Vlaggenverkopers: voor het eerst sinds lange tijd EK-koorts
AMSTERDAM (ANP) - Na zeven jaar neemt de oranjekoorts rondom het Nederlands elftal toe, merken enkele vlaggenverkopers. Het Nederlands elftal is na lange tijd gekwalificeerd voor het EK en nu het toernooi nadert, zien zij de verkoop toenemen. Bij het Amsterdamse bedrijf Faber Vlaggen zien ze een "flinke stijging" in de verkoop van met name vlaggen en spandoeken.
"We verwachten in de week voordat het EK begint nog meer orders, zo gaat het meestal", vertelt de woordvoerder van Faber Vlaggen. Sinds vorige week zien ze de verkoop stijgen, en deze week "trekt het behoorlijk aan". Maar pas als het Nederlands elftal een wedstrijd wint kan de vlag echt uit, dan "gaat het los", weet Faber Vlaggen uit ervaring.
Bij de Veluwse Vlaggen Industrie stijgt de verkoop, maar "nog niet extreem", vertelt de woordvoerder. "We hadden wel een mooie order van zo'n honderd vlaggen voor een hele straat, die vlag had iemand speciaal daarvoor ontworpen."
Het laatste EK waarin het Nederlands elftal gekwalificeerd was vond plaats in 2012 en het laatste WK in 2014. De zomerse taferelen met op terrassen grote schermen met het voetbal, zitten er dit jaar helaas niet in, omdat de overheid dit niet toestaat vanwege het coronavirus. De horeca mist daardoor extra omzet die ze gewend zijn van EK's en WK's waarbij het Nederlands elftal geplaatst is.
Meer uit Financieel
LOS GATOS (ANP) - Netflix verwacht ondanks de gehoopte overname van grote delen van Warner Bros. Discovery en extra uitgaven aan shows winstgevender te worden in 2026. In het laatste kwartaal van vorig jaar profiteerde de streamingdienst van nieuwe abonnees en hogere prijzen, meldt Netflix bij zijn resultaten.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn op de eerste handelsdag na een extra lang weekend met forse verliezen gesloten. Beleggers schrokken van de dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump richting Europese bondgenoten in zijn poging Groenland in te lijven.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Gezondheidsautoriteiten in Frankrijk onderzoeken het overlijden van een baby die babyvoeding van Nestlé had gedronken die deel uitmaakte van een grote terugroepactie. Het is nog niet duidelijk of de dood van het jonge kind te maken had met de voeding, benadrukt de organisatie tegenover persbureau AFP.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol is niet langer actief op socialemediaplatform X. Volgens de luchthaven is het bereik van X te beperkt, terwijl er zorgen zijn over een toename van desinformatie en haat op het platform.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurzen in Amsterdam en andere Europese steden zijn dinsdag lager gesloten. Op de markten overheersten zorgen over dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump richting Europese landen omdat hij Groenland wil inlijven. Maandag leidde dat ook al tot verliezen.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - De tijdelijke toezichthouders bij vakbond FNV zijn "tevreden" over de hoeveelheid en de kwaliteit van de kandidaten die zich hebben gemeld voor een nieuw bestuur. Dit meldt de woordvoerster van toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts.
8 uur geledenDAVOS (ANP/RTR) - De Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer vindt dat Trumps dreiging met importheffingen voor Europese landen "een passend gebruik van heffingen" is. Dat zei hij tijdens een paneldiscussie op het World Economic Forum (WEF) in Davos. De Amerikaanse president maakte eerder bekend dat hij een importheffing wil opleggen aan landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd. Dat eiland, dat bij Denemarken hoort, wil hij annexeren.
8 uur geleden