Vliegveld Blackpool schrapt reclamevluchten na incident Burnley
BLACKPOOL (ANP) - Het vliegveld van Blackpool voert tijdelijk geen reclamevluchten meer uit. De directie van de vluchthaven schaamt zich voor een vliegtuigje dat maandag opsteeg om tijdens de uitwedstrijd van Burnley boven het stadion van Manchester City te cirkelen. Achter het toestel wapperde een banner met daarop de tekst 'White Lives Matter Burnley.'
De tekst werd in Engeland alom uitgelegd als een vorm van racisme. Veel Britten spraken van een grote schande en de politie is al een onderzoek gestart. Maar het is nog steeds onduidelijk wie achter de actie zit. Het vliegveld van Blackpool controleert nooit reclameboodschappen voordat vliegtuigen opstijgen.
Burnley veroordeelde de actie al tijdens de wedstrijd ten zeerste. "Wij vinden dit volkomen onacceptabel. Dit past niet bij de normen en waarden die wij als club uitdragen en deze actie is volkomen misplaatst. Hopelijk komen we er snel achter wie hier verantwoordelijk voor is. Deze mensen zijn niet langer welkom bij onze wedstrijden."
Excuses Burnley
Burnley nam wel verantwoordelijkheid. "Wij bieden onze excuses aan aan alle betrokken bij Project Restart in de Premier League, aan de club Manchester City en aan iedereen die de actie Black Lives Matter steunt. Ook wij staan volledig achter Black Lives Matter."
Sinds de competitie in Engeland is hervat hebben alle spelers de tekst Black Lives Matter achter op hun shirt staan. Na het eerste fluitsignaal knielen alle betrokkenen om hun steun te betuigen aan de wereldwijde protestbeweging tegen racisme, naar aanleiding van de gewelddadige dood van de zwarte Amerikaan George Floyd. Dat gebeurde maandag ook in Manchester.
Meer uit Voetbal
NEW YORK (ANP/DPA) - Het nationale voetbalteam van de Democratische Republiek Congo moet vanwege ebola voorafgaand aan het wereldkampioenschap 21 dagen lang in quarantaine blijven. Gebeurt dat niet, dan lopen de voetballers de kans de Verenigde Staten niet binnen te komen. "We willen ervoor zorgen dat er op deze manier niets in onze buurt of aan onze grenzen komt", aldus Andrew Giuliani, hoofd van de WK-taskforce van het Witte Huis, tegen zender ESPN.
26 minuten geledenPUEBLA (ANP/RTR) - De Mexicaanse voetballers hebben richting het wereldkampioenschap in eigen land vertrouwen opgedaan. Het elftal van bondscoach Javier Aguirre rekende in Puebla af met Ghana: 2-0.
2 uur geledenHEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
12 uur geledenMADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.
15 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.
16 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
19 uur geleden