Vlaardingse pleegouders vervolgd voor mishandelen meer kinderen
ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie vervolgt de twee pleegouders uit Vlaardingen, die verdacht worden van zware mishandeling van een 10-jarig pleegmeisje, ook voor het mishandelen van nog drie pleegkinderen. Het betreft twee jongens en een halfzusje van het eerste slachtoffer.
De jongens zouden zijn geschopt en geslagen, er zouden sigarettenpeuken op hun huid zijn uitgedrukt en ze moesten volgens het OM in een hondenhok slapen. Ook kregen ze te weinig eten. De jongens, broers van elkaar, zouden zijn mishandeld tussen 20 juli 2021 en 13 september 2021. Ze waren toen 11 en 5 jaar oud.
Het vierde kind, het halfzusje, zou op 2- en 3-jarige leeftijd tussen 12 maart 2022 en 31 december 2023 in het pleeggezin zijn mishandeld. Zij zou zijn geschopt over het hele lichaam en moest volgens het OM in een emmer met haar eigen uitwerpselen staan. Ook zou haar hoofdhaar zijn afgeschoren.
Het OM heeft de aanklacht tegen de beide verdachten Daisy W. en Johnny van den B. maandag uitgebreid met de nieuwe verdenkingen. De extra tenlasteleggingen zijn overlegd aan de rechtbank in Rotterdam tijdens de tweede inleidende zitting in de strafzaak tegen W. en Van den B. Ze zijn beiden niet aanwezig in de rechtbank.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het is slecht gesteld met de arbeidsomstandigheden van sekswerkers. De overheid controleert nauwelijks, handhaving ontbreekt structureel. Dat stelt het Sekswerk Meld- en Adviespunt (SMAP) in een rapport. Bij het meldpunt komen veel klachten binnen over exploitanten.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Aanbevelingsalgoritmes van sociale media bedreigen de democratie, maar zijn wel te verbeteren. Tot deze conclusie komt het Commissariaat voor de Media (CvdM) op basis van een analyse van de gevolgen van feeds voor de vrije meningsvorming van consumenten. De mediawaakhond biedt het kabinet en toezichthouders daarom aanbevelingen voor wetgeving en naleving.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Aan de gemeenteraad van Den Bosch is maandag een petitie overhandigd met het verzoek de vijftig jonge asielzoekers die de gemeente wil opvangen, gastvrij te ontvangen. De petitie is zo'n achthonderd keer ondertekend. Volgens de indieners vooral door inwoners van het dorp Engelen, waar de opvang is gepland.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De mobiele eenheid heeft maandagavond ingegrepen bij een pro-Palestijns protest bij de Vrije Universiteit (VU) in Amsterdam, laat een woordvoerder van de politie weten. Actievoerders bezetten daar verschillende delen van de universiteit. Volgens de politiewoordvoerder ging het om tientallen demonstranten, van wie er 22 zijn aangehouden. De VU zegt aangifte te hebben gedaan van lokaalvredebreuk.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Drie Nederlandse opvarenden van de burgervloot Global Sumud Flotilla zijn maandag door Israël van de afzonderlijke boten gehaald waarmee ze met hulpgoederen naar Gaza wilden varen. Daarmee zijn nu nog drie Nederlanders onderweg op een boot die nog niet is onderschept, laat een van de opvarenden weten.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De bemanning van het Nederlandse cruiseschip Hondius gaat de komende uren in kleine groepjes van boord. Volgens een woordvoerster van de GGD Rotterdam-Rijnmond zijn ze nu nog op het schip, dat maandagochtend aanmeerde in de haven van Rotterdam.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een groep techkenners heeft in de rechtbank het belang van transparantie benadrukt bij de besluitvorming rond de beoogde overname van Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. "De beoordeling van het grote publieke belang dat is gemoeid met deze zaak, past niet in een achterkamertje van het ministerie van Economische Zaken", zei een advocaat namens de groep journalisten, techexperts en wetenschappers die via de rechter proberen de overname van Solvinity door een Amerikaans bedrijf tegen te houden.
15 uur geleden