VK spoort zwangere vrouwen aan coronavaccin te nemen
LONDEN (ANP) - De Britse overheid heeft een campagne opgezet om zwangere vrouwen over te halen zich te laten vaccineren tegen het coronavirus. Op de radio en via sociale media worden de persoonlijke verhalen gedeeld van gevaccineerde vrouwen die in verwachting zijn, meldt de regering in een persbericht.
Van de zwangere vrouwen die vorig jaar tussen mei en oktober met coronaklachten in het ziekenhuis terechtkwamen, was volgens de overheid 96 procent ongevaccineerd. De campagne moet de boodschap uitdragen dat coronavaccins veilig zijn en ook niet schadelijk voor de vruchtbaarheid.
Van vrouwen die in augustus bevielen was ongeveer 22 procent gevaccineerd. Britse organisaties van verloskundigen en gynaecologen werken mee aan de campagne. Zij maken zich zorgen over de lage vaccinatiecijfers en wijzen op de risico's van Covid-19 voor zwangere vrouwen. Adviseurs van de Britse overheid zeggen dat ongeboren kinderen ook beter zijn beschermd als hun moeder is gevaccineerd.
Meer uit Buitenland
PROVIDENCE (ANP) - Bij een schietpartij op de Amerikaanse universiteit Brown zijn twee doden gevallen, bevestigt de burgemeester van de plaats Providence. Acht gewonden verkeren in kritieke toestand.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse autoriteiten hebben mogelijk een aanslag verijdeld op een kerstmarkt in het Zuid-Duitse Dingolfing. Volgens de Duitse krant Bild wilde een groep buitenlanders de aanslag uitvoeren met een voertuig. Justitie gaat uit van een radicaalislamitische achtergrond.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De chef van de Verenigde Naties, António Guterres, heeft een dodelijke aanslag op blauwhelmen in het Afrikaanse Soedan krachtig veroordeeld. Zes militairen uit Bangladesh kwamen om het leven bij de aanval met een drone op een basis van de VN-vredesmacht.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Een strijder van de radicaalislamitische beweging Islamitische Staat (IS) heeft in Syrië twee Amerikaanse militairen doodgeschoten. Ook een Amerikaanse burgertolk kwam om het leven, aldus het Amerikaanse ministerie van Oorlog. Drie personen raakten gewond bij de aanval in Palmyra, meldt het Pentagon verder.
10 uur geledenTEL AVIV/GAZA (ANP/DPA/RTR) - Het Israëlische leger zegt een topfiguur van de Palestijnse beweging Hamas in Gaza te hebben gedood. Hij zou bezig zijn geweest de militaire kracht van de beweging weer op te bouwen. Een zegsman van het leger heeft bevestigd dat het om Raed Saed gaat, een van de planners van de bloedige aanval van Hamas op Israël in oktober 2023.
13 uur geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - De Canarische Eilanden kampen met flink onstuimig weer door storm Emilia. Op onder meer Tenerife, La Palma en Gran Canaria geldt op veel plaatsen code oranje. Plaatselijk komen stevige regen en onweersbuien voor met windstoten tot 90 kilometer per uur aan de kust, meldt Weeronline. In de berggebieden valt sneeuw vanaf 1400 meter.
14 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft op het CDU-partijcongres opnieuw gewaarschuwd voor de Russische dreiging. "Poetin stopt niet", zei Merz zaterdag in München.
14 uur geleden