
Vlaams Belang herkiest Van Grieken als voorman
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Tom Van Grieken (33) is zaterdag met 97,4 procent van de stemmen binnen de partijraad herkozen als voorzitter van het uiterst rechtse Vlaams Belang. Hij was de enige kandidaat.
Van Grieken werd in 2014 partijvoorzitter op het ogenblik dat Vlaams Belang een zware nederlaag leed. De jonge voorzitter slaagde erin om de partij nieuw leven in te blazen.
Na de veel belovende lokale verkiezingen, was Vlaams Belang de grote winnaar van de parlementsverkiezingen van 26 mei. De partij werd de nummer twee in Vlaanderen en werd in de eerste peiling na de verkiezingen zelfs de nummer één. En dat is ook de uitgesproken ambitie voor Tom Van Grieken voor de verkiezingen van 2024. Daardoor zou Vlaams Belang dan ook de vorming van een Vlaamse regering kunnen leiden.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet mag blijven doorwerken aan de meeste onderwerpen op het gebied van Justitie en Veiligheid, vindt de Tweede Kamercommissie die daarover gaat. Alleen de transgenderwet en een reeks brieven over het experiment met legale wietteelt moeten volgens de Kamerleden wachten tot een nieuw kabinet aantreedt.
46 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De linkse oppositiepartijen in de Tweede Kamer hebben geen vertrouwen meer in landbouwminister Femke Wiersma (BBB). De motie van wantrouwen van GroenLinks-PvdA en Partij voor de Dieren werd gesteund door SP, DENK, D66 en Volt. Dat was niet genoeg voor een meerderheid, waarmee de motie is verworpen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Alle mbo-opleidingen moeten voorzichtig zijn met het verlenen van vrijstellingen voor bepaalde praktijkvakken als de student daar al ervaring in heeft. Vanwege fraude met zogeheten certificaten voor 'eerder verworven competenties' (EVC's) in de zorg waarschuwde onderwijsminister Eppo Bruins (NSC) daar eerder al voor. Die waarschuwing blijft staan en gaat nu gelden voor alle mbo-opleidingen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Kamerleden Eric van der Burg (VVD) en Don Ceder (ChristenUnie) hebben tevergeefs een dringend beroep gedaan op GroenLinks-PvdA om een voorstel voor een volledig wapenembargo tegen Israël niet in stemming te brengen. Zij wezen opnieuw op de ernstige gevolgen voor de veiligheid van de Israëlische bevolking als de door Kamerlid Kati Piri bepleite stop op de export van onderdelen voor het luchtverdedigingssysteem Iron Dome er komt.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Mona Keijzer (Volkshuisvesting) gaat richting Prinsjesdag op zoek naar mogelijkheden om de koopkracht van huurders te verbeteren. Dat zei ze in een debat met de Tweede Kamer. SP'er Sandra Beckerman vindt dat het kabinet huurders dubbel heeft teleurgesteld door de huurbevriezing en de hogere huurtoeslag in te trekken.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA wil een volledig wapenembargo tegen Israël, inclusief een verbod op de levering van Nederlandse onderdelen voor het luchtverdedigingssysteem Iron Dome. Dat heeft Kamerlid Kati Piri gezegd in een debat. Zij kreeg felle kritiek van andere partijen, die zeiden dat Israël dan zijn eigen burgers niet langer kan beschermen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Somberheid overheerste in het land voordat het kabinet-Schoof twee weken geleden viel. In die maanden vond 58 procent dat het niet goed met Nederland ging en gaf slechts 44 procent het kabinet een voldoende, constateert het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP) na eigen onderzoek. De internationale spanningen zijn daarbij een bron van extra zorgen.
11 uur geleden