Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vleermuizen vertrokken dus Haestinge gaat tegen de vlakte

Vleermuizen vertrokken dus Haestinge gaat tegen de vlakte

SINT MAARTENSDIJK - De sloopkogel heeft het oude sport- en gemeenschapscentrum Haestinge geraakt. Maandagochtend werd gestart met de sloop van het oude pand. De sloopwerkzaamheden nemen een aantal weken in de beslag.

Uit onderzoek van de ecoloog was gebleken dat er geen vleermuizen (meer) ‘wonen’ in het oude sport- en gemeenschapscentrum Haestinge. Daardoor kan er nog voor het einde van het jaar gestart worden met de sloopwerkzaamheden. Het vleermuisonderzoek was nodig om na te gaan of deze en/of andere beschermde diersoorten daadwerkelijk gebruik maakten van het gebouw. De vleermuizenkasten, die afgelopen maart zijn opgehangen, zijn wel bewoond. Ook zijn er vleermuizen aangetroffen in de bomen rondom het zwembad.

Voetbal en korfbal

De korfbal gaat in de winterperiode gebruik maken van de gymzaal en kleedkamers in het nieuwe sport- en gemeenschapscentrum Haestinge. Ook de voetbal kan, indien nodig, gebruik maken van deze kleedkamers.

Meer uit Tholen

Bedrag van 3,1 miljoen euro beschikbaar voor restauratie van rijksmonumenten

THOLEN - De Provincie Zeeland stelt ook in 2026 subsidie beschikbaar voor de restauratie van rijksmonumenten. Vorig jaar profiteerden vier projecten op Tholen van deze regeling. Dit jaar is een totaalbudget van 3,1 miljoen euro beschikbaar.

5 uur geleden
Koude winter zorgt voor piek in muizenoverlast: spouwmuur favoriete schuilplek

THOLEN - De aanhoudende vorst zorgt niet alleen voor gladde wegen en bevroren autoruiten, maar ook voor een toename van muizen- en rattenoverlast in huis. Volgens het landelijke platform Beestjeskwijt zoeken knaagdieren massaal hun toevlucht tot spouwmuren en isolatielagen van woningen. Vooral goed geïsoleerde huizen blijken in trek als warme schuilplaats tijdens koude nachten. 

9 uur geleden
Van klassiek tot religieus: Zomerconcerten Tholen biedt weer podium voor muziek

THOLEN - De stichting Zomerconcerten Tholen zoekt optredens voor de concerten van juni tot en met oktober. Tijdens deze zaterdagmiddagen krijgen muzikanten een podium. Solo, met een ensemble of koor; alles is welkom.

1 dag geleden
Oplichters doen zich voor als gemeentemedewerkers in Sint Annaland, Oud Vossemeer en Sint Philipsland

SINT ANNALAND / OUD VOSSEMEER / SINT PHILIPSLAND - Er zijn oplichters actief in meerdere dorpen op Tholen. Daarvoor waarschuwt de Zeeuwse politie. 

1 dag geleden
ABT wil opheldering over procedure rond migrantenhuisvesting Slabbecoornweg

THOLEN - Raadslid Han van 't Hof (ABT) snapt niet waarom het college meewerkt aan een vergunning voor de huisvesting van arbeidsmigranten aan de Slabbecoornweg in Tholen. Een eerder besluit staat verblijf van gastarbeiders op Thoolse bedrijventerreinen niet toe, maar het college wil dit omzeilen via een zogeheten BOPA-procedure. In schriftelijke vragen aan het bestuur verzoekt Van 't Hof om onderbouwing.

1 dag geleden
ChristenUnie wil ‘opstaan voor een mooi Tholen’ in nieuw verkiezingsprogramma

THOLEN - De ChristenUnie Tholen heeft maandagmiddag het verkiezingsprogramma voor de verkiezingen in maart gepresenteerd. Onder de leus 'Opstaan voor een mooi Tholen' kijkt de partij vooruit op de komende vier jaar. De ChristenUnie maakt inmiddels al twaalf jaar deel uit van het dagelijks bestuur van de gemeente.

2 dagen geleden
Fietsen en lezen tegelijk: Vier nieuwe leesmeterfietsen voor bibliotheken

THOLEN - In de bibliotheek van de Brede School in Tholen zijn woensdagochtend vier nieuwe leesmeterfietsen in gebruik genomen. Oussama, Chayenne, Noah en Kees mochten de eerste leesmeters maken.

2 dagen geleden