deze man leek een bekende van de vrouw te zijn en bleek na controle ook een aanzienlijke hoeveelheid drugs bij zich te hebben.

1 dag geleden
Zeeuwse Komedie presenteert: Niemand in het bijzonder

VLISSINGEN - Een sprookjesachtige reis door een haast verlaten vlakte. Over zoeken, dromen, jagen, dwalen en liefhebben. Dat zijn de ingrediënten van 'Niemand in het bijzonder', de nieuwe voorstelling van De Zeeuwse Komedie. 

2 dagen geleden
Vlissingen straalt tijdens X-mas City Trail voor goed doel

VLISSINGEN - Op vrijdagavond 12 december verandert de binnenstad van Vlissingen in een groot, verlicht parcours vol muziek, sfeer en kerstbeleving. Tijdens de X-mas City Trail Vlissingen lopen honderden deelnemers een bijzondere route van circa vijf kilometer langs iconische locaties, waar licht, muziek en kleine verrassingen zorgen voor een onvergetelijke avond in winterse sfeer. De opbrengst gaat naar het goede doel: Zorgbeleving De Blauwe Vlinder.

2 dagen geleden
Culinaire driedaagse ‘Vlissingen Proeft’ vrijdag van start

VLISSINGEN - Van vrijdag 7 tot en met zondag 9 november vindt in en om de binnenstad 'Vlissingen Proeft' plaats.

2 dagen geleden
Protestantse gemeente Oost-Souburg en Orionis Walcheren delen weer kerstpakketten uit

OOST-SOUBURG - De Protestantse gemeente Oost-Souburg ondersteunt ook dit jaar tijdens de kerstperiode inwoners van Oost-Souburg en Westerzicht die langdurig op een inkomen op bijstandsniveau zijn aangewezen met een kerstpakket. Hiervoor wordt samen gewerkt met Orionis Walcheren. Het aanvragen van de kerstpakketten kan tot en met zaterdag 15 november.

3 dagen geleden