Vleermuizen vertrokken dus Haestinge gaat tegen de vlakte
SINT MAARTENSDIJK - De sloopkogel heeft het oude sport- en gemeenschapscentrum Haestinge geraakt. Maandagochtend werd gestart met de sloop van het oude pand. De sloopwerkzaamheden nemen een aantal weken in de beslag.
Uit onderzoek van de ecoloog was gebleken dat er geen vleermuizen (meer) ‘wonen’ in het oude sport- en gemeenschapscentrum Haestinge. Daardoor kan er nog voor het einde van het jaar gestart worden met de sloopwerkzaamheden. Het vleermuisonderzoek was nodig om na te gaan of deze en/of andere beschermde diersoorten daadwerkelijk gebruik maakten van het gebouw. De vleermuizenkasten, die afgelopen maart zijn opgehangen, zijn wel bewoond. Ook zijn er vleermuizen aangetroffen in de bomen rondom het zwembad.
Voetbal en korfbal
De korfbal gaat in de winterperiode gebruik maken van de gymzaal en kleedkamers in het nieuwe sport- en gemeenschapscentrum Haestinge. Ook de voetbal kan, indien nodig, gebruik maken van deze kleedkamers.
Meer uit Tholen
WEST-BRABANT/THOLEN - De Haringvlietbrug verkeert in slechte staat, dit komt door onverwacht snelle slijtage. Dat blijkt uit een kamerbrief die de Tweede Kamer donderdag heeft ontvangen van minister Tieman. Uit extra inspecties die sinds 2024 plaatsvinden, blijkt dat een deel van de lassen onder de rechterrijstrook richting het zuiden in slechtere staat verkeert dan gedacht.
8 uur geledenTHOLEN - Volgend weekend bereikt de meteorenzwerm Geminiden zijn hoogtepunt. Waar eerdere zwermen dit jaar wat tegenvielen, liggen de verwachtingen voor deze editie hoog. Bij helder weer zijn tientallen vallende sterren per uur zichtbaar.
11 uur geledenSCHERPENISSE - Wandelaars, fietsers, duikers en vissers hebben er een mooie voorziening bij. Dinsdag is in de gemeente Tholen het tweede openbare, zelfreinigende toilet met watertappunt geopend. Wethouder Hilde Moerland verrichtte de opening bij Gorishoek in Scherpenisse.
15 uur geledenTHOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 6 december allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 11.
1 dag geledenSINT PHILIPSLAND - Tussen het speeltuintje aan de Deensestraat en de Rijksweg in Sint Philipsland komt een afscheiding. Dat belooft het Thoolse college nadat Rudi Fontijne (CDA) aandacht vroeg voor de situatie. De plannen worden gemaakt in overleg met de inwoners.
1 dag geledenSINT-MAARTENSDIJK - Het zijn niet enkel de lokale leden die Smerdiek weten te vinden voor de snerttocht. Rotterdam, Wijk en Aalburg en zelfs Duitsland: uit alle windstreken komen de deelnemers om te genieten van de Oosterschelde. "We hebben met het water een bijzondere aantrekkingskracht. Ook om de goede verzorging tijdens de tocht worden we geroemd. Bij ons komt niemand iets tekort", zo vertelt Lia van Akkeren.
1 dag geledenTHOLEN - Het zorgloket Tholen ziet je! organiseert op donderdag 18 december een speciale kerstbingo. In het trefpunt van de Meulvliet, dat normaal gesproken elke donderdag van 10.00 tot 12.00 uur open is voor een inloopspreekuur, zijn die ochtend leuke prijsjes te winnen.
2 dagen geleden