Vlissingen gaat ook zonder Cultuurwerf uit van Bevrijdingsfestival in 2024
VLISSINGEN - Het doek lijkt definitief te vallen voor de Cultuurwerf, organisator van het Bevrijdingsfestival Zeeland en Festival Onderstroom. Vorige maand heeft de overkoepelende Stichting Kunst & Cultuur Vlissingen surseance van betaling aangevraagd. Een laatste reddingspoging werd ondernomen in de vorm van een extra subsidieaanvraag bij de gemeente om zo de schulden te kunnen betalen. Het college van burgemeester en wethouders heeft besloten deze subsidie niet te verlenen. “Dat zou verkapte staatssteun zijn,” aldus wethouder Sal Cracau die onder meer cultuur in zijn portefeuille heeft.
De Cultuurwerf is in de problemen geraakt door de coronaperiode en de tegenvallende bezoekersaantallen op het Bevrijdingsfestival Zeeland in mei van dit jaar. “Sinds 2014 zijn hebben we de structurele subsidie afgebouwd,” legt wethouder Cracau uit. “In plaats daarvan is er een activiteitensubsidie. Zo wordt er subsidie gegeven voor het Bevrijdingsfestival Zeeland en Festival Onderstroom. Dit jaar heeft de Cultuurwerf nog 183.000 euro subsidie van de gemeente ontvangen. De Cultuurwerf heeft ons gevraagd om een bedrag van 200.000 euro om de ontstane tekorten aan te zuiveren. Vanuit de wet- en regelgeving zien we geen kans om aan dat verzoek te voldoen. Het college betreurt de situatie enorm, niet alleen voor de medewerkers van de Cultuurwerf maar ook voor de schuldeisers.” Het besluit van het college van burgemeester en wethouders is nog niet definitief. Tot volgende week krijgt de Cultuurwerf de tijd om een zienswijze te ontwikkelen. Het definitieve besluit van de gemeente volgt daarna.
Andere partijen
Er heerst bij het college nog geen grote vrees dat het faillissement van de Cultuurwerf wel eens het einde van het Bevrijdingsfestival Zeeland in Vlissingen zou kunnen zijn. Het Bevrijdingsfestival krijgt niet alleen subsidie van de gemeente Vlissingen maar ook van de provincie Zeeland en het Nationaal Comité 4 en 5 mei. “Als Vlissingen willen we absoluut weer een Bevrijdingsfestival en het liefst ook Onderstroom. We hebben met de directie van de festivals ook eerder al eens gesproken over de mogelijkheid om entree te heffen, of bijvoorbeeld een vrijwillige bijdrage voor het festival. Daar is altijd zeer defensief op gereageerd en wij willen ons niet bemoeien met de bedrijfsvoering. Ze hebben scherp aan de wind gezeild met het huishoudboekje, dat hebben we wel gezien.” Hoewel het faillissement nog niet over de Cultuurwerf is uitgesproken hebben zich al andere gegadigden gemeld die het Bevrijdingsfestival willen organiseren. “Daar kunnen we nu nog niet mee in gesprek,” aldus Cracau. Volgens de wethouder zijn er drie of vier andere partijen die belangstelling hebben getoond. Cracau wil nog niet zeggen welke andere partijen dat zijn. “Dat zou niet sjiek zijn. We kunnen nu geen besluit nemen, eerst moet dit worden afgerond. Ook met de provincie zijn we intensief in gesprek. Alles is erop gericht dat het Bevrijdingsfestival in Vlissingen blijft.”
Meer uit Vlissingen
VLISSINGEN - De samenwerking tussen de gemeente Vlissingen en ontwikkelaars Leythouse en Fullhouse is woensdag getekend voor de ontwikkeling van De Machinewerf op het Scheldekwartier in Vlissingen. Dit project bestaat uit circa honderdvijftig grondgebonden stadswoningen en appartementen in een mix van koop en huurwoningen in de vrije sector.
6 uur geledenVLISSINGEN - De politie waarschuwt burgers om op te passen voor nepagenten en nepbankmedewerkers. Die waren in ieder geval in Vlissingen en omgeving actief.
1 dag geledenOOST-SOUBURG - Zondagnacht rond 3.00 uur is een vrouw gewond geraakt bij een verkeersongeval in de Burgemeester Stemerdinglaan in Oost-Souburg. Zij reed op haar elektrische fiets toen ze in botsing kwam met een tegemoet komende auto. De automobilist reed door.
1 dag geledenVLISSINGEN - Op de kruising van de President Rooseveltlaan en de Beatrixlaan in Vlissingen is maandagavond een voetganger door een auto aangereden. Het slachtoffer liep geen noemenswaardige verwondingen op.
1 dag geledenOOST-SOUBURG - Inloophuis de Ontmoeting in Oost-Souburg is vrijdag (14 november) open van 13.30 tot 16.30 uur.
2 dagen geledenVLISSINGEN - De politie heeft afgelopen nacht een 40-jarige Vlissinger aangehouden voor het bezit van een vuurwapen. Agenten wilden de man, die met hoge snelheid op een fatbike reed, controleren toen hij er vandoor ging. De man bleek later ook drugs en een mes bij zich te hebben.
3 dagen geledenOOST-SOUBURG - Bij een mishandeling bij een woning aan de IJsselstraat is afgelopen nacht een man dusdanig toegetakeld dat hij gereanimeerd moest worden. De politie heeft één persoon aangehouden.
3 dagen geleden