Vleermuizen en kerkuil zorgen voor vertraging renovatie zwembad De Haestinge
SINT-MAARTENSDIJK - De renovatie van zwembad De Haestinge in Sint-Maartensdijk loopt vertraging op. Uit onderzoek blijkt dat de kans groot is dat er vleermuizen in de te slopen gebouwen zitten. Ook zit er vermoedelijk een kerkuil. Dit zorgt ervoor dat het zwembad niet in 2022, maar pas in het voorjaar van 2023 gereed is.
Omdat er het vermoeden bestaat dat in de panden van het zwembad vleermuizen zitten, is de gemeente verplicht om in het voorjaar drie keer onderzoek te doen of Haestinge gebruikt wordt als kraamverblijf en zomerverblijf. Dit omdat de vleermuis een beschermde diersoort is. Daarnaast moet er in het najaar gekeken worden of Haestinge gebruikt wordt als winterverblijf en paarverblijf. Na deze onderzoeken moet er een ontheffingsprocedure bij de provincie doorlopen worden. Dit alles zorgt ervoor dat het zwembad op zijn vroegst in het voorjaar van 2023 kan openen.
Slechte staat
“De komende maanden worden ook gebruikt om nadere onderzoeken naar de betonnen bassins en houten funderingspalen te verrichten, zodat de gegevens bekend zijn voordat er gestart wordt met het Definitief Ontwerp (DO) en aansluitend het Technisch Ontwerp (TO). Het DO en TO wordt gezamenlijk gemaakt met een aannemer die medio juli gecontracteerd wordt na de aanbesteding”, aldus de gemeente Tholen. “Deze onderzoeken kunnen in verband met de veiligheid alleen plaatsvinden wanneer het zwembad in het seizoen 2021 gesloten blijft. Dat vinden we natuurlijk ontzettend jammer. Gezien de staat van de huidige accommodatie, gezien het feit dat we het gerenoveerde bad in het seizoen 2023 willen openen en gelet op de werkzaamheden die gedaan moeten worden, is het niet mogelijk het bad het komend seizoen te openen” legt men uit.
Vertraging
“We vinden het als gemeente ontzettend jammer dat er vertraging gaat ontstaan in het renovatieproces van zwembad Haestinge. We proberen waar mogelijk te versnellen door een nieuw onderkomen te regelen voor de vleermuizen en de uil en door met de provincie in overleg te gaan over versnelling van de procedure. Dit alles met als doel, dat alle inwoners van Sint-Maartensdijk en omgeving in 2023 weer optimaal gebruik kunnen maken van een veilig en mooi zwembad.”
Meer uit Tholen
OUD VOSSEMEER - Van maandag 1 juni tot en met donderdag 4 juni organiseert WSC Vosmeer de Avondvierdaagse in Oud-Vossemeer.
8 uur geledenSTAVENISSE - Rien de Graaf is vrijdagmiddag tijdens de onthulling van het gerestaureerde grafmonument in de Hervormde Kerk van Stavenisse verrast met een Koninklijke onderscheiding. De onderscheiding kreeg hij vanwege zijn jarenlange inzet voor onder meer de kerk en de restauratie van het monument Hieronymus van Tuyll van Serooskerke.
1 dag geleden[Advertorial] POORTVLIET - Dertig jaar geleden schreef Jolanda Geelen haar praktijk Engedi in bij de Kamer van Koophandel. Inmiddels heeft zij al vele cliënten mogen begeleiden bij uiteenlopende hulpvragen, zoals trauma, verlies, relatieproblemen en misbruik. Vanuit haar praktijk in Poortvliet blikt ze dankbaar terug op een intense maar waardevolle periode.
1 dag geledenTHOLEN - Ben jij dé WK-kenner van de regio? Doe mee met de WK-prijsvraag van Uitgeverij de Bode en win een LG televisie!
2 dagen geledenBERGEN OP ZOOM/THOLEN - Ooit waren er 23 weervissers actief op de Oosterschelde, nu is er nog maar één: Henk van Schilt, schoonzoon van Cor van Dort, de bekendste weervisser van Bergen op Zoom, die in september 2025 overleed op 93-jarige leeftijd.
2 dagen geledenWEST-BRABANT/THOLEN - Het Bravis ziekenhuis zet een speciaal IC-filter in om medicijnresten, zoals antibiotica, uit het rioolwater te houden. Het filter wordt ingezet op de Intensive Care en is ontwikkeld in samenwerking met Zereau.
3 dagen geledenPOORTVLIET - Een minderjarig meisje is dinsdagavond gewond geraakt toen zij met haar brommer ten val kwam op de Kadijk bij Poortvliet. Volgens de politie botste ze daarbij tegen een paaltje.
3 dagen geleden