Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vlaamse regering van start met minister-president Diependaele

Vlaamse regering van start met minister-president Diependaele

BRUSSEL (ANP) - Minister-president van Vlaanderen Matthias Diependaele heeft de eed afgelegd bij de Belgische koning Filip. Daarmee heeft, na het Belgische gewest Wallonië, nu ook Vlaanderen een nieuwe regering. Na de verkiezingen van 9 juni is het in België nu nog wachten op een regering voor het Brusselse gewest en op de nieuwe nationale regering.

Diependaele was eerder Vlaams minister van Financiën en Begroting voor de Nieuw-Vlaamse Alliantie (N-VA). De partijgenoot van de bekende politicus Bart De Wever is voor veel Vlamingen lange tijd een onbekende gebleven. Diependaele is een ervaren politicus, maar niet erg uitgesproken. Een 'boekhouder' en 'partijsoldaat', zoals Vlaamse media hem noemden, maar ook een goede communicator. Hij is de opvolger van de uitgesprokener Jan Jambon, ook van de N-VA.

De liberaal-conservatieve N-VA is de grootste partij van Vlaanderen. De partij vormt samen met het sociaal-democratische Vooruit en de middenpartij CD&V de nieuwe regering van Vlaanderen nadat deze partijen het in het weekeinde eens werden over een regeerakkoord. Behoud van werkgelegenheid en ruimte voor boeren als ondernemers zijn enkele kernpunten.

N-VA-partijvoorzitter Bart De Wever is voorbestemd om premier van België te worden. Hij is bezig om op dat niveau een coalitie te smeden. Tot die tijd blijft de liberale Alexander De Croo leiding geven aan de nationale regering.

Meer uit Buitenland

Spanje ziet migratie met 40 procent terugvallen

MADRID (ANP/AFP) - Het aantal migranten dat Spanje bereikte in 2025 is met meer dan 40 procent teruggelopen. Dat blijkt uit statistieken van het ministerie van Binnenlandse Zaken van dat land. Volgens het ministerie ging het om circa 37.800 migranten die het voorbije jaar Spanje bereikten, veelal over zee. In 2024 waren dat er nog zo'n 64.000.

15 minuten geleden
Separatisten Jemen willen referendum over onafhankelijkheid

ADEN (ANP/RTR/AFP) - Separatisten in het zuiden van Jemen willen binnen twee jaar een referendum houden over de onafhankelijkheid van dat deel van het land. Hun recente opmars in het zuiden van Jemen heeft geleid tot een conflict tussen Saudi-Arabië en de Verenigde Arabische Emiraten.

18 minuten geleden
Finland meldt voortgang in onderzoek naar beschadigde zeekabel

HELSINKI (ANP/AFP/RTR) - Finland zegt al enige voortgang te hebben gemaakt in het onderzoek naar de beschadigde bekabeling in de Finse Golf. De autoriteiten in dat land legden woensdag beslag op de Fitburg, een vrachtschip dat met Russisch staal onderweg was van Sint-Petersburg naar Israël, om verdenkingen van betrokkenheid bij een sabotagepoging aan de bekabeling tussen Helsinki en Tallinn. Veertien opvarenden werden gearresteerd.

2 uur geleden
Brand in Crans-Montana lijkt ontstaan door ijsfonteinen

CRANS-MONTANA (ANP) - De brand in het Zwitserse Crans-Montana op nieuwjaarsnacht lijkt te zijn ontstaan door het afsteken van ijsfonteinen op flessen champagne, meldt het OM op een persconferentie. Deze fakkels werden te dicht bij het plafond gehouden, waardoor het vuur zich kon verspreiden.

3 uur geleden
Crans-Montana open voor toerisme, oproep tot voorzichtigheid

CRANS-MONTANA (ANP) - De Zwitserse wintersportplaats Crans-Montana blijft na de dodelijke brand van nieuwjaarsnacht grotendeels open voor vakantievierders, aldus het lokale toerismekantoor. Dat herhaalt ook de oproep tot voorzichtigheid om onnodige druk op de ziekenhuizen te voorkomen.

3 uur geleden
Zelensky stelt Kyrylo Boedanov aan als nieuwe stafchef

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft een nieuwe stafchef aangesteld. Het gaat om Kyrylo Boedanov, hoofd van de inlichtingendienst. Afgelopen november stapte voormalig stafchef Andri Jermak op na een groot corruptieschandaal in de energiesector.

5 uur geleden
Paus Leo bidt voor slachtoffers Zwitserse nieuwjaarsbrand

VATICAANSTAD (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft gebeden voor de slachtoffers van de nieuwjaarsbrand in Zwitserland en betuigde zijn "medeleven en solidariteit" aan hun families. Dat meldt het Vaticaan.

5 uur geleden