Vlaardingse pleegouders vervolgd voor mishandelen meer kinderen
ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie vervolgt de twee pleegouders uit Vlaardingen, die verdacht worden van zware mishandeling van een 10-jarig pleegmeisje, ook voor het mishandelen van nog drie pleegkinderen. Het betreft twee jongens en een halfzusje van het eerste slachtoffer.
De jongens zouden zijn geschopt en geslagen, er zouden sigarettenpeuken op hun huid zijn uitgedrukt en ze moesten volgens het OM in een hondenhok slapen. Ook kregen ze te weinig eten. De jongens, broers van elkaar, zouden zijn mishandeld tussen 20 juli 2021 en 13 september 2021. Ze waren toen 11 en 5 jaar oud.
Het vierde kind, het halfzusje, zou op 2- en 3-jarige leeftijd tussen 12 maart 2022 en 31 december 2023 in het pleeggezin zijn mishandeld. Zij zou zijn geschopt over het hele lichaam en moest volgens het OM in een emmer met haar eigen uitwerpselen staan. Ook zou haar hoofdhaar zijn afgeschoren.
Het OM heeft de aanklacht tegen de beide verdachten Daisy W. en Johnny van den B. maandag uitgebreid met de nieuwe verdenkingen. De extra tenlasteleggingen zijn overlegd aan de rechtbank in Rotterdam tijdens de tweede inleidende zitting in de strafzaak tegen W. en Van den B. Ze zijn beiden niet aanwezig in de rechtbank.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Energiebedrijven slaan tot nu toe "nauwelijks" gas op voor de komende winter. Dat schrijft klimaat- en energieminister Stientje van Veldhoven (D66) aan de Tweede Kamer. Staatsbedrijf EBN is op verzoek van de minister begonnen met bijvullen, maar dat kan de prijzen voor consumenten en ondernemers opdrijven, waarschuwt zij.
58 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Alle mbo-studenten kunnen uiterlijk in 2028 een bestuursjaar volgen, dus ook minderjarigen. Dat zei onderwijsminister Rianne Letschert (D66) donderdag tijdens een debat. Zo'n bestuursjaar is al mogelijk voor alle studenten aan een hogeschool of universiteit.
1 uur geledenLIMASSOL (ANP) - Concrete voorstellen voor wie namens de EU aan eventuele onderhandelingen gaat deelnemen over vrede tussen Oekraïne en Rusland zijn donderdag niet gedaan door EU-ministers van Buitenlandse Zaken. Wel zijn de ministers het erover eens dat er "iemand of een team van mensen" namens de EU "aan een eventuele onderhandelingstafel" moet aanschuiven om voor de Europese belangen op te komen, zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) na afloop van de vergadering in Cyprus.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat in hoger beroep tegen recente uitspraken over de vliegvelden bij Eindhoven, Rotterdam en Lelystad. Minister Jaimi van Essen (Landbouw, D66) wil daarmee "verdere juridische helderheid" over de stikstofcrisis krijgen, schrijft hij in een brief aan de Tweede Kamer. "Die helderheid helpt vervolgens om beleid op te baseren."
2 uur geledenZANDVOORT (ANP) - Het stationsgebied, de middenboulevard en het bijbehorende strand in Zandvoort zijn vanaf donderdag 14.00 uur uitgeroepen tot veiligheidsrisicogebied. Dat bevestigt een woordvoerder na een interview van het programma Nieuws van de Dag met de burgemeester van Zandvoort, David Moolenburgh.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wat premier Rob Jetten betreft werkt het kabinet de komende tijd verder aan plannen over sociale zekerheid. De vakbonden gaven na een gesprek op het Catshuis aan dat zij niet meer verder willen praten. Bij het kabinet "staat de deur altijd open en ik hoop dat werkgevers en werknemers ook snel weer met ons willen doorpraten".
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Van vijf dieren moet herbeoordeeld worden of ze in huis gehouden mogen worden. Per juli 2024 verdwenen veel dieren van de huis- en hobbydierenlijst. Of dat voor de jak, de chinchilla, de Russische dwerghamster, het witstaartstekelvarken en de dromedaris terecht is, moet van het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) opnieuw onderzocht worden.
4 uur geleden