Vlaamse regering van start met minister-president Diependaele
BRUSSEL (ANP) - Minister-president van Vlaanderen Matthias Diependaele heeft de eed afgelegd bij de Belgische koning Filip. Daarmee heeft, na het Belgische gewest Wallonië, nu ook Vlaanderen een nieuwe regering. Na de verkiezingen van 9 juni is het in België nu nog wachten op een regering voor het Brusselse gewest en op de nieuwe nationale regering.
Diependaele was eerder Vlaams minister van Financiën en Begroting voor de Nieuw-Vlaamse Alliantie (N-VA). De partijgenoot van de bekende politicus Bart De Wever is voor veel Vlamingen lange tijd een onbekende gebleven. Diependaele is een ervaren politicus, maar niet erg uitgesproken. Een 'boekhouder' en 'partijsoldaat', zoals Vlaamse media hem noemden, maar ook een goede communicator. Hij is de opvolger van de uitgesprokener Jan Jambon, ook van de N-VA.
De liberaal-conservatieve N-VA is de grootste partij van Vlaanderen. De partij vormt samen met het sociaal-democratische Vooruit en de middenpartij CD&V de nieuwe regering van Vlaanderen nadat deze partijen het in het weekeinde eens werden over een regeerakkoord. Behoud van werkgelegenheid en ruimte voor boeren als ondernemers zijn enkele kernpunten.
N-VA-partijvoorzitter Bart De Wever is voorbestemd om premier van België te worden. Hij is bezig om op dat niveau een coalitie te smeden. Tot die tijd blijft de liberale Alexander De Croo leiding geven aan de nationale regering.
Meer uit Buitenland
COURMAYEUR (ANP) - In Italië is een persoon omgekomen door een lawine, meldt nieuwssite RAI News. Twee mensen raakten zwaargewond. Zij zijn naar het ziekenhuis in Aosta gebracht.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP/BLOOMBERG) - De Israëlische regering heeft ingestemd met omstreden plannen om de controle over de bezette Westelijke Jordaanoever uit te breiden. Vorige week ging het Israëlische veiligheidskabinet al akkoord, wat leidde tot kritiek uit onder meer de Europese Unie en het Verenigd Koninkrijk.
7 uur geledenBRATISLAVA (ANP/AFP) - De VS zien geen reden de conclusies uit het Europese rapport naar de doodsoorzaak van de Russische oppositieleider Aleksej Navalny in twijfel te trekken. Dat zei minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio tijdens een gezamenlijke persconferentie met de Slowaakse premier Robert Fico in antwoord op vragen uit de zaal.
7 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense oud-minister Herman Haloesjtsjenko is in de nacht van zaterdag op zondag opgepakt terwijl hij het land probeerde te verlaten. Volgens nieuwssite Ukrainska Pravda is de oud-minister, die in verband wordt gebracht met een grote corruptiezaak, op de grens uit een trein gehaald.
10 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De Europese Unie wil nog geen datum noemen waarop Oekraïne EU-lid kan worden, denkt buitenlandchef Kaja Kallas. Oekraïne wil een datum vastleggen in een vredesregeling met Rusland, waarover nu wordt onderhandeld. Het land ziet dat als een van de 'veiligheidsgaranties' die het tegen Rusland moeten beschermen.
11 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - In de Gazastrook zijn zondag zeker elf mensen gedood door Israëlische aanvallen, meldt de Palestijnse burgerbeschermingsdienst. Het Israëlische leger zegt dat de aanval werd uitgevoerd als reactie op schendingen van het staakt-het-vuren.
11 uur geledenTUCSON (ANP) - De Amerikaanse politie heeft niemand gearresteerd in verband met de ontvoering van Nancy Guthrie. Lokale media meldden eerder dat drie mensen waren opgepakt bij een huiszoeking in de nacht van vrijdag op zaterdag, maar de politie zei later dat die personen niet zijn gearresteerd. Een man werd wel ondervraagd, meldt CNN op basis van de politie. Hij wordt er niet van verdacht de kidnapper te zijn.
12 uur geleden