
'Vlissingen is altijd ruimte en vrijheid geweest'
VLISSINGEN - Helge Prinsen portretteert in de rubriek ‘Ik ben Vlissingen’ elke week een van haar stadsgenoten. Met haar korte portretten wil ze bekende en minder bekende Vlissingers in de schijnwerpers zetten en zo een mooi beeld van de stad schetsen waar zij is geboren en getogen.
Hilda Hament (57). 2 kinderen. Geboren in Vlissingen. Werkt sinds 1990 als verloskundige in Vlissingen. Verloskundigenpraktijk Walchers Wonder. ‘Haalde’ al meer dan 2000 kinderen.
“Het allermooiste? Geen bevalling is gelijk. Het varieert van een vrouw die opbelt en zegt dat ze wakker werd omdat ze opeens moest persen tot iemand die er veertig uur over doet.”
“Mijn opa, vader en ooms waren bakker. Hament. Hoek Walstraat-Scherminkelstraat. Hament was echt van het brood. Bakker Speckens meer van de patisserie. Die zaak was chiquer.”
“De Scheldemuur stond er nog. In de zomer ging je met je moeder naar het strand. De mannen werkten. Vlissingen is altijd ruimte en vrijheid geweest. Voel me een echte Vlissingse.”
“Slechts 10% bevalt nog thuis. De meesten in het ADRZ in Goes. Ik had ooit een cliënte die weigerde naar Goes te gaan omdat haar kind dan niet in Vlissingen geboren zou worden.”
“Terwijl we hier in Vlissingen zo’n prachtig en goedlopend ziekenhuis hadden. Ik betreur dat nog zeer. Er was in die tijd een enorm verzet tegen het verdwijnen van het ADRZ hier.”
“We hadden 50.000 protesthandtekeningen verzameld. Zijn zelfs nog op het Binnenhof geweest. Maar helaas niks bereikt. Alles was natuurlijk al lang in de achterkamertjes beslist.”
Meer uit Vlissingen
VLISSINGEN- Bij een eenzijdig ongeval op de Rozengracht is rond middernacht een fietser ten val gekomen. De hulpdiensten kwamen met spoed ter plaatse. Medewerkers van de ambulancedienst verleenden eerste hulp. Daarna werd het slachtoffer met spoed overgebracht naar het ziekenhuis. Waardoor de fietser ten val kwam is niet duidelijk.
9 uur geledenVLISSINGEN- Twee medewerkers van de Jumbo aan de Papegaaienburg zijn vrijdagavond onwel geworden tijdens het uitvoeren van hun werkzaamheden. De hulpdiensten kwamen met spoed ter plaatse. De brandweer had de oorzaak snel gevonden. In één van de koelingen was sprake van een lekkage. Hierdoor was een gevaarlijke stof gaan lekken waardoor de medewerkers zich niet goed voelden. Medisch personeel van de ambulancedienst keek beide personen na. Het is niet duidelijk of iemand overgebracht is naar het ziekenhuis.
10 uur geledenVLISSINGEN - Het deelnemersveld voor het 27e HZ Schaaktoernooi is bijna compleet.
10 uur geledenRITTHEM - In Ritthem vindt zaterdag (5 juli) een wedstrijd ringrijden plaats.
1 dag geledenVLISSINGEN - Terwijl we massaal klagen over dure boodschappen, hoge energieprijzen en dure benzine gaat bijna 82 procent van de Zeeuwen deze zomer toch 'gewoon' op vakantie. Dat is net iets onder het landelijk gemiddelde. Spanje en Duitsland zijn - naast een trip in eigen land - de populairste bestemmingen. Dat blijkt uit een panelonderzoek van Evisumservice.nl onder 1250 Nederlanders.
1 dag geledenVLISSINGEN - Op 5 en 19 juli, evenals op 2 en 16 augustus, organiseert wandelvereniging De Vrolijke Tippelaars duin- en strandtochten in en om Vlissingen.
1 dag geledenVLISSINGEN - Deze zomer vinden diverse concerten plaats in de Sint Jacobskerk in Vlissingen. Elke vrijdagmiddag om 12.00 uur bespelen organisten uit onder meer Zeeland, Amsterdam, Rotterdam en Den Haag het Flentroporgel.
2 dagen geleden