'Vlissingen geeft me een goed gevoel. Gewoon lekker'
VLISSINGEN - Helge Prinsen portretteert in de rubriek ‘Ik ben Vlissingen’ elke week een van haar stadsgenoten. Met haar korte portretten wil ze bekende en minder bekende Vlissingers in de schijnwerpers zetten en zo een mooi beeld van de stad schetsen waar zij is geboren en getogen.
Prem Lalbiharie (63). Getrouwd, 2 zoons. Geboren in Uitkijk, Suriname. Kwam in 1977 naar Nederland. Startte in 1998, samen met zijn vrouw, Tropische Winkel Prem in de Scheldestraat.”
“In het begin waren er amper buitenlandse zaken hier. Toko Mampir was gericht op Indonesië. Wij waren eigenlijk de eerste in de Scheldestraat. Een stukje Suriname in zo’n kleine stad.”
“Afhaaleten, Surinaamse artikelen, roti’s. Alles versgemaakt in eigen keuken. Een groot assortiment. Alles netjes en overzichtelijk. Dat horen we vaak. Klanten komen uit heel Zeeland.”
“Toen was het best goed in Vlissingen qua uitgaansleven. Perfect eigenlijk. Overal van die buurtcafeetjes. Zoals het Scheldecafé in de Van Dishoeckstraat. Daar gingen we dan naartoe.”
“Veel mensen zeggen dat de Scheldestraat een slechte straat is. Maar dat vind ik helemaal niet hoor. Er zijn genoeg parkeerplekken. Veel lopende mensen. Dat maakt het juist gezellig”.
“Vlissingen geeft me een goed gevoel. Gewoon lekker. Misschien omdat ik hier al lang woon. Vaak rijden. Domburg. Vrouwenpolder. Ook lekker een gebakken visje eten in Westkapelle.”
“Naar Suriname heb ik altijd heimwee. Dat blijft je vaderland hè. De warmte. De familie. Ik ga elk jaar. Aan de kou hier wen ik nooit. Wat we na ons AOW gaan doen weten we nog niet.”
Meer uit Vlissingen
VLISSINGEN - De samenwerking tussen de gemeente Vlissingen en ontwikkelaars Leythouse en Fullhouse is woensdag getekend voor de ontwikkeling van De Machinewerf op het Scheldekwartier in Vlissingen. Dit project bestaat uit circa honderdvijftig grondgebonden stadswoningen en appartementen in een mix van koop en huurwoningen in de vrije sector.
4 uur geledenVLISSINGEN - De politie waarschuwt burgers om op te passen voor nepagenten en nepbankmedewerkers. Die waren in ieder geval in Vlissingen en omgeving actief.
1 dag geledenOOST-SOUBURG - Zondagnacht rond 3.00 uur is een vrouw gewond geraakt bij een verkeersongeval in de Burgemeester Stemerdinglaan in Oost-Souburg. Zij reed op haar elektrische fiets toen ze in botsing kwam met een tegemoet komende auto. De automobilist reed door.
1 dag geledenVLISSINGEN - Op de kruising van de President Rooseveltlaan en de Beatrixlaan in Vlissingen is maandagavond een voetganger door een auto aangereden. Het slachtoffer liep geen noemenswaardige verwondingen op.
1 dag geledenOOST-SOUBURG - Inloophuis de Ontmoeting in Oost-Souburg is vrijdag (14 november) open van 13.30 tot 16.30 uur.
2 dagen geledenVLISSINGEN - De politie heeft afgelopen nacht een 40-jarige Vlissinger aangehouden voor het bezit van een vuurwapen. Agenten wilden de man, die met hoge snelheid op een fatbike reed, controleren toen hij er vandoor ging. De man bleek later ook drugs en een mes bij zich te hebben.
3 dagen geledenOOST-SOUBURG - Bij een mishandeling bij een woning aan de IJsselstraat is afgelopen nacht een man dusdanig toegetakeld dat hij gereanimeerd moest worden. De politie heeft één persoon aangehouden.
3 dagen geleden