Vlaamse regering van start met minister-president Diependaele
BRUSSEL (ANP) - Minister-president van Vlaanderen Matthias Diependaele heeft de eed afgelegd bij de Belgische koning Filip. Daarmee heeft, na het Belgische gewest Wallonië, nu ook Vlaanderen een nieuwe regering. Na de verkiezingen van 9 juni is het in België nu nog wachten op een regering voor het Brusselse gewest en op de nieuwe nationale regering.
Diependaele was eerder Vlaams minister van Financiën en Begroting voor de Nieuw-Vlaamse Alliantie (N-VA). De partijgenoot van de bekende politicus Bart De Wever is voor veel Vlamingen lange tijd een onbekende gebleven. Diependaele is een ervaren politicus, maar niet erg uitgesproken. Een 'boekhouder' en 'partijsoldaat', zoals Vlaamse media hem noemden, maar ook een goede communicator. Hij is de opvolger van de uitgesprokener Jan Jambon, ook van de N-VA.
De liberaal-conservatieve N-VA is de grootste partij van Vlaanderen. De partij vormt samen met het sociaal-democratische Vooruit en de middenpartij CD&V de nieuwe regering van Vlaanderen nadat deze partijen het in het weekeinde eens werden over een regeerakkoord. Behoud van werkgelegenheid en ruimte voor boeren als ondernemers zijn enkele kernpunten.
N-VA-partijvoorzitter Bart De Wever is voorbestemd om premier van België te worden. Hij is bezig om op dat niveau een coalitie te smeden. Tot die tijd blijft de liberale Alexander De Croo leiding geven aan de nationale regering.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zetten voor het oplossen van de vastgelopen situatie rond de Straat van Hormuz in op de steun van China. Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken in gesprek met Fox News aan boord van de Air Force One, onderweg naar China.
2 uur geledenPARK CITY (ANP) - Een Amerikaanse vrouw die een kinderboek over rouw schreef nadat ze haar echtgenoot had vergiftigd, is veroordeeld tot levenslang zonder mogelijkheid tot vervroegde vrijlating. Dat melden Amerikaanse media.
2 uur geledenTAN TAN (ANP) - Het lichaam van de tweede Amerikaanse militair die begin mei vermist raakte in Marokko tijdens een militaire oefening, is gevonden. Dat melden de Marokkaanse strijdkrachten.
4 uur geledenABU DHABI (ANP) - De Verenigde Arabische Emiraten (VAE) ontkennen de berichten dat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu onlangs het land heeft bezocht. Het kantoor van de Israëlische premier zei woensdag dat Netanyahu in het geheim een ontmoeting had gehad met de president van de VAE.
4 uur geledenSANTIAGO (ANP/BLOOMBERG) - Chileense wetenschappers waren dicht bij een vaccin tegen het hantavirus, maar moesten hun onderzoek staken omdat het geld op was. Dat schrijft persbureau Bloomberg. Voordat het vaccin getest kon worden op mensen, kwam het project stil te liggen tijdens de coronapandemie.
7 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse filmregisseur Erik Fleming is woensdag veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf voor het leveren van ketamine aan acteur Matthew Perry, meldden Amerikaanse media. Perry verdronk in 2023 in zijn jacuzzi door de gevolgen van de ketaminedosis. Fleming pleitte schuldig in augustus 2024.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Gezondheidsminister Wes Streeting gaat zichzelf donderdag opwerpen als mogelijke opvolger van premier Keir Starmer, verwachten Britse media. De Labour-leider staat onder grote druk om af te treden, maar wil daar vooralsnog niets van weten. Volgens onder meer The Times heeft hij tegen partijgenoten gezegd de strijd met Streeting niet uit de weg te gaan.
9 uur geleden